Nefsi müdafaa dilekçesi acil yardım.

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve detelina tarafından 27 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    27 Şubat 2010
    Konu Sahibi : detelina
  1. detelina

detelina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    88
    Merhaba arkadaşlar,

İlk msj için sevimsiz bir konu farkındayım ama inanın bunu yaşamak mı zor yazmak mı bilemiyorum.:çok üzgünüm:
    Özetle, eşimin "ablası" (abla diyorum düşmanımız bile olmaya hakkı yok) evlendiğimizden beri bizimle uğraşıyor geçtiğimiz yaz benim evde yalnız olduğum bir gün kapıma gelip zile basıp ben açtığımda "bizi binadan çıkarıyorlar, vay siz mi çıkarıyosunuz" dedi ben de "ne dediğini anlamadım bunlarla uğraşacak vaktim yok" dedim fakat bayan oldukça kontrolsüz biri ve aniden bana saldırdı kolumu tırmaladı v.s. akabinde ben polise şikayette bulundum (kısa geçiyorum sıkmak istemem) çünkü bu ilk vukuatı değildi daha önce de bana saldırdı artık haddini aştı. Doktordan (sıyrık ve morluk) rapor aldım ve dilekçeme ekledim. Kendisi de gidip ifade verirken benim de bana saldırdığında hakaret ettiğimi ve "onun da şikayetçi olduğunu" söylemiş. Cürrete bakarmısınız Allah aşkınıza...kadın saldırıp bir de üste çıkma çabasında. Kimse kapısına gelip saldırana "aaa teşekür ederim aman ne iyi ettin güzel kardeşim demez"...Herhalde artık "defol kapımdan burda işin yok artık senin tüm rezilliğini mahmemeye taşıyacağım" da diyebilelim. Az bile. Neyse elime mahkeme kağıdı geldi, iki gün sonra duruşma var. Şimdi ben davaya savunma dilekçesi eklemek istiyorum yani kendisinin kapıma gelip saldırdığı için kendimi nefsi müdafaa kapsamında korumak amaçlı kovduğumu içeren bir dilekçe ne şekilde düzenlenir avukat arkadaşlar??? senağlamaLütfen yardım...

Bunlara ek olarak; bayanın cep telime gece vakti hakaret mesajı çekmesi, eşimin msn adresine girip özel-mahrem maillerimizi okuması da ayrı suçlar olarak değerlendirilmeli ki kişilerin mail adresleri TCK' ya göre malları olarak değerlendirilip hırsızlık kapsamındae le alınıyormuş....AVUKAT ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM.

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Ekim 2010
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.