Nem - Kristalize - 2009

Konusu 'Albüm Tanıtımları' forumundadır ve Ocean tarafından 9 Mart 2009 başlatılmıştır.

  9 Mart 2009
  Konu Sahibi : Ocean
 1. Ocean

  Ocean Rabbime Emanetsin Efe'm Pro Üye

  Katılım:
  10 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  7.285
  Beğenildi:
  334
  Ödül Puanları:
  188
  [​IMG][/URL][/IMG]


  Bir yıllık stüdyo çalışmasının ardından K R ı S T A L ı Z E'yi dinleyicilieri ile buluşturan nem, ilk albümlerindeki müzikal tarzı aynı referanslara bağlı kalarak geliştirirken, doğal hayat, insan ve teknoloji temalarına müzikal vurgu yapıyor.

  2006 yılında yayınlanan albümleri Güneşte Yalnız ile saygın müzik eleştirmenlerinin olduğu kadar dinleyicinin de beğenesini toplamayı başaran nem, 2. stüdyo albümleri K R ı S T A L ı Z E ile geri dönüyor.

  Kayıtlarına 2008 yılının ilk günlerinde başlayan ve 1 yıllık kayıt sürecinin ardından oluşan K R ı S T A L ı Z E albümünde yer alan 11 şarkının tüm besteleri nem'e, şarkı sözleri ise grubun solisti Hakan Özlücan’a ait.

  09 Mart 2009 tarihinde müzik marketlerde satışa sunulacak olan K R ı S T A L ı Z E'de ilk albüme oranla daha tempolu ve fütüristik alt yapılar kullanan nem, hayat, insan ve teknoloji gibi konulara dikkat çekerken,kozmik temalara duygusal melodilerle işliyor.

  K R ı S T A L ı Z E albümünde çıkış ve ilk klip şarkısı olarak belirlenen Gölgeler Kırılırken'in yanı sıra, Federico Garcia Lorca’nın ünlü Clamor şiirinin adaptasyonu olan ve daha önce Mahir Günşıray öncülüğünde A.K.M.’de düzenlenen Lorca Divanın'da seslendirilen Yas Çanları ve dünyamızın hassas ekolojik dengesine dikkat çeken Gezegen gibi şarkılar albümde yer alıyor.

  ıçeriği kadar albüm kapak tasarımı ile de oldukça iddialı olan nem’in yeni albümü K R ı S T A L ı Z E'nin kapak tasarımında, SETI Başkanı, Astronom ve Fizikçi, ünlü Drake denkleminin yaratıcısı Dr. Frank Drake tarafından tasarlanan Pulsar Map isimli harita yer alıyor. NASA tarafından uzaya fırlatılan Pioneer 10, Pioneer 11, Voyager 2 ve şu an için evrendeki insan yapımı en uzak cisim olan Voyager 1 adlı uzay aracı üstündeki golden disc (altın plak)'de dünyayı bulmak için güneş sistemimizi gösteren Pulsar Map, aynı zamanda Carl Sagan Center'in direktorü olan Dr.Frank Drake'in özel izniyle nem'in yeni albümü K R ı S T A L ı Z E'nin albüm kapağıdır.

  ALBÜM BıLGıLERı:
  nem: Hakan Özlücan (vokal gitar piyano)
  Kıvanç Bosuter (gitar)
  Ilıca (bas)
  Emre Koylu (davul)
  Sözler: Hakan özlücan / 6-“Yas Çanları” Federico Garcia Lorca’nın “Clamor” eserinden adaptedir.
  Müzik: nem
  Yapım: Gordium & Müzik|o|tek(2009)
  Executive Producer: Dağhan Baydur
  Stüdyo: Müzik|o|tek M.ı.K.ı. Stüdyoları
  Prodüktör / Kayıt / Mix: Alper Yalçın
  Mastering: Martin Cru Spencer – Virus Music Production
  Yaylı Aranjmanları: 5-“Hazırım” Nem & Alper Yalçın
  Kemanlar: Uğur Akyürek
  Kapak Tasarım: nem / Kapakta kullanılan “Pulsar Haritası”nın tüm hakları Frank Drake, SETI Enstütüsü’ne aittir.
  Grafik Uygulama: Yılmaz Güvenç Kirezli
  Fotoğraflar: Uğur Utku Sezer
  Management: Gordium – Emil Selim Bayındır
   
  Son düzenleme: 9 Mart 2009