Nereye yazacagımı bilemedim, konuşma ihtiyacı...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve mart09 tarafından 25 Mart 2010 başlatılmıştır.

25 Mart 2010
    Konu Sahibi : mart09
  1. mart09

mart09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    228
    Ödül Puanları:
    113
    Nereye yazacağımı bilemedim, iki yıldır yurtdışında yasıyoruz ve 5 ay önce bebeğim oldu. Ve ben artık dayanamıyorum, çevremde eşimden başka hiç ama hiç kimse yok. Bütün gün 5 aylık kızımla evdeyim, eşim gelecekte onunla konusacagım iki kelime diye bütün gün bekliyorum. Eşim işten geliyor ve inanın bana bütün gün tuvalette geçirdiği süre benimle konustuğu yada bebeğimizle oynadığı süreden daha fazla. Eşinle bunu konus demeyin evlendiğimizden beri konusuyorum zaten ama değişen hiçbirsey yok bir ara acaba kocasını tuvalette geçirdiği süre yüzünden bosayan tek insan ben olucam heralde diye bile düşünüyordum. Dahası konusacak olsak bile hayatında hiçbirsey olmayan beni için tek konu bebeğimiz oluyor. Evet elbetteki bebeğimi herseyden ama herseyden çok seviyorum ama kendim içinde çok ama çok üzülüyorum. Ara sıra eşim işe giderken bebeğimle beni alısveriş merkezine filan bırakıyor, ama 5 aylık bir bebekle orada ne kadar zaman gecirilebilirki ilk 1saat iyi geciyor ama sonra bebeğim rahatsız olup mızmızlanmaya başlayınca bende eşim gelip bizi alsın diye dakikaları saymaya başlıyorum. Zaten alışveriş merkezindede hayat işkence gibi çünkü domuz gibi sisman olduğum için kendime hiçbirsey bakmaktan zevk almıyorum, biryere oturup birsey yiyip içemiyorum çünkü bebeğim alerjik ve dolayısıyla ben dısarıda doğrudürüst birsey yiyip içemiyorum.
    Bu arada evimizi resmen b.. götürüyor, bebeğim sürekli ağladığı ve sürekli kucak istediği, uyuduğu zaman bile uyuduğu şezlongu 1 dk sallamadığımda uyandığı ve temizlikçimiz rahatsızlanıp işi bıraktığı için, resmen çöp evde yasıyor gibiyim, dahası eşim bu konudada sürekli beni suçluyor sanki bütün gün bos oturuyorumda hiçbirsey yapmıyorum ve sanki ben hayatımdan çok memnunum.
    Bu arada tabiiki evimizde hiçbir düzen yok, hayatım sadece zeytin ve ekmekle geçiyor ve ben 5 aydır zeytin ekmekle süt veriyorum...

Gerçekten çok ama çok sıkıldım gerçekten dayanamıyorum... Neden mi yazdım buraya bir çözüm bulabilmek umuduyla değil sadece konusacak kimsem olmadığı için.

2. 25 Mart 2010
  3. Moonlight

Moonlight Huzur'da.. Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    153
    zeytin ekmek derken evinizde bulunan yiyecekler o kadarmı? anlamadım kusura bakma. fisfisfis

4. 25 Mart 2010
  5. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    sorumsuz bir eş yine

sevgi mutlu etmiyor işte akannehir

6. 25 Mart 2010
  7. mart09

mart09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    228
    Ödül Puanları:
    113
    Bebegim alerjik ve aşırı gazlı olduğu için yiyebildiğim şey sadece et, tavuk, makarna, pilav ve salata ama maalesef bunları pişirecek vakit bulamıyorum. 5-10 dakika vakit bulsamda işin aslı kostura kostura bunları yapacak enerji bulamıyorum:KK43:( bebişim sayesinde eşim eve gelene kadar tuvalete bile giremiyorum çoğu gün:KK43:(

8. 25 Mart 2010
  9. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle "domuz gibi kilolu" lafını unutun lütfen, eminim çok güzelsiniz, herşeyden önce annesiniz.
    Bebeğiniz o kadar huzursuzsa yapacak bir şey yok, belki yeni bir yardımcı tutabilirsiniz.
    Her ne şekilde olursa olsun geçici bir süreç olduğunu unutmayın ve evinizi düzene sokmak için yeni bir yardımcı konusunu düşünün bence.

10. 25 Mart 2010
  11. Moonlight

Moonlight Huzur'da.. Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    153
    Canım yeni bir temizlikçi ayarlasan.
    sana yardımcı olur.sohbette edersin.
    ayrıca gününü planlayabilirsin böylece. mesela.yemek,temizlik, spor gibi.
    kilolarında varmış madem.
    tabi bunlar için yardımcı şart sana.

12. 25 Mart 2010
  13. mart09

mart09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    228
    Ödül Puanları:
    113
    ınanın 2 haftadır yardımcı arıyoruz zaten ama kimseyi tanımayınca birde üstüne arapça bilmeyince bu konuda yetersiz kalıyoruz. Zaten ilkinide çok büyük tesadüflerle bulabilmiştik....

14. 25 Mart 2010
  15. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Artık hiç yoktan iyidir deyip birine karar verin bence, çünkü gerçekten hiç yoktan iyidir yerimseniben
    En azından biraz nefes alırsınız, siz bebeğinizle ilgilenirken o ortalığı toparlar, uyurken o sallar, siz kendinize zaman ayırırsınız.
    Evin düzeni çok önemli, eminim düzeni tekrar kurunca eşiniz de evde daha fazla zaman harcamak isteyecektir.

16. 25 Mart 2010
  17. nurunayn

nurunayn böyle olmak istiyorum... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Mahsuru
    yoksa
    nerede
    yaŞıyorsunuz...

18. 25 Mart 2010
  19. ..Merve..

..Merve.. Oğlum Abi Oluyorrrr :) Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    bence siz biraz psikolojik bunalıma girmişsiniz... Kendinize hakaret etmeyin lütfen... her kadın güzeldir, güzel olmak da emek ister ama siz herşeyden sıkılmış bezmiş gibi konuşuyorsunuz... kendinizi beğenmiyorsunuz kimbilir ne kadar güzel bayansınızdır... temizlikçiniz işi bıraktıysa başka insan mı yok? bakın etrafınıza komşularınızla kaynaşmaya çalışın... evinize bakmayarak eşinizden de eksi puan almş olursunuz... her bayan güçlüdür güzeldir... tek çocuğunuza adapte olmayn, bebektir tabii ki ilgi alaka bakım ister... en azından uyuduğunda kendinize zaman ayırın... Kiloluysanız bunun çaresine tek başınıza da bakabilirsiniz... bence siz herşeyin üstesinden gelirsiniz fakat çok salmışsınız kendinizi... bir an önce toparlanın... en başta kendiniz için...