neri :Gece 24.00 da Spor a gidin

Konusu 'Spor ile Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve EU1 tarafından 18 Nisan 2008 başlatılmıştır.

18 Nisan 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Merhaba arkadaşlar 2 günden beri gece 24.00 da spor a gidiyom nasılmı ?
    ben 2-3 ay önce bir derginin vermiş olduğu oryantel aerobik cd si le gece spor yapmaya başladım tabiki evinde çocuğu ve kocayı uyutuyom önce inceltici ve selülit giderici yağımı karnıma göbeğime basenlerime ve selülit olmuş bölgelere yağımı sürüyom ve ardından başlıyom hem göbek atmaya hem karın bacak hareketleri yapmaya hemde vücut esnekliğini sağlamak için strech ing yapmaya 1 saat kadar yapıyorum yaniii her yerimden terler damlıyor 2 günden beri karın ve göbek bölgemde agrılarım var bunların sebebi ise çalıştığım yani spor yaptığım için oluşuyormuş ham vücut um un çalışmaya başladığı sonucu her akşam yapmayı düşünüyorum bakalım ne kadar kilo vericem yada göbişimmm eriyecekmi sizde gece spor yapmayı adet edinin insan sabah uyandığında daha zinde oluyor ve akşam yediklerinizde daha kolay hazmediyorsunuz bakalım neler olucak sonuçları yazarımmm kolay gelsinnnn.
    :dance: :dance: :dance: a.s.

2. 12 Haziran 2008
  3. edna1905

edna1905 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet doğru olabilir aslında :) Bende bir keresinde gece 23.30'da 1 saat civarında spor yapmıştım atletimin resmen sıksan suyu çıkıyodu. Ertesi gün kalktığımda 500 gr. vermiş olduğumu gördüm :sm_cool:

4. 28 Haziran 2008
  5. primrose

primrose Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Gün içinde kilomuz 1 kiloya kadar değişir zaten. Merak ettiğim, bu kadar yorulduktan sonra hemen uyunabiliyor mu?

6. 28 Şubat 2009
  7. Brave Capricorn

Brave Capricorn Şöyle yapsaydım böyle olmayacaktı diye bir şey yok Üye

Beğenildi:
    1.955
    Ödül Puanları:
    238
    Aslında çok akıllıca bir yöntem ama benim o saatte uykum gelirkafamçokkarıştı hadi 12 de başlandı 1 de biter yattım daldım uyudum diyene kadar saat 2 olacak.. Sabah işe dayak yemiş giderim valla....

8. 28 Şubat 2009
  9. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    aslinda gece yatmadan evvel biraz fiziksel egzersiz ve nefes calismasi daha saglikli bir uyku cekilmesini saglayabilir.
    ancak calisan ve okuyan bayanlar icin gecerli olabilir mi bilmiyorm yani aslinda sanmiyorum cunku zaten onlar yeterince yorgun oluyolardir.

10. 1 Mart 2009
  11. Karagozlum

Karagozlum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Ben hic gece spor yapmayi denemedim ama denemek isterim acikcasi.
    Bende hergun spor salonuna gidiorum ya sabah 11 de yada aksam 6 7 civari..
    Sonra cok yoruldugum icin hemen uykum geliyor ve rahat uyuyorum..

12. 1 Mart 2009
  13. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Yalnız doktorlar sabah saatlerinde metabolizmanın hızlı çalıştığını bu nedenle bu saatler de spor yapanların daha fazla kalori ve yağ atımı yapacağını söylüyorlar.

Gece 2 katı efor sarfetmek durumunda kalmak gerekir böylece.

Gerçi ben gece hayatta yapamam üşenirim:roflol:

14. 18 Mart 2009
  15. KilicBaligi

KilicBaligi Albay Pro Üye

Beğenildi:
    6.715
    Ödül Puanları:
    238
    Gece spor yapmak sağlıklı bir şey değil çünkü bu saatlerde vucut günün yorgunluğunu atmak aynı zamanda bakım yapmak üzere hücrelere yoğunlaşmış oluyor, siz bu saatte spor yaparak ne yapıyorsunuz kendi kendinizi başlatlıyorsunuz :KK43: çok zorda kalmadıkça bu saatlerde spor yapmayın dinlenin üstelik yukarıda bir arkadaşımız demişki t-shirtum sırılsıklamdı sabah baktığımda 500gr vermiştim, hayır sen 500 gr su kaybetmişsin ve kaybettiğin suyu yerine koyamamışsın.Size lazım olan yağ kaybı arkadaşlar su kaybı değil...

16. 18 Mart 2009
  17. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Benim metabolizma hızım da gece daha fazlaymış , normalde de kendimi akşam saatlerinden sonra daha enerjik hissediyorum , evde pilates yaptığım için de iş dönüşü saatleri yine gece saatlerini buluyor..
    Gece spor yapılmaz diye birşey duymadım hatta spor salonları bile an azından 22.00 ' ye kadar açık oluyor..

18. 18 Mart 2009
  19. izabel_007

izabel_007 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben açıyorum tv den müzik saat 11-12 gibi eğlenceli bir şekilde kilo vermeye calısıyorum.etkisini de gördüm çok yememme ragmen :KK70: haftada 1 kilo verdim