neyi ne zaman alayım? yardım!!

Konusu 'Çeyizimiz için biz neler aldık ?' forumundadır ve iklim__ tarafından 4 Kasım 2009 başlatılmıştır.

4 Kasım 2009
    Konu Sahibi : iklim__
  1. iklim__

iklim__ Guest

merhaba kızlar. ben 1,5 yıldır nişanlıyım.haziranda düğünüm var kısmetse. ama daha pek bir şeyim yok...uzak yere gelin gideceğim. ben nez aman bir şeyler almak istesem, gerek ailem gerek nişanlım zamanı gelince alırız diyorlar. ne bileyim kimse mobilya, beyaz eşya bakma taraftarı değil. tüm bunlar ne zman alınır? sonradan çok sıkışıp aceleye gelsin istemiyorum. bir de annem mutfak eşyası,ıvır zıvırı evim nerde olacaksa ordan hepsini toptan alırız diyor. tek seferde her şey aklıma gelir mi? liste mi yapmalıyım? offf kafam çok karışık. sanki kimse umursamıyor tek ben telaşlıyım...neyi ne zmaan almak gerekir?

şimdi
    çelik tencere takımı
    12 kişilik cam yemek takımı
    6 kişilk günlük yemek takımı
    çelik çatal bıçak seti
    tost makinesi
    uyku seti
    nevresim takımları
    yatak örtüsü
    dantellerin hepsi( sadece boncuklu salon takımı alacağım o kaldı)
    mutfak robotu
    aldık..daha doğrusu annem yıllardır almış biriktirmiş.uyku seti, yatak örtüsü falan yeni aldık.

eksiklerim çok mu?
    liste yapsam mağazaya gitmeden(hepsini toptan alacağız ya) ne yazmam gerekir?
    beyaz eşya ve mobilya ne zaman bakılır alınır?

çok soru sordum kovmayın...sadece kafam karışık:kedi:kafamçokkarıştıdelikafadulden

2. 4 Kasım 2009
  3. benEceA

benEceA Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    71
    canım sana şimdiden kolay gelsin
    canım bence herşeyi toptan alman daha mantıklı çünkü uzak yere geln gidecekmişsin ee olduğun yerden alırsan taşıma problemi olur mutlaka. sen şimdiden liste yapmaya başla farklı farklı yerlere yaz aklına gelenleri böylece zamanı gelince hepsini bir yere toplarsın hem unuttuğun şey az olur :))

4. 4 Kasım 2009
  5. iklim__

iklim__ Guest

haklısın canım. sağol.

6. 4 Kasım 2009
  7. BenUgurBocugu

BenUgurBocugu CEYİS BAKANI:) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    298
    bencede uzak yere gıdeceksın sanırm ordan toplu alırsınız hem pesın ındırımlı olur hemde tasıma sorunu olmaz
    elham yapma bence hallolur
    mobılya ıcınde erken bence
    ama beyaz esya alıp ödeyebılırsınız

8. 4 Kasım 2009
  9. miss_curious

miss_curious Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.910
    Ödül Puanları:
    238
    Sen bana gore daha iyi durumdasin canim:) Ben daha yeni basladim, biz eylul sonu gibi dusunuyoruz daha vakit var gibi ama her ay aliyorum bi seyler..

10. 4 Kasım 2009
  11. miss_curious

miss_curious Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.910
    Ödül Puanları:
    238
    Bir de ben de uzak yere gidicem :)

12. 4 Kasım 2009
  13. antalia

antalia Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam.bence de zamanı gelince ve hepsini birlikte almanız en mantıklısı.ben mesela nişanlandıktan bir ay sonra evlendim ve bu bir ay içinde alındı herşey.hem oturacağınız evi görüp ona göre eşya alırsınız.mobilya halı perde beyaz eşya vs.eşyaları yerleştirmeye başladıktan sonra neyin eksik olduğu daha iyi anlaşılıyor.mutfak eşyaları ve nevresim yatak örtüsü gibi şeyleri yavaş yavaş alabilirsiniz ama.zaten her şey o kadar çabuk değişiyor ki şimdi aldığınızı daha sonra beğenmeme durumu bile olabilir.allah mesut etsin şimdiden.kolay gelsin...

14. 4 Kasım 2009
  15. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    Beni gör de rahatla :KK66:
    ıki aydır nişanlıyım,henüz tek bir çöpüm bile yok.
    düğün ne zaman mı Şubat :KK66:
    Aralık ortası ev tutulacak herşey tek seferde alınacak,senin gibi kaygılıydım ama artık hiç önemsemiyorum.
    Gelin gideceğim yerden başka bir ilde yaşıyorum,burdan oraya taşımak saçma geliyor.
    ışin özü herşey paraya bakar,para varsa hiç önemli değil,herşey 2 hafta içinde bile hallolur..

16. 4 Kasım 2009
  17. em4561

em4561 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ben de uzağa gidicem aldım bi çok şeyi de. şimdi kara kara düşünüoz nasıl gitcek die.
    ama para biriktiremiyorum. bizimkiler de almamı istemedi hepsi gidince peşin alınsın istediler.
    şimdi ben beğendiğim bişeyi alıyorum napiim. aklımda kalıyor çünkü. ya o zaman mecburiyetten alırsam die aldım hep.
    mesela jumbonun çatal kaşığı 1500 dü. ben kampanyada setini aldım 1600 e. şimdi o zaman bulabileckmiydim

18. 4 Kasım 2009
  19. iklim__

iklim__ Guest

KIZLAR ÇOK SAĞOLUN. en iyisi hepsini orada almak demekki...çok sağolun.