New York Times Best Seller-Korku Gerilim kitapları

Konusu 'Kitap Özetleri' forumundadır ve PrensesPeri tarafından 27 Ekim 2010 başlatılmıştır.

  27 Ekim 2010
  Konu Sahibi : PrensesPeri
 1. PrensesPeri

  PrensesPeri yepyeni bir yaşam :) Pro Üye

  Katılım:
  23 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.752
  Beğenildi:
  568
  Ödül Puanları:
  188
  Harlan Coben - Asla Vazgeçme

  [​IMG]

  Orjinal Adı : Hold Tight,Yazar : Harlan Coben
  Yayınevi : Martı Yayınları,Çevirmen : Elif Sezginci
  Kapak : Mete Girişken,Editör : Şahin Güç
  Sayfa sayısı : 560,Basım : Haziran 2008
  Kategori : Roman,2.Hamur, Ciltsiz, 14x21 cm


  Betsy Hill, oğlu Spencer hatırasına sınıf arkadaşları tarafından yapılmış olan siteyi gezerken gözüne bir resim takılır. Resim oğlunun öldüğü gece çekilmiştir ve görünüşe bakılırsa oğlu o gece yalnız değildir? Hemen, kamera kadrajının dışında duran kişinin Adam Baye olduğunu düşünür, fakat Adam kayıplara karıştığında, çevrelerini sinsi ve derin bir şeyin kapladığının farkına varmıştır. Tia ve Mike Baye'ye gelince, cevaplamaları gereken soru: Konu çocuklarınız olduğunda çok fazla şeyi bilmeniz mümkün müdür?

  "Tamamen bağımlılık yapıcı. Eğer bir sonraki sabaha işleriniz varsa kesinlikle okumaya başlamayın çünkü Asla Vazgeçemeyeceksiniz."
  -San Fransisco Chronicle

  "Hızlı ve eğlenceli bir lunapark trenine binmiş gibi, hiç bitmesin isteyeceğiniz ve sıkı sıkıya sarılacağınız bir kitap. Ardından kalan zamanı da çocuklarınıza sarılmak için ayırmalısınız."
  -Library Journal

  "Bağımlılık Yapıcı..."
  "Bir gencin özel hayatı mı? Yoksa ailesinin bu özel hayatı bilmesi mi daha önemlidir?"
  "Ergenlik çağındaki bir gencin isyankâr tavırlarını, tamamıyla kontrolden çıkmış davranışlardan nasıl ayırt edebilirsiniz?"
  "İntihara eğilimli bir çocuğunuz varsa ne yapmalısınız?"
  "Acaba sıradaki siz misiniz? Yaşayacağınız gerilimler yerini rahatlığa bırakacak bile olsa, acı çekeceksiniz"
  -Publisher Weekly.

  Tia ve Mike Baye, bir gün hiç hoşlanmadıkları ebeveyn modeline bürünerek, çocuklarını çok sıkı bir şekilde koruyup onları gözetleme içgüdüsüne kapılacaklarını hayal edemezlerdi. Fakat on altı yaşındaki oğulları Adam, son zamanlarda aile bağlarından bir hayli uzaklaşmış, okulda bugüne kadar yaşamış olduğu olayların son halkası, sınıf arkadaşı Spencer Hill'in intiharından sonra onun için endişe etmekten başka bir şey yapamaz olmuşlardı. Adam'ın bilgisayarına karmaşık bir casus yazılımı yüklemişler ve zaman içinde bilinmeyen bir kişiden oğluna yönelik mesajlar geldiğini görmüşlerdir:
  "Asla Vazgeçme, her şey yolunda."


  Michael Palmer- Beşinci Tüp

  [​IMG]

  Beşinci Tüp
  Martı Yayınları
  Çeviren: Cumhur Mısırlıoğlu
  Aralık 2008, 472 Sayfa

  New York Times çok satan kitaplarının vazgeçilmez yazarlarından Michael Palmer'ın yeni romanı şu huzursuz edici sorularla başlıyor: Laboratuarda verdiğiniz kan örnekleri nereye gidiyor? Hangi amaçlar için kullanılıyor? Ve bunu bizler neden bilmiyoruz?
  Derin Bir Nefes Alın...
  Hayatı boyunca zorluklarla savaşmış, eski milli atlet, yeni Harvard Tıp Fakültesi öğrencisi Natalie Reyes gururunun kurbanı olup okuldan uzaklaştırılınca can dostu, akıl hocası tarafından Brezilya'da bir tıp konferansına gönderiliyor; burada kaçırılıp vuruluyor, bir çıkmaz sokakta ölüme terk ediliyor. Ve hayatta kaldığına sevinmeye fırsat bulamadan akciğerini kaybettiğini öğreniyor...
  Dünyanın başka bir köşesindeki dahi doktor Joe Anson milyonlarca insanın hayatını kurtaracak bir serum üzerinde çalışıyor. Ancak milyonların hayatı Anson'ın gün geçtikçe kötüye giden sağlığına bağlı ve gizli kapıların ardındaki gölgelerin işlerini şansa bırakmaya niyeti yok...
  Chicago'dan dedektif Ben Callahan, vücudunda esrarengiz izler bulunan ölü bir adamın kimliğini bulmak zorunda. Ben için sıradan bir kayıp vakası çok daha büyük bir komplo teorisine dönüşmek üzere...
  Birbirinden habersiz bu üç kişinin hayatı, kökleri antik felsefeye inen, Rio de Janeiro'dan Boston'a, Türkiye'den Moldova'ya kadar uzanan gizli bir cemiyete doğru çekiliyor. Ve neye inanacaklarını bilemedikleri bir dünyada güç ve dehanın, sadakat ve ihanetin, doğruların ve yalanların gerçek anlamı tek bir tüp kanın - beşinci tüpün - içinde gizli.


