Nijerya Paylasim Alani(Tanisma)

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım Ortadoğu & Afrika' forumundadır ve ilaydadilara tarafından 17 Ocak 2008 başlatılmıştır.

17 Ocak 2008
    Konu Sahibi : ilaydadilara
  1. ilaydadilara

ilaydadilara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar,

Sizlere nijeryadan sevgiler ve saygılar. Yaklaşık 2000 yılından beri burada yaşamaktayım. 2 kızım ve eşimle beraber. Afrikanın batı kısmında lagos şehrinde yaşıyoruz. Birçok türk var. Kadınlar kulubune üye olupta lagos nijeryada yaşayan arkadaşlar varsa benimle irtibat kurabilirler. Veya buraya işleri düşen arkadaşlara yardımcı olabilirim. Artık burası benim evim olduğu için türkiye ile bağlantım sadece yaz aylarında cocukların okulları kapanınca tatil amaclı oluyor. Ama cocukların cok güzel türkçe konuşuyor. Cünkü biz evde hep türkce konuşuyoruz. Artık eskisi gibi yabancı ülkede yaşayıpta gelen cocuklar yok artık. neyse diyelimki herkeze merhabalar ........................................​

2. 31 Ocak 2008
  3. EU1

EU1 Guest

öne gelsin...............

4. 16 Şubat 2008
  5. nehiryeli1

nehiryeli1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba bende nijeryada 9 ay yaşadım lagos da daha çok kaldık eşim chevron da çalışıyordu hala şirketimizden arkadaşlarımız orda yaşamakta nijerya çok değişik bir ülke ordayken bir an önce dönmeyi istiyorsun ama ordan uzakta bazen ordaki yaşamı özlüyorum benim hoşuma giden hep sıcak olmasıydı birde bolbol meyvelerinden yemek..

6. 17 Şubat 2008
  7. eylul77

eylul77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba canim bende suudi arabistanda yasiyorum burada cok afrikali var ve kotu sartlarda yasiyorlar orasi nasil bir yer biraz bahsedermisin

8. 12 Nisan 2008
  9. akrepburcu58

akrepburcu58 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba kadınlar kulübü aracılığıyla nerelerden tanışıyoruz.güzel birşey.çocuklarınızın türkçe konuşması çok güzel. Türk olarak birçok özelliğimizin kaybolduğu bir artamda dilimizi unutmamak, unutturmamak çok güzel sizi tebrik ederim . sevgilerimlea.s.

Operadaki Hayalet bunu beğendi.
  10. 1 Haziran 2009
  11. inci_mercan

inci_mercan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar nijerya da yaşayan var mı aranızda

12. 12 Kasım 2010
  13. yekamoz

yekamoz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba arkadaşlar
    ben de Nıjerya'da 2 yıl kaldım.Ben Kaduna \Sabontasha da yaşadım.Nıjerya çok başka bir yer .İki çocuğumla birlikteydik eşimin işi dolayısıyla gitmiştik.Her zaman gülümseyerek hatırlayacağım bir yer.Sıcacık insanları,ilgi,nç kültürleri ve tüm güzelliğiyle....Doğal birşey arıyorsanız tam yerindesiniz derim.Neredeyse Nıjerya aşığıyım diyebilirim .Şu anda Libyada yaşıyorum.Libya da güzel bir yer Nıjeryayla kıyaslamak tabiiki mümkün değil.Burada yaşam tabiiki çok farklı ama bende yine de Nıjeryanın yeri başka .Nıjerya öyle bir yer ki ne onunla oluyor ne de onsuz ..Özlüyoruz....Nıjeryada olduğunuz zamanların keyfini çıkarın derim.Çok özleyecesiniz....

14. 12 Ocak 2011
  15. npy

npy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb.arkadaşlar.ben nijerya ya ihracat yapmak istiyorum.okulumuzda öğrenci olan arkadaşlardan öğrendiğim kadarıyla orada türkiyedeki gibi mobilyaya ihtiyaç duyuluyormuş.orada yaşayan türkler olarak benimle izlenimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.nasıl bir zevkleri var?bizdeki hangi marka mobilyaları daha çok beğenirler?hatta mümkün ise orada olan firmaların ürün katalok örneklerini yollayabilriseniz sevinirim.şimdiden çok teşekkür ederim...sevgilerimle...:)...neslihan...mail adresim: npy06@hotmail.com

16. 12 Temmuz 2011
  17. havvasa

havvasa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Eğer varsa bizimle tecrübelerini paylaşsınlar lütfen.. teşekkürler

18. 3 Ağustos 2011
  19. havvasa

havvasa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    selam,ben Türkiye-kuşadasında yaşıyorum,ama en büyük hayalim bir gün nijerya,ya gelip görmek ve o bana uzak kıtadaki insanlarının kültürünü yakından tanımak,internetten çok araştırdım ama nijerya hakkında pek bilgi bulamadım.nijerya yı ve tecrübelirinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum,Teşekkürler.