nisan annesine sorulariniz varmi:)

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve ozturyu tarafından 27 Şubat 2008 başlatılmıştır.

27 Şubat 2008
    Konu Sahibi : ozturyu
  1. ozturyu

ozturyu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kizlar hepinize slmlar. 35 haftalik ve gunleri sayan sabirsiz bi nisan annesiyim. sizlerden azicik dha tecrubeli sayilirim:) sormak istediginiz sorulariniz varsa memnuniyetle yardimci olmaya calisirim....

cunku bende hep mart ve subat annelerine soruyordum:))

hepinize kolay gelsin allah yardimcimiz olsun

2. 27 Şubat 2008
  3. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Sevgili ozturyu az kalmış bebişine kavuşmana inşallah sağlıklı bir şekilde bebişini kucağına alırsın..Benim merak ettiğim şeker testin nasıl çıktı ve kasılmaların başladımı ?? Çünkü son aylara doğru anne karnında doğum kasılmalarına benzer kasılmalar oluyormuş..Sen bunları hissedebiliyormusun??

4. 27 Şubat 2008
  5. EU1

EU1 Guest

Aha bende geldim bir nisan annesi daha.Seker konusunda tum sorulari alabilirim cunku suan siki bir diyet programindayim ve gozetimdeyim.Deneyimlerimi paylasabilirim.

6. 27 Şubat 2008
  7. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Yaşasın nihayet tecrübeli birini buldum :))

Merak ettiğim doktor diyet listesimi veriyor yoksa şunu yeme bunu yeme mi diyor..Eğer öyle diyorsa benim için çok daha zor..Çünkü önümde liste olmazsa yapacağım diyet bana pek inandırıcı gelmeyecek beni zorlamayacak gibi hissediyorum..

Süt yoğurt ve peynir, tuz ayarlaması da yapıyorlar mı? Ayrıca diyet yaparken vitaminde kullanıyormusun ben hala Gyno kullanmaya devam ediyorum..

Bu arada diyete başladıktan sonra kaç kilo aldın anniş adayı.?

8. 27 Şubat 2008
  9. EU1

EU1 Guest

Canim sen niye stres yapiyorsun yapildimi seker testin yapildaysa kac cikti?

Neyse ben genede sorularini cevapliyim :))

Benim doktorum bana diyet listesi verdi.Gunluk yiyeceklerim ve yemiyeceklerim.Ve ona harfiyyen uyarsam azcik acta kalsam sekerim duzene giriyo_Olsun kizima feda olsun.

Sut yogurt hep onlarin lightini yiyorsun iciyorsun.Peynire birsey demiyorlar.Ama az yagliyi yesen daha iyi olur.Tuzuda tabi seker icin olmasa bile tansiyon ve hamilelik icin mecbur kisacaksin.

Diyet yaparken vitamine devam ediyorum.Sorun olmuyo yani.

Diyete baslamadan once 6 aya kadar 9 kilo aldim ve bu coktu.Ne zamanki sekerim cikti ve diyete basladim 1 kilo aldim sadece 6 hafta icinde.Ve suan 33 haftaya dogru gidiyorum 9 ile 10 kilo arasi gidip geliyorum.

Birde seker olcme aleti verdiler gunde 6 kere sekerimi olcuyorum parmaklarimdan kan aliyorum ve kaydediyorum.

Birazdanda seker diyetine uymadiginda neler olur onlari anlatirim :)

10. 27 Şubat 2008
  11. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Canım 50 lik yüklemede şekerim 160 çıktı inşallah cumartesi 100lük yükleme için gitcem ama bu arada ben 29+3 günlüğüm ve bu zamana kadar 17 kilo aldım..Belki bu kilolarım yüzünden şeker çıktı ama iştahım çok fazlaydı ve kendimi durduramıyordum..Doktorumda kilom için hiç yorum yapmadı..Son gidişimde plesanta sıvısı biraz fazla dedi doktor..Onu da araştırdım şekerden olabiliyormuş ve açıkçası bu beni korkutuyor.

12. 27 Şubat 2008
  13. EU1

EU1 Guest

Canim benim sekerimde 160 cikti.Ve dedigim gibi cok siki bir gozetim sureciyle devam ediyorum hamileligime.Sende cok dikkat et aman birsey olmaz deme.Musait bir zamanda bebek ve senin icin ne kadar zararli onlari yazarim.Cunku cogu insan dikkat etmiyo.Birsey olmazzz diyip gozardi ediyo.Kilolarla alakasi yok canim bu arada.Benim eltim 30 kilo aldi onda cikmadi ben 10 kilo aldi bende cikti.Umarim seninde kontrol altina alinir sekerin yoksa insulin ignesi vuruyorlar.Insallah hersey yolundadir....

14. 27 Şubat 2008
  15. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    oo bizim kızlar (nisan anneleri ) büyümüşlerde bilgi dagıtıyorlar. a.s. ne güzel herşeyi paylaşmak yadımcı olmak . mayıs anneleri ALLAH sizinde yardımcınız olsun... :teytey:

16. 27 Şubat 2008
  17. EU1

EU1 Guest

Ne sandin oznurum resmen 8 aylik olduk tecrubeli sayiliriz.Bende hep okurdum subat mart annelerinin sayfalarini.Bugun bize yarin onlara demi :))

18. 27 Şubat 2008
  19. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kesinlikle aslında ççoook güzel bişey insanın aklına takılan şeyleri başkalarındada görünce paylaşınca içi rahatlıyor. evet mayıs anneleriyle ve diğer anneler'e bilgimiz yettikçe yardımcı oluruz. :KK46: