Ninesinden Torununa Mektup :)

Konusu 'Komik Yazılar' forumundadır ve BenSergu tarafından 6 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  6 Ocak 2010
  Konu Sahibi : BenSergu
 1. BenSergu

  BenSergu SATRAB Pro Üye

  Katılım:
  3 Mart 2007
  Mesajlar:
  1.847
  Beğenildi:
  16
  Ödül Puanları:
  108
  okurkrh hem güldüm kaydirigubbakcemile3 hem duygulandım :çok üzgünüm:, paylaşmak farz oldu :KK70:


  Gözleri sürmeli,yanagi gamzeli, mis gokulu, balda datlii yavrimm..
  Nassin ,eyimisin ginali guzum..

  Amanin yavriiim,Ben öyle duyuyom, o gocuman memleketlerde cicili bicili, boyali moyali, singirdak fingirdak, kirpikleri takma, saçlari sokma, onlan bunlan düsüp kalkma, gözleri elde, etekleri belde, artani da yerde, siska miska, sibildak gibi bazi, çirkin mirkin hanimlar, gizlar oluveriyormus…

  Amanin onlara tutuluveren de, yaniveren de deme yavrim. Alceen gizin soyu sopu belli, saçi sirma telli, eline el degmemis, kötü süt emmemis, sevisi derinde, eti butu yerinde olmali. Dizine otutturuverdin mi kucagin dolmali, domuz hem evlenince pazara kadar degil, mezara kadar varmali. Ee hanim dedigini de alaya kattin mi, koluna taktin mi yakismali, duvara attin mi yapismali. Bu sözlerimi eyi dinle bakem, bi kulagindan sok da öte kulagini tika, çikivermesin len. Senin nazli Eminen ne güne duruyo? Geçenlerde ekmek ediyodum. Açcik hamurum kaldiydi.

  Emine gelivedi. "Koley gelsin ninem" deye artanini da o edivedi sagolsun.

  Masallah bi olmus hopur hopur. Dilim dagi tasi girkbin kere masallah… Amanin, artanini da o ediverdikten sonra iki süpürgü çalivedi avluya, mallarin altlarini kürüyüvedi. Ben de ah benim ak topanim, gövercinim, kalem kaslim, nazli gülüm, mor zümbülüm, al bürgülüm, bol görgülüm, naha Alah seni alli basli gelinler edivesin, muradina er, gonca güller der, naha evlerine sari sari bugdeyler yagivesin deye dualar edivedim. Giderken de senin hesabiyetine sööle "e gelinim olmecen mi ?"… deyip Sarmestim de iki yaneceginden sappudu suppudu öpüvediydim.

  Amanin misler gibi kokuyo len. Ee öpmek filan deyince o gül yüzün gülüyo de mi? Seni gavurun p... seni! Emi gel yavrim, yoklugun köz oluyo yüregimde. Dün aksamüstü kirmizi fistanimi geydim de sööle cami duvarina dogru yukari çikiyodum.

  Elimi ardima kodum. Bizim Zartlak Osman pencereyi açmis, bende sööle oturdum. Bi de iradyoyu sonuna kadar açtittirmis da havalari dinliyon deyyodum. Beni görüvedi, "ninee!" dedi. "Eeey!" dedim. "Gel de bi açcik oynayivee" dedi. "Beni mi deyyon ay oglum" dedim. "Heee" dedi. "Uleen" dedim, "benden geçti gari a yavrim. Sen o karini, Giygidi Ibram'in gizini bi ciscibildak soy, köyün delikanlilarini ünle, onlarin garsisinda böyle sakkidi sukkudu bi oynative!".

  Iyi dememis miyim len? Sen olmayinca yoklugun köz oluyo yürecigimde. Gel gari yavrim. Yollara bakittirma, gözümüzden yas akittirma.

  Gel gari yavrim, gel gari! He hey…
   
 2. 6 Ocak 2010
  Konu Sahibi : BenSergu
 3. Eylul

  Eylul Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  1 Ekim 2007
  Mesajlar:
  6.223
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  146
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.