NEGATİF SONUÇLARDAN SONRA neler yapmalıyız tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirmisi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve haziran15 tarafından 10 Eylül 2008 başlatılmıştır.

10 Eylül 2008
    Konu Sahibi : haziran15
  1. haziran15

haziran15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar iki negatif sonuçtan sonra bütün umudumu kaybetmiştim psikolojim çok bozulmuştu. Tekrar denemeyi ertelemiştim seneye kadar düşünmüyordum taki tatildeyken bir telefon gelene kadar bir tüp bebek merkezinden arandık neden negatifle sonuçlandığını yapacakları testlerle söyleyebileceklerini söylediler ve muayene için eşime randevu verdiler ben gitme taraftarı değildim eşim bana sormadan randevuyu vermişti çoktan. Tatil dönüşü gittik merkeze daha önceki bütün raporlarımı sonuçlarımı götürdüm. Dr herşeyin gayet normal gözüktüğünü tutmaması için görünürde bir problemolmadığını söyledi ve bazı testler istedi daha önce bunları yaptırmamıştım. Genetik testler olduğunu söyledi ama yaptırdığım testleri araştırdım tam kan sayımı lenfosit kan pıhtılaşması troid gibi testler olduğunu genetik bir test gibi görmedim. şimdi test sonuçlarını bekliyoruz 20-25 gün sonuçların çıkması sürüyormuş. bu sonuçlara göre ek tedavi uygulayacakmış. negatif sonuçlardan sonra sizler neler yaptınız. Genetik testler ham kadına hem erkeğe yapılır diye biliyorum yoksa kandırılıyormuyuz. Bu sefer özelde yaptıracağım. OFFF Allahım kafam çok karışık bide arkadaşlar ilaç raporu tekrar nasıl yaptırmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.a.s.

2. 10 Eylül 2008
  3. haziran15

haziran15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Hiç yardımcı olabilecek kimse yok mu kendi kendimemi yazıyorum arkadaşlar. Sizler negatif sonuçlardan sonra tekrar başlarken hangi testleri yaptırdınız tekrar hüsranla sonuçlansın istemiyorum ve bunun için bu testlerden geçen arkadaşlardan tecrübelerini anlatmasını rica ediyorum. Kafam çok karışık arkadaşlar lütfen yardım edin:bbo:

4. 10 Eylül 2008
  5. TOPRAK28

TOPRAK28 Allahım sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba haziran 15.Dr. bana hiperoskopi yaparak ilk tedavimin neden tutmadığını anlamaya çalışdı.Rahimde herhangi bir anormallik yok.Başka bir şey yapılmadı.Gerçi 1 defa olumsuz sonuç aldım .Şimdi de dondurulmuşları transfer için tedaviye başladık.

6. 10 Eylül 2008
  7. yaxgxmur98

yaxgxmur98 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba haziran 15 negatif sonuçlardan sonra genelde ilk önce hem eşinden hem senden kan alınarak kromozom testi ve yine sana (bana da yapılmıştı) fosfolipid profili (bazen annenin vücudu bebeği yabancı bir cisim gibi görüp atmaya çalışır gebelik olmaz veya erken dönemde sonlanırmış) ve diğer rutinler hemoglobin ,bulaşıcı hastalıklarla ilgili testler hbsag,hcv, toxoplasma,rubella,cmv vb gibi tahlillerin bakılması lazım...bunların bazılarının sonuçları hemen çıkıyor ama bazıları 15-20 günü bulabiliyor insallah hayırlı sonuçlar alırsın canım sonuçlarını alınca haberleşelim...

8. 10 Eylül 2008
  9. yaxgxmur98

yaxgxmur98 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    birde rahim içine bağlı anomaliler var tabiiibazen rahim içinde polip denen et parçası olabiliyor buda bebeklerin orada tutunmasını engelliyormuş bunada sono denen bir işlemle değerlendirebiliyor hekim ağrılı bir işlem değil en azından hsg den kolay.. yaptırmadıysan daha önce bakılması iyi olur bence..

