neler yediriyorsunuz

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve DENIZZE tarafından 11 Haziran 2009 başlatılmıştır.

11 Haziran 2009
    Konu Sahibi : DENIZZE
  1. DENIZZE

DENIZZE Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar
    bebeğim 8 ay 1 haftalık. Ancak 35. haftada doğum yaptığım için aslında 7 aylık sayılıyor. ek gıda almak istemiyor. bazen 1-2 kaşık birşeyler veriyorum, ancak ne verirsem vereyim kabız oluyor ve bebeğimde huzursuzluk yaratıyor. bu aylarda , bebeğimin sindirim sistemine dokunmayan ne yedirebilirm? önerileriniz benim için önemli olacaktır. çünkü, hakikatten ek gıda az aldığı için endişeleniyorum. acaba , alması gereken vitamini alamıyor mu? bir de, biberon maması olarak aptamil 2 içiriyorum. çabuk sıkılıyor ve bırakıyor. ancak, 1-2 saatte mamayı bitirebiliyorum. acaba , biberon mamalarını, mamayı yaptıktan sonra ne kadar süre içerisinde bitirmemiz gerekiyor bir bilginiz var mı?

2. 11 Haziran 2009
  3. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım biberon maması en fazla 1 saat durmalı daha fazlası bebeği zehirler bozulur üstünde yazar zaten kabızlık için elma suyu içir ufak parçalar yada haşlayarak kaysı ver bol su içsin kabak püresi yerse tabii iyi gelir.benim lızda öyle hiç bişey yemiyo üzülme

4. 11 Haziran 2009
  5. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    birde biberon enfazla 20 dakikada bitmeli bu önemli emiş hızında bir sorun varsa doktora danış kaslarla ilgil bişey emmek çünkü onu ihmal etme iyi gözle bebişi ememiyomu emmekten yoruluyomu bunlar önemli artık aptamil 3 vermen gerek

6. 11 Haziran 2009
  7. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım..şunu düzeltiyim..35 haftalık doğum yapmışsın..bebeğin 8.5 aylık doğmuş..ben 28 haftalık doğum yaptım..yani 7 aylık..ben bebeğime ilk aptamil verdim kabız yaptığı için bebelaca döndüm ve onu kullanıyorum..zeytin yağı veya tereyağı koyuyomusun evde yaptığın çorba veya püresine..benim kızımın bu ara iştahı yok ..tek yediği şey un çorbası..tel şehriye yi suda haşlıyorum..bi kasede 3 kaşık yoğurt 1 tatlı kaşığı un 1 yumurtanın sarısını karıştırıyorum..içine bir tutam nane bir tutam tuz 1 tatlı kaşığı zeytin yağını koyup karıştırıyorum..haşlanmış olan tel şehriyenin içine boşaltıp kısık ateşte 10 dakika daha pişiriyorum..afiyet olsun canım..cokacimcoook arkadaşıma katılıyorum..ben kızımın bi ara yaptığım püresine hergün kayısı koyuyodum..öle yediriyodum..düzene girdikten sonra arada veriyorum..yaz geldi mamayı biberonda fazla tutmadan ver canım..en fazla yarım saat

Son düzenleme: 11 Haziran 2009
  8. 11 Haziran 2009
  9. DENIZZE

DENIZZE Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arzu hanım
    tarifiniz için teşekkür ederim. yarın bu çorbayı bebeğime yapmayı düşünüyorum. midesini rahatsız etmeyeceğinden eminsiniz değil mi? en azından sizin bebeğiniz kaç aylıkken bu çorbayı içti ve bir problem yaşadımı? bunu bilirsem , çorbayı daha rahat yapabilirim? bebeğimin sindirim problemi olduğu için bunu soruyorum:)

10. 11 Haziran 2009
  11. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım arzu nun bebeği şu an 9 10 aylık filan bu çorba 6 aydan itibaren verilabilir

12. 11 Haziran 2009
  13. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızım şu an düzeltilmiş yaş olarak 8 aylık oldu..içine nane ve tuz eklemezsin canım ben naneyi yeni ekliyorum..6 aylıkken vermeye başladım canım..bi sorun olmadı canım..:1hug:

Son düzenleme: 11 Haziran 2009
  14. 11 Haziran 2009
  15. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    valla ben bıktım bu yemek işinden insan bişeyi sevmezmi ne var bunda yoğurt çorbası yaa :KK43:((

16. 11 Haziran 2009
  17. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    hangi ek besinleri hazırlıyorsunuzda yemiyorlar diye başlık olsaydı yanıtım daha doğru olurdu. benim kızım düzeltilmiş yaşına göre 6.5 aylık doğum ayına göre 5 aylık olduğundan beri ek besin veriyorum önce labne peyniriyle başladık sabahları 1 çay kaşığıyla öğleden sonra meyve suyu vererek 6. aydan sonrada sabahları bebek ekmeği labne peynir pekmez yarım yumurta sarısı eziyoruz kuşluk vakti meyve öğlen sebze çorbası tarhana ve yoğurt çorbası ( nanesiz) dönüşümlü olarak akşam üzeri yoğurt 7 de kaşık maması gece yatarken golden goat biberon maması tabi benim kızım bunları tadıyor yiyerek doymuyor. kabızlık içinde haftada 1 gün organik kurutulmuş gün kurusu kayısıyı 3 yada 4 tane sıcak suda hazlayıp plastik süzgeçten geçirip püre yaparak veriyorum yediği kadar tabi sorunumuzu çözüyor.

18. 12 Haziran 2009
  19. DENIZZE

DENIZZE Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar
    bebeğime bugün kiraz vermeyi düşünüyorum. sizce huzursuzluk yapar mı? ezip mi vermeliyim yoksa suyunumu içirmeliyim?