Nerde doğursam?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve prophetic tarafından 8 Ekim 2010 başlatılmıştır.

8 Ekim 2010
    Konu Sahibi : prophetic
  1. prophetic

prophetic ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    196
    Herkese selamlar bayanlar. Gerçekten zor durumdayım ve belki kafa karışıklığımı gidermemde yardımcı olursunuz diye umuyorum.

36. haftamın içindeyim yani doğumum çok yakın. Hamileliğimin başından beri Fulya Dora Hospital'a devam ediyordum. Hastaneden ve doktorumdan memnundum. Ama ne yazık ki doktorum hastane değiştirmeye karar verdi :KK43: Önce doktor çok da önemli değil hastane daha önemli gibi düşünüp Dora Hospital'a devam etmeye karar verdim. Rutin kontrol günümde kalktım gittim hastaneye ama o da ne? Karşımda inanılmaz sinir bozucu bir kadın vardı. Yeni doktor hem bir bayan, hem de hamile psikolojisiyle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir insandı. Bana 32. haftama kadar asla duymadığım bebekle ve benle ilgili problemleri sıralayıp bir sürü ilaç verdi. Hastaneden çıktığımda hüngür hüngür ağlıyordum tahmin edersiniz ki...

Kendi doktorum henüz yeni hastanesinde işe başlamadığı için Bahçelievler Medical Park Hastanesine koştum hemen. Ordaki doktor( Suat Süphan Erşahin) çok iyi ve ilgiliydi. Hastaneyi de genel olarak beğendim. Ama kendi doktorumla devam etmenin daha doğru olacağına karar verdim. Bu saatten sonra hem hastane hem doktor değiştirmek zor olur gibime geldi.

Daha sonra doktorumun gittiği hastane kesinleşti: Hizmet Hastanesi. Geçen hafta rutin kontrolüm için yanına gittim. Bir defa gitmeme rağmen hastaneyi kesinlikle beğenmedim, çok eski yıkık dökük göründü gözüme. Doktorumun odası,ultrason filan herşey çok eskiydi.

Kısacası şu an napcağımı şaşırmış vaziyetteyim: Elbette ki bir hastanenin makyajından çok doktoru, anestezi uzmanı, ebesi, hemşiresi de çok önemli ama teçhizatın önemi de yadsınamaz. Kendi doktoruma emanet ama beğenmediğim bir hastanede mi, yoksa bir sefer görmeme rağmen hem doktorunu hem hastanesini beğendiğim bir hastanede mi doğum yapmalıyım? Hizmet ya da Medical Park Hastanelerinde doğum yapan var mı? Yardımcı olur musunuz?

2. 8 Ekim 2010
  3. hy_patia

hy_patia Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    685
    Ödül Puanları:
    163
    doktorun değişmesi gerçekten kötü bir durum. ben de 38.haftamdayım ve avcılar hospitalda yapacağım kısmetse doğumu bahçelievlerde oturmama rağmen. hastane öyle çok süper bir hastane değil, ancak doktorum orası ile anlaşmalı ve ben doktoruma kıyamıyorum. ancak sen medicalparktaki doktoru da beğendiğini söyledin, eğer hizmet içine sinmediyse medicalpark iyi diye duymuştum. ancak sen yine de orada doğum yapanlara sor..

4. 8 Ekim 2010
  5. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bence doktorundan önce hastanedeki teçhizat çok önemli.Allah sağlıkla kucagına alamnı nasip etsin ama sonucta hersey insan için allah korusun bişey olsa ilk mudahaleyi hemen yapabilcek kapasitede bi hastane olsun.Mesela ben ankarada özel bi hastaneye gidiyodum yenidoğan üniteis kısıtlı ve bazı örnekler duydum cocuk küveze ihtiyaç oldugu için baska hastaneye nakil gibi yeni doğum yapmıs bi anne yada yenıdogum yapmıs bibebek için sıkıntılı durum bunlar .Çok şükür böyle bi durum yasamadım ama insan hamileyken herseyi düşünüyo.Doktor 2 plan zaten sezeryan basit bi ameliyat.Normal dogumda da doktorun yapabilceği pek bişey yok zaten.Hersey gönlüne göre olsun inş

6. 8 Ekim 2010
  7. prophetic

prophetic ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    196
    Jade ben ankaralıyım aslında :) Ankarada olsam bı doktorum Hacettepede bı doktorum da Zekaı Tahırde, gozumu kırpmadan ıkısınde de gıderdım doguma ama boyle yaban ellerde kalınca napcamızı şaşırdık...

İki hastanenın de yenı dogan yogun bakımı vs var, o konuda ıkısınde de sıkıntı yok.. Orda dogum yapmıs bırılerını bulmam lazım işte...

8. 8 Ekim 2010
  9. prophetic

prophetic ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    196
    of hem ne kotu :KK43:(
    bakalım doguran bırılerı cvp yazarsa ıyı olcak..

10. 9 Ekim 2010
  11. zeysannn

zeysannn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim 35.ci haftam. beylikdüzü medilife'ta burcu hanıma gidiyorum. kontrollerimiz daha çok beş çayı havasında geçiyor. insanı çok rahatlatıyor, herşeyinle ilgileniyor. hastahane evim gibi oldu artık. doğumda da iyi olduğunu biliyorum. çünkü daha önce teyze kızımın doğumuna da girdi. ben evin uzak değilse tavsiye edebilirim. :KK1:

12. 10 Ekim 2010
  13. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    ben medical park göztepe de doğum yaptım..inanılmaz memnun kaldım..doğumhane, sonrası ameliyathane oda hizmetleri herşeyiyle süperdi..bence hastane hizmetleri de önemli..sürekli temizleniyordu oda..içim çok rahattı yani..ben doğumdan odaya çıktığımda komposto bile hazırdı odada düşünün artık..göztepe ve bahçelievler aynı standarttadır diye düşünüyorum tam emin değilim ama öyle olmalı şube sonuçta..bu arada arkadaşım da bahçelievlerde doğum yaptı oda çok memnundu..hayırlı doğumlar diliyorum..

14. 12 Ekim 2010
  15. prophetic

prophetic ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    196
    cmts gıdıp gezcez ıkısını de ve bı karar vermek zorundayım artık..

16. 13 Ekim 2010
  17. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    evet en doğrusu bencede..hatta medical parkı seçersen doktor konusunda da bir araştırma yapıp bilgi alabilirsin mesela göztepe de mehtap hanım süperdir ben ve bir çok arkadaşım onda doğum yaptık çok memnunuz bahçelievler deki en iyi hangisidir bunu da araştırabilirsin belki..
    zaman azalmış en kısa zamanda doktorunu hastaneni seçmen iyi olacak çünkü bebeğin süpriz bile yapabilir annesi :)

şimdiden hayırlısı olsun ve hayırlı doğumlar dilerim

18. 13 Ekim 2010
  19. INFOX

INFOX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kasım annelerinden de takip ettiğim kadarı ile sen hizmet hastanesini hiç beğenmedin..doğumda sorun olmasa da hastanenin herşeyi batacak sana...bence...

bende medical park göztepe mehtap hanıma gidiyorum ve çok memnunum.....daha doğum yapmadım ama bebek katını falan gezdim geçen hafta gayet güzeldi içime sindi...muhtemelen bahçelievlerde aynı standarttadır...gittiğin doktorun deneyimi, sana verdiği cevaplar yeterlli geliyorsa ve sana güven veriyorsa bunları dikkate al derim...mesela ben mehtap hanıma az soru sorarım...çünkü o sormadan herşeyi anlatıyor zaten..ve beni çok rahatlatıyor....