Nelere Aş eriyorsunuz ???

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve lilywater tarafından 15 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    15 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : lilywater
  1. lilywater

lilywater Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Toprak, kiremit gibi ağza alınması hayal bile edilemez şeyleri aş eren kadınlar duydum ben. Kendilerini tutamaz, kiremit yerlermiş bu kadınlar. Nasıl dişlerini kırmadan başarabiliyorlar bilmiyorum ama bayağı yiyenler varmış. Toprağı avuç avuç alıp yine afiyetle mideye indirenleri de çok duydum.

Aş ermek esasında karnımızdaki bebeği koruyan fizyolojik bir kalkan. Bazı hanımlarda hamileliğin ilk üç ayında, bazılarımız da tüm hamileliğimiz boyunca yaşadığımız bu koku; tat alma hassasiyetimiz esasında içgüdüsel olarak doğa ananın bizlere verdiği inanılmaz hediyelerden biri. Hamileyken salgıladığımız hormonlar sayesinde bazı yemek ve kokulardan hoşlanmaz hatta iğreniriz. Bu, aslında zararlı maddeler içeren besinlerden koruyan bir kalkandan başka bir şey değildir. Bazı kadınlar hamile kalmadan önce sigara tiryakisiyken, hamileliklerinde ağızlarına bir tane sigara bile koyamazlar, tadından ve kokusundan iğrenirler. Yine bazı yiyecekleri canımızın aşırı derecede çekmesi ise vücudumuzun ekstradan o besinlere ihtiyacı olduğu içindir. Aşırı portakal aş eren bir kadının vücudunda C vitamini, bir oturuşta bir tencere dolusu ıspanağı bitiren kadının vücudunda demir eksikliği vardır.
    Benim hiçbir eksiğim yok sanırım hiç aş ermiyorum nasıl bi duygu YA SİZ????

2. 15 Mayıs 2008
  3. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    ben var ya hiç aşermedim sanırım en fazla 3 gün aşerdim onda da erik istedi canım
    şuan da öyle özel birşey istemiyor canım ya keşke istese de yesem

4. 15 Mayıs 2008
  5. hale87

hale87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende aşermedim hiç. ama canım sıkılınca ya da eşime gıcıklık yapasım gelirse aşermiş gibi yapıp onu yoruyorum a.s.

6. 15 Mayıs 2008
  7. ya malesef bende aş ermedim ama o kadar cok istiyorum ki gecenin bi yarısı kocamı uyandırıp benim canım şunu istedi demeyi ama olmuyo tam tersine o soruyo bana canın bişey istiyor mu diye ama istemiyo işte a.sa.s

8. 15 Mayıs 2008
  9. hale87

hale87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım sende işi bilmiyorsun ama sonradan çok pişman olursun bak.istemese de istedi de.mesela ben muzu çok severim (canınız istemez inşallah yasakkelime ) canım sıkılınca muz istemiş gibi yapıyorum.bazen yiyorum bazende yemiş gibi yapıyorum saklıyorum :roflol: maksat gıcıklık olsun :kahve:

10. 15 Mayıs 2008
  11. Sakura

Sakura Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ben acı istiyorum ve ekşi istiyorum ama tabii bunlar birden aklıma düşüp de aşerme şeklinde olmuyor. Zaten acıyı ve ekşiyi çok severim herikisini de daha cok tüketiyorum. Ama acelemiz yok kızlar daha onumuzde aserecek bir kac ay daha var, öyle değil mi?

12. 15 Mayıs 2008
  13. ---***AppLE***---

---***AppLE***--- Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayy kızlar bende bı kac hafta once ıgde canım cektı esım gıttı baktı bulamadı bırgun sonra bı yerden bulup getırdı bazen bende gıcıklık yapıorum cektı dıyorum ama sonradan alınca az yıyorum canım ıstemedı sonra yerım dıyorum cok fenayız kızlarr bızz

14. 15 Mayıs 2008
  15. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar çok kötü bir konu açmışsınız. Birimiz aşerdiği şeyi söylese okuyan diğerlerimizin de canı çekecek. Bak mesela ben rüyalarıma giren o yeyveyi yazamıyorum şimdi buraya. Şöyle kabuklarını soyup ağacın altında yemiştim rüyamda. Meyve de çıkmadığından ertesi günü eşime söyleyeyim dedim. Ama sevgili sevgilim çok aramadan, meyvenin kurusunu bulmuş getirmiş. Bir de demez mi kurusu da aynı yaşı da diye. Umarım meyveyi de anlamamışsınızdır :)

16. 15 Mayıs 2008
  17. hale87

hale87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ya ama o kadar da yapalım di mi kızlar :roflol:

18. 15 Mayıs 2008
  19. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benimde öyle aşermem olmadı ama görüp canım çektiklerini eşim aldı getirdi.. geçen marketde yazlık bir meyve gördüm kutuda alalaım dedim sonra tadı olmaz şimdi diye düşündüm vazgeçtim ama eşim alalım dedi...aman iyiki almışım valla çok güzeldi.. dünde erik istedi canım, 3 ayda hiç canım çekmemişti düne kadar .. şimdi kütür kütür yiyorum valla...:))

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.