Negatif sonuç alan PCOS'lular

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ferdaerd tarafından 30 Ekim 2010 başlatılmıştır.

30 Ekim 2010
    Konu Sahibi : ferdaerd
  1. ferdaerd

ferdaerd Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Selam kızlar, bizim bu ay bir tüp bebek denememiz oldu ancak sonuç maalesef negatif :KK43: Sonraki üç ay kendiliğinden de olabiliyor diye bir yazı okudum sitede. PCOs'lular için de geçerli midir bu? Eşimde bir sıkıntı yok. 5-6- ay bir deneme daha düşünmüyorum, kafamı toplamam lazım. Bir de soğan kürüne başlasam mı diyorum ama adet de düzensiz oluyor biliyorsunuz. Acaba şimdi başlasam bir zararı olur mu? Aranızda yapan oldu mu hiç??? İ. Saraçoğlu'na mail gönderdim, başlayabilirsiniz dedi ama çok da içme sinmedi. Zaten yumurtalıkların feleği şaşıyor ya kaydirigubbakcemile3 Yapan varsa aranızda sorayım dedim??

2. 30 Ekim 2010
  3. ferdaerd

ferdaerd Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Bilen yok mu :KK43:(

4. 30 Ekim 2010
  5. yellowbomb

yellowbomb günün birinde!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    niye canım soğandanmı yumurtaların feleği şaşıyosempatiksalakcinnimerak ettim de

6. 30 Ekim 2010
  7. TOPRAK28

TOPRAK28 Allahım sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşım ben de PCOS luyum.2 kez negatif sonuç aldım 3. de hamile kalabildim.Biz PCOS lular tüp bebekte en başarılı guruptayız.O yüzden moralini bozmadan yola devam et.Bir de ben 3. denememde glukopaj kullanmıştın 2-3 ay sen de dr. danışarak kullanabilirsin.Bir de bol bol su içmeye başla.Su hayat unutma.Tedavin sırasında ve sonrası stresten uzak durmaya çalış.Bol proteinli gıdalar ye.Kafeini kes.İnşallah sen de bir an önce nazlı kuzuna kavuşursun...

8. 31 Ekim 2010
  9. ferdaerd

ferdaerd Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Yok yok soğandan değil, bir ayda yükleniyoruz ya yumurtalıklara neredeyse bir yıllık yumurta üretiyor, sonrasında adet düzensizlikleri de olabiliyor o bakımdan. :KK31:

10. 31 Ekim 2010
  11. ferdaerd

ferdaerd Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    İnşaallah canım ya, Allah razı olsun. Glukopaj aklıma gelmedi değil aslında ama doktor bir şey demedi, ben doktora önereyim bari :)

12. 31 Ekim 2010
  13. midye

midye Rabbim şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bende temmuzda negatıf sonucu aldım bızde esımdede sorun var yanı anlıcan ıkı taraflı hayırlısı cok sukur yınede deneme sansımız var bunu bulamayanlarda var sogan kurunu bende duydum kullanmayı dusunuyorum. pko bende agır sonuclara neden oldu kılo seker hastalıgına sebeb oldu suanda mayıstan berı seker ılacı kullanıyorum dedım ya hayırlısı hepımız ıcın

14. 31 Ekim 2010
  15. ferdaerd

ferdaerd Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Şeker ilacı işe yaradı mı? Bir de bu ilacı verirken insülin seviyeni ölçmek içn test yaptılar mı? Benim durumum ağır değil çok şükür, adetlerim düzenli, 5-6 kg fazlam var o da hareketsizlikten. Kistim de yok, sadece yumurta yeterince gelişip çatlamıyor ama adetle kendni atıyor. Soğan kürünün işe yarayacağını düşünüyorum ama rahimde incelme falan yapar mı diye korkuyorum.

16. 1 Kasım 2010
  17. cemre18

cemre18 az kaldı Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar size moral olsun diye yazıyorum.ben 4 kere tüp bebek denedim.3ü kimyasal gebelikle sonuçlandı.son denemenin ardından o ay doğal yolla hamile kaldım.:nazar::nazar::KK71:şu an 15 haftalık hamileyim.pkoluyum.doktor belki bundan sonra tedaviye bile gerek kalmadan hamile kalabileceğimi söyledi.pkoluların bazıları doğumdan sonra düzeliyormuş.darısı sizin başına.

18. 1 Kasım 2010
  19. gulsumay

gulsumay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    amiiiinnnnn.
    bende 2 kez negatifimi aldım. bu ay dinleniyorum. sonra ilaçla kendimi hazırlayıp şu preseed adlı ürünü alıp kullanmayı düşünüyorum. bizde ikimizdede var problem. allah büyüktür. rabbim hz zekeriyya ya 90 lı yaşlarda baba olmayı yine 90 lı yaşlarda olan kısır eşinden nasip etti. bizede nasip edecek inanıyorum. inşallah çok sürmez beklemelerimiz. ben 1.5 yıllık evliyim. bazen kendime acele ettiğim için kızıyorum. yani tüp bebek en son denemem gerekirken ilk denedik. olur sandık olmadı. nasip allah ın takdiri ona sığınıyor ancak ve ancak ondan istiyoruz. ümidimi kesmiyorum iki taraflı problem var ama belki rabbim doğal yoldan verir diye umutlanıyorum. rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın. inşallah 2011 yıl başı gelmeden hamiş kalırım, hamiş kalırız....
    sevgiler...