  Anna Rice – Pandora

  [​IMG]


  375 sayfa, 2. hamur, ISBN: 9758461707; Boyut: 14 x 21 cm; Baskı Tarihi: Mayıs 2007
  Özgün Dili: Türkçe

  Rice bütün o güzellikleriyle ve dayanılmaz vampirleri ile geri dönmüş... Pandora bir süper kadın kahraman; güzel adrenalin pompası gibi bir eser.

  Korkunç Derecede Enerjik

  Karakter Eski Romada doğmuş soylu bir kadındır kendi tarihini baştan yazmaya karar verir ve deri kapaklı antika bir defterin boş beyaz sayfalarını hemen doldurmaya başlar...

  Öyküsel zekânın zenginliği ve zamanın detaylarını anlatan muhteşem bir eser.

  -The New York Times Book Review-

  Rice'ın Yapmış Olduğu En Muhteşem Çalışma

  Her sayfada dünyalar dolusu mucizeler bizleri bekliyor.

  -Raleigh News Observer-

  iştah Kabartıcı


  hakkında bulabildiklerim bunlar daha fazlasını bulamadım..

  Lisa Gardner - Tek Başına

  [​IMG]

  Silahlı bir adamın, karısını ve oğlunu rehin aldığı ihbar edilir. Komşular silah sesleri duyar. Evden gürültüler gelmektedir. Boston emniyet teşkilatı ayaktadır. Olay yerine ilk gelen keskin nişancı Bobby Dodge'un tek başına namlunun arkasından seyrettiği, sıradan bir karı-koca kavgası mı, yoksa ustaca tezgâhlanmış bir oyun mudur? Öfkeli kocanın parmağı tetikte kenetlenmişken memur Dodge'un karar vermek için zamanı daralmaktadır.

  Güzel, alımlı ve tehlikeli Catherine Rose Gagnon için bu ilk kabus değildir. Yirmi beş yıl önce, henüz küçük bir kızken acımasız bir sapık tarafından kaçırılmış ve toprağın altında kabus dolu bir ay geçirmiştir. Şimdiyse kocası gözlerinin önünde öldürülmüştür. Üstelik bütün gücünü ve bağlantılarını kullanmaya hazır olan kayınpederi Yargıç Gagnon, oğlunun ölümünden dolayı Catherine'i suçlamaktadır. Etrafındaki çember gittikçe daralan Catherine akıntıya karşı tutunacak bir dal aramaktadır.

  Bay Bosu, işlediği korkunç suçlar yüzünden yattığı yüksek güvenlikli hapishanede geçirdiği yalnızlık dolu yıllardan sonra hayatta kalmayı başarmıştır. O artık özgür bir insandır. Kimsenin adını, sanını bilmediği, bütün dünyanın unuttuğu bir adam. Onun unutmadığı tek şey ise intikamdır.

  Yıllar süren zorlu eğitim, gecesi gündüzü belli olmayan bir hayat, aileye ve aşka yer kalmayan bir dünya. Ve bütün bunlar tek bir atış içindir. Namlu henüz soğukken yapılacak tek bir atış. Bir kurbanın başına silah dayalıyken keskin nişancının yaralama ya da sakat bırakma lüksü yoktur.

  Bir can kurtarmak için bir can alırsınız... Ve bedelini bir ömür boyu ödersiniz...
   
 2. 27 Ekim 2010
  Konu Sahibi : PrensesPeri
 3. PrensesPeri

  PrensesPeri yepyeni bir yaşam :) Pro Üye

  Katılım:
  23 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.752
  Beğenildi:
  568
  Ödül Puanları:
  188
  harlan coben asla vazgeçme ye başladım bitirince yine yazarım kaydirigubbakcemile2
   
 4. 28 Ekim 2010
  Konu Sahibi : PrensesPeri
 5. oferma

  oferma Popüler Üye Üye

  Katılım:
  18 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  405
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  108
  Harlan Cobenin butun kitaplari harika :lepi:
   
 6. 30 Ekim 2010
  Konu Sahibi : PrensesPeri
 7. PrensesPeri

  PrensesPeri yepyeni bir yaşam :) Pro Üye

  Katılım:
  23 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.752
  Beğenildi:
  568
  Ödül Puanları:
  188
  kitabı bitirdim sürükleyici güzel bir kitap.Aksiyon filmlerinin kitap hali..daha güzellerini okumustum yanlız alırsanız çok büyük beklentilerle almayın yerimseniben

  evet canım güzel bir kitaptı ama internette okudum diğer kitapları bundan daha güzelmiş.yazarın tarzını beğendiğim için en kısa sürede onlarıda alıp okuyacağım yerimseniben