Nişan bohçasına çıkılınca neler alınır?

Konusu 'Nişan (Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsis' forumundadır ve aysegul tarafından 18 Kasım 2008 başlatılmıştır.

18 Kasım 2008
    Konu Sahibi : aysegul
  1. aysegul

aysegul Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    kızlar bu c.tesi nisan alışverişine çıkıcaz. ama neler alınması gerekiyor ? danışmak istedim size. neler aldınız siz nişan alışverişinde? kayınvalidem olacak bayan çıkalım sana kıyafet alalım diyor. sadece kıyafet alınmaz bildiğim. bi el atın :):uhm:
  2. 18 Kasım 2008
  3. PembeBeyaz

PembeBeyaz gel artık bebeğimmm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Nişan alışverişinde ablama alınanları yazıyım..4 - 5 tane takım elbise kışlık kaban 3 -4 pantolon etek 4 - 5 tane iç çamaşırı altın set bilezik ve yüzük.Takımların elbiselerin altına ayakkabı terlik çanta ve makyaj malzemeleri şimdilik bu kadar aklıma geldi.
    Son düzenleme: 18 Kasım 2008
  4. 18 Kasım 2008
  5. minilya

minilya BOND GIRL 007 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    kız bu hafta bızde cıkıcaz nişan alısverısıne bende ole bısey bılmıom ama buyuklerde gelıcegı ıcın onlar bılırler yanı...
  6. 18 Kasım 2008
  7. daylight

daylight Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    eski usul bizim buralarda asbap kesimi derler yani bir bayanın ihtiyaç duyabilecegi herşey alınır yeni evliye yönelik oldugu için daha fantazi tarzda içgiyime yöneliktir yani 6lı takım iççamaşırı set,pijama takımı terlik nemlendirici kremine kadar evlenecegin kişinin ekonomık durumu nedir bilemem ama yazık günah çok da yorma yani eskisi gibi degil ki artık her imkan var yani önceden herzaman şehre inilmezmiş dugünler de harman sonu denilen hasat zamanına bırakılıp paralı zamanda yapılırmış burdan kaynaklı bir gelenek olarak kalmış(kadın da çok bunalmasın ilk baştan sen önceden gez piyasa model seçenek araştırması yap iyi olur kafan karışmaz onlar da dolaşmaktan sıkılmaz)
  8. 18 Kasım 2008
  9. minilya

minilya BOND GIRL 007 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    canım benım alıcamı düşündüğüm şeyler şunlar;

terlik
    iç çamaşırı
    jartiyerli takım
    gecelik
    sabahlık
    makyaj cantası
    fonföten,ruj,allık vss vsss
    deodorant,krem,vss vss
    çanta
    ayakkabı

sanırsam bu kadar başka ne alınır kiiCADIARZU
  10. 18 Kasım 2008
  11. damla-dincer

damla-dincer Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Ben takım elbise yerine pantalon etek bikaç gömlek 6-7 bluz elbise Spor ayakkabı, terlikler,abiye ayakkabı ve diğer ayakkabılar....Saten iç çamaşırı seti,iç çamaşırları,tarak fırça seti ,Bornoz takımıda almıştık biz sandıklar...tavsiyem makyaj malzemen çoksa eğer içi dolulardan alma iyi olmuo onlar hemde pahalıya gelio doğru düzgün bi makyaj sandığı al.İçini kendin istediklerinden al mümkünse kozmetikçiden al çeyizciden değil.(kozmetik kısmını nişanlım abarttı diş macunundan,güneş koruma faktörlü kremine kadar aldı :lepi: ) Ben kendim almıştım kayınvalidem gelmedi arkadaşımla çıktık isteğimi aldım.Öğrendik önceden ne alınacağını ona göre aldım..
  12. 18 Kasım 2008
  13. Ya benim nişanım evde oldu.O yüzdenmidir bilmem alışveriş vs hiç yapılmadı.Bende biraz fazla mütevazi olduğumdan konusunu açmadım.Onlarda alışverişe çıkalım falan demedi.Bana hiç bir şey alınmadı anlayacağınız.O yüzden çok sevdiğim kayınvalidemden soğudum.
  14. 18 Kasım 2008
  15. Canım aldıgın hersey alınır epılasyon aletı saç kurutma mak alanalrı bıel duydum ben
  16. 18 Kasım 2008
  17. hayırlısı olsun canım.sadece kıyafet alınmaz tabiki..bunu bilmeyen yoktur bence.kayınvaliden önce kıyafetini alıcak sanırım,cıkıp kıyafet alalım dediğine göre.öyle anladım yanlışsam uyar.. bende alışveriş beklerken sadece kıyafet alıp dönmüştük. sonradan ablasıyla alışveriş ediceğim söylendi kalanı için. banada ceket etek takımı alınmıştı 2takım... içlerine bluzları dahil, ayakkabı çantası.saten gecelik sabahlık takımı, terlikleri. 3iç çamasır takımı, 3atlet takımı altlı üstlü,tarak fırça takımı,makyaj çantasıyla birlikte makyaj malzemesi tam takım işte tırnak makası törpü diş fırçası bile alınmıştı.bukadar bunların yanında artı bikaçtane lif havlu çetik tülbent konuluyo
    Son düzenleyen: Moderatör: 18 Kasım 2008
  18. 18 Kasım 2008
  19. üzüldüm ya alınması gerekliydi aslındaCADIARZUolsun sende düğün zamanı gelince alışveriş yaptırırsınşutarafagittibunlar gerekli olan onların almasının zorunlu oldugu şeylerdir adettendir.durumları yoksa eger birşey diyemem tabi!a.s sana yapılmadıysa sende yapma derim yada yapıp utandırabilirsin ne bilim ya işte:asigim: nasıl istersen.kolu komşu nişan olduguna dair hayırlı olsuna geldiklerinde aynı zamanda bohça görmeye de gelir. sormadıllar galiba ordan da haberdar olabilirdin bu konu hakkında