Nene Hatun: Aziziye

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve Elif tarafından 10 Kasım 2010 başlatılmıştır.

  10 Kasım 2010
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.644
  Beğenildi:
  5.180
  Ödül Puanları:
  438

  Tarihi :29 Ekim 2010
  Süresi :90 dak.
  Yönetmen :Avni Kütükoğlu
  Tür :Belgesel, Biyografi, Dram, Savaş,
  TarihSenaryo :Avni KütükoğluYapımcı :Ali Kaygısız, Veysi Dündar, Sebahattin Kat, Tevfik Yapıcı
  Görüntü Yön. :Aytekin Çakmakçı
  Yapım :2010 - Türkiye
  Oyuncular :Zeki Alasya, Murat Akkoyunlu, Irmak Ünal, Levent Ülgen, Nuri Alço, Sinan Bengier, Selahattin Taşdöğen, Yılmaz Köksal, Eşref Kolçak, Betül Şahin, Murat Soydan, Açelya Elmas, Serdar Gökhan, Gülay Baltacı, Barış Koçak, Mehmet Esen, Akasya Asıltürkmen, Birgül Ulusoy, Ceyda Öztürk, Nazlı Kar, Sebahattin Bayraktutan, Sevcan Akan, Tümay Torun, Volkan Saraçoğlu, Yasemin Sarı

  [​IMG]
  Filmin Özeti

  Üniversite Kız kayak takımı 2011 Kış olimpiyatlarına hazırlık çalışmalarını sürdürmektedir. İçlerinden biri vardır ki bölgenin kızı olması nedeni ile bu spora oldukça yatkındır ve ondan çok şey beklenmektedir. Suna okuldaki başarısı ve kişisel özellikleri ile de herkesin takdirini toplamaktadır, fakat tam bu sırada büyük bir talihsizlik yakasına yapışır, abisi ölümcül bir hastalığa yakalanmıştır ve hayattaki her şey altüst olmuştur.

  Hocası bu problemin üstesinden gelmesi için Sunaya Nene Hatunu örnek gösterir. En umutsuz durumda bile mücadeleye daha azimli şekilde devam etmenin hayata tutunmak ve başarıya ulaşmak için en doğru yol olduğunu anlatır.