Nesfit Kullanan Ablalar Var Mı?

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve MutluPeri tarafından 14 Ekim 2009 başlatılmıştır.

14 Ekim 2009
    Konu Sahibi : MutluPeri
  1. MutluPeri

MutluPeri Minik =) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba.Ben 7. sınıfa gidiyorum ve yaşıma göre gereğinden fazla kiloluyum.Reklamlarda gördüm nesfit'i aldım ama endişeliyim kullanan varmı?cokacimcoook

2. 14 Ekim 2009
  3. iklim__

iklim__ Guest

:1hug:tatlım, yaşın daha çok küçük. sakın kafana göre bir şeye başlama. eğer imkanın varsa bir diyetisyene danış önce.nesfitin tadı çok güzel. yiyebilirsin tabii ama tek başına kilo vermede yeterli mi bilemem...bir kere spor şart...ama dediğim gibi. senin yaşın için ne desek yalan olur. en iyisi doktor gözetiminde zayıflaman canım.. Allah yardımcın olsun tatlım.

4. 14 Ekim 2009
  5. LaMeKaN369

LaMeKaN369 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.092
    Ödül Puanları:
    238
    canım ben nestle nesfit fruits kullanıyorum light sütle günde 1 öğün kullanıyorum
    bence yasın gereği doktor kontrolünde diyet yap burdaki diyetlerden de kullanayım deme

6. 14 Ekim 2009
  7. MutluPeri

MutluPeri Minik =) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Anneme babama diyorum sanki uyucaksın diyolar dinlemiolar ki :KK43:

8. 15 Ekim 2009
  9. elvaven

elvaven Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    290
    Ödül Puanları:
    113
    ben de o yaşlarda diğer kızlara göre fazla gelişmiş ve daha fazla kiloluydum. 60 falandım yanlış hatırlamıyosam.. elimde olsa o zaman başlardım az yemeye..yemek bi alışkanlık çünkü..bence nesfit yeme alışkanlığnı değiştirmen için harika ve besleyici bi ürün

10. 15 Ekim 2009
  11. skarbek

skarbek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım bence yediğin yemeğin miktarını azaltman hazır yiyecekleri yemeyip her öğünde sebze meyve yoğurt tüketmen ve hamur işlerini azaltman senin için yeterli senin bu yaşlarda diyet değil sağlıklı beslenmen lazım gelişme çağında sağlıksız diyet yapmak boyuna gelişimine ve okuldaki başarı durumuna kısacası sağlığına kötü etki yapar hareketli olup annenin pişirdiği yemekleri ölçülü yersen vede kiloyu takıntı yapmazsan artı cips ve çikolataya kısacası abur cubura dikkat edersen eminim istediğin kiloya ulaşırsın

12. 15 Ekim 2009
  13. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Ben de Nesfit tüketenlerdenim..
    Büfemin ön kısmı mısır ve buğday gevrekleri ile doludur;kavanozlara dolduruyorum rengarenk bayılıyorum:) her öğün rahatlıkla yiyebilirim
    Annemden geçti bu alışkanlık bana..

Bu mısır gevreklerinin zararı yok lakin ana öğün olarak tüketirsen yeterli olmaz ..
    Ara öğün olarak kullanmalısın..
    Çünkü hayvansal protein yönünden eksik kalırsın..Sağlıklı beslenmen gerek ;öyle önemli bir dönemdesin.

Yoğurt;süt;kuru meyve parçaları;ceviz badem katarsan daha yararlı olur..
    Yanlız herkes için uygun değil mesela diyabetik rahatsızlığı olanlara önerilmiyor;o yüzden ciddi diyet girişimlerinde bulunmak isteyenler mutlaka ama mutlaka uzmana danışmalı..
    Her bünye farklıdır çünkü herşeyi kaldırmayabilir..

Spor yap gülüm ; vaktin oldukça karın bel bacak kol egzersizleri yapabilirsin..
    Ama işi abartıp yemeden içmeden kesilip sadece hoplayıp zıplama..
    E mi.
    Kafana çok takma yeterki sağlıklı ol herşeyin ortası makbuldur...

Kilo alınır verilir;inşallah..

Hazır gıdalardan kaçınırsan beyaz ekmeği ;gazlı içecekleri;abur cubur kesersen
    Hergün mutlaka sebze yersen;arada bir meyve bitki çayları içersen zaten kısa sürede istediğin forma kavuşursun çok müsait yaşın şuan..Yaş ilerledikçe metabolizma yavaşlıyor;daha zor oluyor..

Bir de kefir bulursan onu tavsiye ediyorum ben..Ukrayna'da iken bir hocamın sayesinde kefiri keşfettim ve öğünlerimi de dengeleyerek kefir takviyesi ile 15 kiloya yakın vermiştim..

Sağlıklı günler dilerim herkese..

14. 15 Ekim 2009
  15. MutluPeri

MutluPeri Minik =) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim :)

16. 27 Ekim 2012
  17. qwer43

qwer43 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Canım nesfitin çocuklara zararı yokmuş ama bence aburcuburu kes, ekmeği azalt azalt dediğim dilim dilim ye mesela sabah kahvaltısında 3 dilim ye okula gidiyorsun çok fazla dengeli beslenemiyor kantinde hamburger,patatesli,tost vb. şeyleri yiyorsun ve bu sana zarar veriyor mutlaka meyveni ye ara öğünlerde 1 porsiyo(1 adet), Asitli içeceklerden meyve sularından uzak dur ayran iç okula giderken kendine kepek ekmeğinin arasına peynir koy marul koy vs. vs. damak tadına kalmış onu tüket aşırıya kaçma emin ol zayıflarsın :)

18. 27 Ekim 2012
  19. sedef_79

sedef_79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    145
    Ödül Puanları:
    68
    canim lütfen dinle bukadar büyügünü ve sakIn diyet yapmaya kalkma. SAGLIKLI BESLEN !!! benden sana önerii, sabah kahvaltisi doyurucu olsun ama salam sosis yerine beyaz peynir, 1 yumurta, zeytin domates salatalik ve mutlaka tam tahilli ekmek kullan, beyaz ekmekten uzak dur. annen ne yemek yapiyorsa yapsin ye, ama makarnaya ekmek yeme, etle yiyorsan yaninda makarna, patates, pirinc yeme..bunlar cok önemli, yani neyi neyle tüketmen gerektigini arastir internetten ve böylece cok dengeli ve saglikli beslenebilirsin. cikolata,meyve sulari ve cips en fazla haftada 1 kere tüket eger cok seviyorsan.. amaaa yapabilecegin en güzel sey ne biliyormusun, nereye gidip geliyorsa her zaman yürüyerek gitmeyi tercih et.okuldan eve, evden okula, arkadaslarina heryere yürü canim hic üsenmee. senin metabolizman bizlere göre cok daha hizli calisiyor yasindan ötürü, kiymetini bil bu avantajinin, yeteri kadar sici tüketip, saglikli beslenip, abur cuburu dengeleyip, birde gittigin her yere yürüyebildigin kadar yürürsen 5-6 ayda herkesi kiskandiracak bir vücuda sahip olabilirsin.. UNUTMA !! yasin ilerledikce bu zayiflama i$i cok daha zorlasiyorr ........