Nikaha 4 gün kala cinnet geçiriyoruz!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Masalimgercekoldu tarafından 16 Şubat 2010 başlatılmıştır.

16 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Masalimgercekoldu
  1. Masalimgercekoldu

Masalimgercekoldu Kızım, en büyük şansım Üye

Beğenildi:
    6.256
    Ödül Puanları:
    238
    Tanıştık, birbirimizi sevdik ilişkimize başladık.1. yıl ortalarında bir sebeple kavga ettik ve erkek arkadaşım evine gidince ağlamış, bağırmış, odasında cep telefonunu falan duvara atıp ağlayarak o geceyi geçirmiş.Ertesi gün iş yerimde dahili numaram tuşlanarak bana bir telefon geldi."Efendim" dedim.Direk şu söylendi:"Allah senin bin belanı versin,sen kimsin ki benim oğlumu üzüp, ağlatıyorsun, orda müdürmüşsün (Bir kursta müdür olarak çalışıyordum) bu genç yaşta müdür falan olunmaz nasıl müdür olduğunu ben çok iyi bilirim, ölsen de bayılsan da seni oğluma almayacağım..." gibi sözleri söyleyerek (şok olup sesimi çıkartamadım-daha önceden ne konuşmuşluğumuz ne tanışmışlığımız vardı) telefonu kapattım. 2 dakika sonra annemi arayarak "Kızına sahip çık, oğlumun kapılarında, yollarında köpek gibi bekliyor, kendini bize yamamaya çalışıyor, oğlumu ağlatıyor, namussuzlar vs" gibi bir ton lafı da ona sayarak telefonu kapatıyor.Sonrasında erkek arkadaşım evi terkediyor, otelde kalmaya başlıyor, annesi krizler geçiriyor, benim annem üzüntüden perişan.1 ay sonra erkek arkadaşım annesini de alarak benimle buluşma düzenliyor.Annesi üzgün olduğunu söylüyor.Anneme de üzgün olduğunu iletmemi istiyor ama annem hazmedilecek şeyler olmadığı için ne buluşmaya geliyor ne de özrünü kabul ediyor.Daha sonrasında bir gece evdeki resimlerim yırtılıyor annesi tarafından, "koca kadını özür diletmeye ayağına çağırttı, onu ölsem de gelin almayacağım" diye krizler geçiriyor. Her şeye rağmen çiçek yaptırıp ayağına gidip, özür diliyorum Bir alışveriş merkezinde erkek arkadaşımla gezerken rastlıyoruz önümüzden sinirli bakışlar atarak kaçıp gidiyor selam bile vermeden.İsteme faslı oluyor 15 dakikada bitiyor. Bayramda gidiyorum özel tatlı yaptırarak "bunu alacağına çiçek alsaydın daha hayra geçerdi" diye çemkiriyor ve iki gün önceki kına gecemde kaftan istediğimi özellikle erkek arkadaşıma belirtmeme onun da annesine bunun için 500 lira vermesine ve tembihlemesine rağmen almadan geliyor.Ve herkesin içinde "akıllı olsaydın da aklını kullansaydın ben sana alırdım, haketmedin almadım" diyor.Erkek arkadaşım "33 yaşındayım, ilk kez bir kızı sevdim, 4 yılımı , ilişkimi burnumdan getirdin, yazıklar olsun " diyerek ağlamaya başlıyor ve annesi "biz nikaha da düğüne de gelmiyoruz" diyerek evi terkediyor.Şu an nişanlım dayayıp döşediğimiz evimizde kalıyor ve nikaha, düğüne 4 gün var.Beni seviyor, ben de onu. Nikahı, düğünü ertelemeyi ya da iptal etmeyi düşünmüyoruz ama yaşananlar da yenilir yutulur şeyler olmadığı gibi tüm sülaleler de bunları yaşamış oldu.Aslında sizden ne istediğimi bile bilmiyorum.Belki duyamadığım iki iyi laf, belki cesaretlendirecek bir kelime, gelinliğimle yüzümü güldürebilecek bir söz ya da boşu boşuna gelinliği giymemem gerektiğini belirtecek gerçekler.Sabrınız ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. 16 Şubat 2010
  3. bahar82

bahar82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bu zamanlar senin en mutlu oldugun zamanlar keske hic boyle birseyler yasamasaydiniz ama olmus yapilacak tek sey siz mutlulugunuza bakin eger gercekten birbirinizi seviyorsaniz dugununuze ailesi gelmis yada gelmemis hic kafaniza bile takmayin onlarin ayibi bu tabiki nisanlin senden cok daha fazla uzuluyordur bu duruma o isterse konussun ailesiyle ama ben senin yerinde olsam konusmam

4. 16 Şubat 2010
  5. beste2006

beste2006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    nişanlınız sizin arkanızda ise, ailesini boşverin.. ama, nişanlım bunları unutur, iki gün sonra yine canciğer olur derseniz, bir daha düşünmekte yarar var.. çünkü annesi aranızı açmak için uğraşır evlensenizde..