10. 10 Eylül 2008
  11. haziran15

haziran15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Öncelikle tedavin hayırlı olsun canım 2. denemem de benim dondurulmuşlarla olmuştu dondurulmuşta rahim duvarının kalınlığı çok önemli zaten bu yönde ilaçlar kullanacaksın ilk tedavine göre daha zahmetsiz. HAyırlısı ile hamile kalırsın inşallah arkadaşım. çok hamile kalan var dondurulmuşlarla hatta diomand doğum bile yaptı gerçi erken doğum yapmış hala bebeği küvezde Allah yardımcısı olsun HAkkınızda hayırlısı
    ilk 2 tedavim devlet hastanesi tüp bebek merkezinde yaptırmıştım neden tutmadığı ile ilgili bir bilgi vermediler bunu bilsek zaten tutmama olayını çözümlemiş oluruz demişlerdi. İlk transferim 5. gün transferi yani embriyolarım çok kaliteli idi ve 3 tanesini de dondurmuşlardı 2. denememiz dondurulmuşlarla oldu iyi çözüldü 3 üde ama gene negatif oldu. Hayırlısı tabiki çok yıprandım ve bu yüzden 3. denemeye cesaretim yoktu bu merkezden aranınca benim çalıştığım sitede reklamları vardı ankete katılmıştım ilk muayene ücretsiz önce beni aradılar randevu vermek istediler ben sonra dedim eşimi aramışlar oda randevu vermiş neden tutmadığını yapılacak testlerle anlayabiliriz demişler gittik test sonuçlarını bekliyoruz.

12. 10 Eylül 2008
  13. haziran15

haziran15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Yağmurcum çok teşekkürler biraz paniklik yaptım daha önceden özelde başıma gelmedik kalmadığı için para uğruna biraz temkinli şüpheci yaklaşıyorum galiba. Sadece benden aldılar belki daha sonra kromozom araştırması yaparlar bilemiyorum ama merkezle bu konuda görüşeceğim çünkü dr konuşurken genetik tarama diye konuşmuştu sağlık güvencemiz olduğu için başka bir dr yönlendirilip muayene ücreti karşılığı gerekli işlemleri testleri yapmak için kan verdim. sonuçlarını bekliyoruz. rahimiçi eğer bu kamera ile bakılması ise onada bakıldı ofis dedikleri ve herhangi bir anormallik görülmedi gayet iyi olduğunuda belirttiler. Hayırlısı genetik taramayı nerede yaptırdınız özel demi devlet hastanesindemi ücreti çok tuttumu. Gerçi dr embriyo oluşumu sırasında genetik tanı yapılacağını ve her embriyo için yanılmıyorsam 185 euro olduğunu söylemişti. acaba aynı şey mi

14. 10 Eylül 2008
  15. yaxgxmur98

yaxgxmur98 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm senin dediğin pgd denilen genetik tanı yani tüp bebek işlemi tamamlanıyor embriyo oluşuyor ve oluşan embriyolardan 3. güne gelince kabuğu açılıp bir hücre alınıyor ve genetik bir anomali var mı yok mu dye bakılıyor ve dediğin gibi embriyo başına bir fiyat veriliyor ama bu test yapılır ve sen gebe kalırsan insallah gebelik esnasında yapılan şu tarama testlerine de gerek kalmaz ve insallah sağlıklı bir gebelik geçirirsin...rahim içine o histereskopiyle bakılmış eğer polip falan olsaydı çıkardı merak etme .ben özelde yaptırmıştım ve tabii tutuyor bayağı ama sonuç iyi olunca insan bakmıyor inan .. sosyal güvenceden ne kadar yararlanabilirsek kar tabiii ama bazı işlemler kurumlarda yapılmıyor

16. 10 Eylül 2008
  17. belinay1

belinay1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım yapılan testler genetik değil gibi gözüksede önemli değil.genetik test de alınan kanla yapılıyor. hemen pes etme bu konuda ümidini kaybetmemek çok önemli genetik taramadan sonra hamile kalsanda bu dönemde yapılan testleri yine yapıyorlar. biz 6 defa denedik ümidimiz yitirmemeye çalışıyoruz allah yardımcın olsun

18. 10 Eylül 2008
  19. belinay1

belinay1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım yapılan testler genetik değil gibi gözüksede önemli .genetik test de alınan kanla yapılıyor. hemen pes etme bu konuda ümidini kaybetmemek çok önemli genetik taramadan sonra hamile kalsanda bu dönemde yapılan testleri yine yapıyorlar. biz 6 defa denedik ümidimiz yitirmemeye çalışıyoruz allah yardımcın olsun.