Ninem

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Elif tarafından 12 Kasım 2010 başlatılmıştır.

12 Kasım 2010
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.180
    Ödül Puanları:
    438
    Az önce nereden aklıma geldi bilmiyorum benim bir ninem vardı beni büyüten.
    O zamanlar babamın görevi sebebi ile Aydın'ın bir kazasındaydık. Benim henüz aklımın ermediği, hatırlamadığım zamanlarda annemin çok yaramaz olduğumu anlattığı zamanlarda. Annemin ifadesine göre etmediğim kalmamış. Komik olanlar, iç burkanlar, hatta ağlatanlar...

Annem yaramazlığıma dayanamadığını benim bakımıma yardım etmesi için kimsesi olmayan bir ihtiyar kadını tuttuklarını anlatıyordu. Herhalde 3 yaş civarı olmalı. Tahminen 1966 sene civarı yani. Annemin anlattıklarına göre pek de kimsesi olmayan, çocukları olmuş ama yaşamamış ihtiyar bir bayanmış. Adı Hatice (bizim tabirimizle Hatçe nene)

Babamın görevi orda 1969 bitti yani ben 6 yaşında iken. Annem o tarihte ninemizi felçli olarak bıraktıklarını ifade ediyordu. Yaklaşık 10 sene sonrada vefatını öğrendik. Daha öncede bir kez felç geçirmiş biraz iyileşince beni görmeye gelmiş emekleyerek yollarda.
    Şimdi annemin anlattıkları ve benim hayal meyal hatırladıklarımı birleştireyim bakalım neler var:

O derece yaramaz her yeri kurcalayan biriymişim ki annem bir gün dayanamayıp bulaşık yıkarken (evi karıştırıp dağıtmamam için) köy usulü sırtına bağlamış, ama kim dedi uslu durmanın evin dağılmamasının yolu bu, karıştıracak bir yer tabii ki var: Annemin saçları. Hemen asılınılmış, karman çorman olmuş bir tomar saç.
    Ve tabii sık sık evden kaçar mahallenin bakkalından elime yemiş vs ne varsa alır gelirmişim (parası daha sonra babamdan tahsil ediliyor olmalı.)
    Tabi birde ninemizle olan bir kaç anımız var:
    Annemin anlattığına göre ninem beni çok seven biri imiş. İhtiyar halinde dolaştırır gelir ama içeri sokmakta zorlanırmış. Ben hemen kaplara yapışır girmek istemezmişim.
    En üzüldüğüm şeyde annemin anlattığı gene biz ayrılırken oradan (tayin sebebi ile) yavrumu götürüyorlar diye ağlaması idi.
    :KK43:

2. 12 Kasım 2010
  3. EseN77

EseN77 @..Mea Culpa..@ Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    O zamandan sonra hiç görmedinmi?

4. 12 Kasım 2010
  5. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    nur ıcınde yatsın hatce nene.bızde de ole derler...mekanı cennet olsun

6. 12 Kasım 2010
  7. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.180
    Ödül Puanları:
    438
    Hayır görmedim esen bir resmi bile yok.Eski tip makaralı teypde bir sesi vardı ,:2:sesine bile ulaşamadık.Teyp bozukdu.Yüzünü hayal meyal hatırlıyorum ama.Kınalı beyaz saçlı :)Her okuyuşda onada bağışlıyorum Allah kabul etsin

8. 12 Kasım 2010
  9. EseN77

EseN77 @..Mea Culpa..@ Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    amin.. duygulandım çok ya... imkanınız olsaydı gidip ziyaret ederdin sanırım çok uzaktınız tayin başka yere çıkınca?

10. 12 Kasım 2010
  11. hece

hece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    203
    Ödül Puanları:
    78
    Elifim, niyeyse seni yaramaz bir çocuk olarak hayal edemiyorum:)
    Seviyorum seni :KK19:

12. 12 Kasım 2010
  13. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.180
    Ödül Puanları:
    438
    He he hece cim anlatsam sana gülersin.Birgün hayal meyal hatırlıyorum bir vapuru ayağa kaldırmşdım gülücem diye .Makaraları saldı derlerdi bana.Ama o ninemin bir tutam saçını yolduğumuda söylüyorlar. Onuda hayal meyal hatırlıyorum

Son düzenleme: 12 Kasım 2010