6. 16 Şubat 2010
  7. eylul_pinar

eylul_pinar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım moralini bozmak istemem ama kendimden biliyorum.o kadın düzelmez.erkek arkadaşında belliki annesini ciddiye alıyor yarın öbür gün büyük sorunlar yaşarsınız gibi geliyor bana.ben şimdiki aklım olsa babam bana kına gecemde kızım mutsuz görünüyosun vazgeç bu işten demişti öbür gün nikah var bu saatten sonra dönülmez diye vazgeçmemiştim.şimdi ne büyük salaklık yapmışım diyorum.bence yol yakınken dönmelisin.bu kadın ilerdede yalanlarla yuvanı yıkar zaten bence.ama umarım en iyisi olur ne diyeyim.

8. 16 Şubat 2010
  9. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Neden size bu kadar kinli?Anlayamadım doğrusu.
    Oğluyla ikisi mi yaşıyorlar da oğlunu mu paylaşamıyor?
    Artık eşiniz sizin destekçiniz olacak.O da üzülüyordur bu olanlara.Mangal gibi bir yürek lazım bu muameleye...:ecrin_bebek:

10. 16 Şubat 2010
  11. sokoprenses

sokoprenses Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bence evlenınce soun yasarsın

12. 16 Şubat 2010
  13. XOXzlem

XOXzlem İNŞALLAH BİR GÜN........ Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    196
    ahh canım yaa nasıl birşey buu inanki çok üzüldüm..
    ama sanırım seviyor ve seviliyorsun...
    en önemliside bu..
    tamam aileler önemli değil diyemiyeceğim,
    ve sana şu an herşey düzelicektirde diyemiyeceğim..
    aslında ne denir ne yapılır onuda bilemedim ama ,
    sanırım yinede sevginin arkasında durmanı tavsiye ediceğim...
    sebebide gerçekten seviyor olmasan bu durumlara katlanamzmdın bu zamana kadar..
    evet siz bundan sonra olacakları yaşayıp göreceksiniz malesef..
    ama ALLAHIM inşallah sevginizin hürmetine herşeyi unutturur ve hep mutlu olursunuz inşallah..elimden ancak dua etmek geliyor

14. 16 Şubat 2010
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    annesi sorunlu bir insan olduğu belli.

soraa da annesinni hasta olduğunu söyleyin. hatta o kadın ne derse tedavi olmalısın hastasın sen deyip. siz onu bastırın. madem bu kadar yüz göz olundu terbiyesizlik diz boyu. hasta olmasa hiç bir normal insan bunları yapmaz.

düğününüzün keyfini çıkarın bol bol resim çekinin eğlenin. gölge etmesinee izin vermeyin.

16. 16 Şubat 2010
  17. Masalimgercekoldu

Masalimgercekoldu Kızım, en büyük şansım Üye

Beğenildi:
    6.256
    Ödül Puanları:
    238
    Bahar 82, haklısın laf yiye yiye üstüne özür dilemeye de alıştım, bilsem ki bir şeyler yoluna girecek gene ben özür bile dileyeceğim artık o raddeye geldim, kafayı sıyıracağım.
    Beste, haklısın şükür nişanlım hep arkamda ama o bile artık sıyırdı birlikte nefes bile alamıyoruz patlayacağız artık.
    Eylülpınar haklısın.Annem, kardeşim "evlenmeyeceğim de hemen bozalım, arkandayız beş çocukla bile olsan" diye gözümün içine bakıyorlar ama kahretsin seviyorum.
    Lirikgüzel, nişanlım tek evin tek oğlu ha bu arada nişanlımı asker uğurlamasında havaalanından geçiriyorduk annesi babası kızkardeşi ve ben, annesi yanında kızıyla duran bir başka kadınla "kızınız bekar mı? benim oğlum da bekar askere gidiyor, hem de mühendis" diye yanımda sohbet etmişliği bile var o derece yani.
    Sokoprens, derdim evleneceğim insanla olsa basar giderim ama sorun annesinin hareketleri olunca "Hangi yüzle gelip evime , düzenimi bozabilir ki? " diye kendime gaz veriyorum.Ama haklısın da.
    Özlem , güzel sözlerin için teşekkür ederim.ınşallah diyorum, inşallah.

fit-olmak-isteyen-anne bunu beğendi.
  18. 16 Şubat 2010
  19. keykey

keykey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    bu zamana kadar nisanliniz size ailesini korudu mu size karsi
    eger hep senin yanindaysa korkacak birsey yok diye dusunuyorum
    ben kendimde bile sorun yoksa esim hep yanimda oldugu icin iyiyiz