Nianlmdan ayrlmam lzm ama ayrlamyorum:(

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve peri212 tarafından 18 Eylül 2009 başlatılmıştır.

18 Eylül 2009
    Konu Sahibi : peri212
  1. peri212

peri212 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    nişanlım istanbulda oturuyor bense izmirde.nişanlandım ama ailesiyle sorunlar yaşıyorum.ailem ayrılmamı istiyor ama yinede kararı bana bırakıp baskı yapmıyorlar.aileler denk değil.kültür,eğitim ve yaşam standartlarımız çok farklı.evlenirsek çok büyük ihtimalle aynı yerde oturacağız nişanlımın ailesiyle...

nişanlım ile aramızda hiç bir sorun yok ama ailesini ezemiyor.izmire gel demiyorum,başka bir şehirde oturalım diyorum kabul etmiyor.benim gösterdiğim kadar fedakarlık yapmıyor.

bu konuda psikologtan yardım alıyorum. ama oda bana gerçekleri gösterdiği için kabullenmek istemiyorum ve gitmek istemiyorum.terapilerde sıkılıyorum.

nişanlımı çok seviyorum aramızdahiç bir sorun yok.her ne kadar olmayacağını bilmeme rağmen onu bırakamıyorum.düşünmekten artık delirme noktasına geliyorum.bazen ağlamak geliyor içimden.bana yardımcı olurmusunuz nasıl hareket etmem doğru olur.teşekkürler...

Son düzenleme: 18 Eylül 2009
  2. 28 Eylül 2009
    Konu Sahibi : peri212
  3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Merhaba Peri,
    Haklısınız, zor bir durumdasınız. Önemli olan yaşamda gerçekleri görerek karar vermektir, kendinizi kandırmadan.
    Eğer sevginizin bu kadar büyük bir bedel ödemeyi gerektirdiğini düşünüyorsanız, yaşamınızı bu karara göre şekillendirin.
    Herkes size zaten zorlukları anlatmıştır.
    Yeter ki, nişanlınızın ve ailesinin değişeceğine inandırmaya çalışmayın kendinizi. Durumu olduğu gibi, tüm gerçekliği ile görüş kararınızı ona göre verin.
    Bu sizin hayatınız.