Nikotin bandı ile sigara bırakan varmı?

Konusu 'Zararlı Alışkanlıklar: Bağımlılık, Tiryakilik' forumundadır ve ece_ilke tarafından 23 Mart 2010 başlatılmıştır.

23 Mart 2010
    Konu Sahibi : ece_ilke
  1. ece_ilke

ece_ilke melankoli prensesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bu bağımlılıktan nikotin bandı ile kurtulmayı düşünüyorum.fakat ne kadar işe yarar pek bilemiyorum.kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum...
  2. 28 Mart 2010
  3. justis

justis Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Ben de bunu merak ediyorum anlasılan kimse kullanmamıs sanırım akannehir
  4. 28 Mart 2010
  5. nadirem

nadirem Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Nikotin bandı kullanan biri olarak şunu söyleyebilirimki bende hiçbir işe yaramadı.Hatta bant takılıyken sigara içmek çok riskli olmasına karşın bantın varlığını unutup çoğu defa sigara içtiğimi bilirim.
    Hem düşününce de çok saçma bişey bu.Bırakmaktaki amacımız ne?Nikotin bağımlılığından kurtulmak!Dolayısıyla sigaradan kurtulmak.Ama vücuda bir taraftan uykuda bile nikotin salgılarken nasıl sigarayı bırakabiliriz ki?
    Benim bugün sigarasız 3. günüm...
    Sabah keyifsizdim ve amacımdan sapmak üzereyken şuanda mis gibi kokan evimi, saçlarımı, ellerimi,ağzımı hiç uğruna kirletmenin anlamsız olacağını düşünüp vazgeçtim.Canım da çok istemiyor zaten.Çünkü bir yerden başlamam gerektiğinin farkındayım.Ömrüm boyunca bağımlı olmak istemiyorum.Bu sefer başaracağım...Günler öyle çabuk geçiyor ki.Ne kadar çabuk kurtulursak o kadar iyi.
  6. 28 Mart 2010
  7. peptyy

peptyy Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Özel Mesaj At
    iradenden biraz da bana yollarmısın arkadaşım....:sinifsinif:
  8. 28 Mart 2010
  9. nadirem

nadirem Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Aslında iradem sandığın kadar güçlü değil.Son 2-3 ayda onlarca kez bırakmayı denedim,istedim ama yapamadım,tekrar başladım.Ve her geri başladığımda kendimden dahi utanır hale geldim.Artık içerken keyif almak yerine kendimi sorgulayıp sadece bırakmak istediğimi düşünüyordum.Ve nasıl olsa bırakıcam neden bugün olmasın diye düşündüm,bıraktım.Şuan da çok rahat ve acaip sakinim.
    Bence neden bırakmak istediğini iyice anladıktan ve beynine bunu sindirdikten sonra içtiğin her sigara suçluluk duygusu yaratıp kendinden soğutuyor zaten..Ağlamak,hayıflanmak yerine "iyiki bıraktım bugün daha da iyiyim,daha mutluyum,cildim daha parlak,mis gibi kokuyorum ..." diye kendini motive etmek de gerçekten güç veriyor...
  10. 30 Mart 2010
  11. BinbirRenk

BinbirRenk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Ben kullandım hiçbir işe yaramadı.:1no2:
  12. 31 Mart 2010
  13. pomakkizi

pomakkizi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kesinlikle işe yaramıyo arkadaşlar.çok denedim.hatta tablet bile aldım.hiç etkilemedi beni.bantlar alerji bile yaptı.kendi kendime bıraktım şükür.en güzeli kendiliğinden bırakmak.o ilaç ve bantlar nikotin desteğ veriyo sadece el alışkamnlığından falan kurtuluyosun belki ama bantı ve ilacı bırakır bırakmaz sigara içme isteği başlıyo.yani elde var sıfır.Allah yardımcınız olsun inşalllah bırakırsınız.zor değil inanın yeter.
  14. 31 Mart 2010
  15. burberry87

burberry87 Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Yorumları okuyunca kullanmama gerek olmadığını hissettim, yine olmayan irademle deneyeceğim:sinifsinif:
  16. 12 Mart 2014
  17. Sade1Hayat

Sade1Hayat Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Ben nikotin bantını geçen yıl denedim. Ateş, baş ağrısı, mide bulantısı yaptı.
    Bunun da nedeni içindeki nikotinin çok fazla olması diye düşünüyorum.