nikahsız bebek hakkı

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve nutez tarafından 9 Haziran 2009 başlatılmıştır.

9 Haziran 2009
    Konu Sahibi : nutez
  1. nutez

nutez Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba avukat arkadaşlar benim yan komşum 5 yıldır bir birliktelik yaşıyor nikahsız 11 aylık bir bebekleri var kız ayrılmak istiyor adam bebekle tehtit ediyor alırım göstermem diye.acaba bu mümkünmü adam nüfusuna aldı bebeği ama nikah yok dava açsa alırmı bebeği.yada zorla alıp kaçırsa anne dava açabilirmi .nikah olmayınca bebek hakkı kimden yana oluyor.:ecrin_bebek:

2. 2 Temmuz 2009
  3. Gulba

Gulba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kimse yanıt vermemiş ben de avukat değilim ama geçen gün gazetede okudum. Tüm hakları anneye aittir. Yine de avukat arkadaşlar daha detaylı yazarlarsa biz de öğrenmiş oluruz. Hoşçakalın.

4. 27 Temmuz 2009
  5. yasadur2002

yasadur2002 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle bebek hakkı diye bişey yok:)yani bebeğin velayeti diyoruz biz bu duruma.Burada bebek nikah dışı doğduğundan velayet anneye ait olur baba soyadını vermekle sadece nesep bağını sağlamış,yoksa velayetin kullanımı açısından söz sahibi değil yani hem öle olduğu kabul edilse bile yani evli olsalar bile,bebek çok küçük,velayeti anneye verir mahkeme mutlaka,annenin ahlaksızlık vs.bi yaşamı yoksa...zorla kaçırırsa anne bebeği alabilir,ama mümkünse anne kaçırsın tabi:)