Nişan atan arkadaşlar,sonrasında neler yaşadınız?pişman oldunuz mu?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve minish 21 tarafından 24 Eylül 2010 başlatılmıştır.

24 Eylül 2010
    Konu Sahibi : minish 21
  1. minish 21

minish 21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar hayırlısıyla haftasonundan sonra tamamen nişanlımdan ayrılmış olucam.
    nişanlımın ailesi,beni fazlasıyla hatta bunaltıcı bi ısrarla son bir şans daha vermem için arayıp duruyorlar,hepsi onun adına sözler bile veriyorlar bana.şuan kafam beynim yorgun durumda herkese ayrı ayrı anlatmaktan.Allahtan ailem arkamda ...
    bana en son şöyle dediler, ben ilerde evleniceğim zaman karşıma çıkan insanın eskiden nişanlı olmamdan dolayı içi rahat edermiymiş sanki.sonuçta ben nişan atmış olucakmışım söz olurmuş laf olurmuş...
    ben işin bu yanını hiç düşünmedim ama duyduğumdan beri de içim çok huzursuz,
    içinizde nişan atmış olan sonra başkasıyla evlenmiş,pişman olan ya da olmayanlar var mı?
    nişan attıktan sonra neler yaşadınız paylaşırsanız çok sevinirim...
    içimdeki huzursuzluğun geçmesi için yorumlarınıza ihtiyacım var...
    yazanlara şimdiden teşekkürler.

2. 24 Eylül 2010
  3. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Nişan falan atmadım ama, nişan atan insan için neden laf söz olsun..
    millet için huzursuz bir evlilik mi yapmalı?
    evlendikten sonra sorunlar devam edince, kucağında çocuk düşün düşün dur olacak bu kez de..

Kararını verdiysen kimse kararını etkilemesin..
    ayrıca hangi devirde yaşıyoruz ki..
    başka biriyle evlenecek olsan o kişi ne düşünecekmiş..boşver bunları..

4. 24 Eylül 2010
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.628
    Ödül Puanları:
    363
    Ablam nişanlanıp ayrıldı..
    Hiç kimse de laf söz yapmadı..
    Sanırım 6 ay sonra da başkasıyla nişanlanıp evlendi..
    Çok mutlu,maşallah!

6. 24 Eylül 2010
  7. minish 21

minish 21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    benimde laf söz yapıcak bi ailem yok çok şükür,ama böyle şeyler kafama sokmaya çalışıyolar,huzursuz olmaya başladım,ilerde bi evlilik yapsam bunun sorunlarını yaşar mıyım,mesela evleniceğim insanın ailesi olumsuz bakarmı ?

8. 24 Eylül 2010
  9. asigimkralime

asigimkralime anlam veremiyorum ...... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    selam canım bende nişanlıyım ve bitirme kararındayım.Sebebim ise şu linkte .....
    Ailem her durumda benim yanımda.Nişanlıysak anlaşamıyorsak onunla bir ömür bitirmek zorunda değiliz ki.Hemde çevremiz için.buna kesinlikle karşıyım.Onlar bizim ne çektiğimizi biliyorlar mı ki yargıda bulunacaklar.Beni seven böyle kabul etsin.Sevdim nişanlandım.bunda ne kötülük var.Affedersin ama ooo...luk yapmadım,hırsızlık yapmadım bunun neresi kötü.Hiç bunları düşünme canım.bu hayat senin hayatın mutlu olmak senin hakkın hiç bu tür şeylere kafanı yorma.en iyi kararı vermen dileğimle.

10. 24 Eylül 2010
  11. semerta

semerta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    61
    Ödül Puanları:
    148
    bende 2 sen önce nişanlandım 10 ay kadar sonra da ayrıldım, ailesinden ve ondan çok tepkiler aldım iftiralar hakaretler:) gülüp geçiyorum şimdi aklıma bile getimiyorum ailem destek çıktı sağolsunlar,
    sana dediklerini de bana da dediler,
    Canım eğer sen zaten bitirmişsin, devam etsen no olacak evlensen mutlumu olacaksın, hele hele ki öyle cümle kuran bi aileyle:KK43:
    nişandan kısa bi süre sonra bi ilişkiye başladım çok ta mutluyum ne sevdiğim ne de ailesinin hiç bi tepkisini almadım, sağolsunlar melek gibiler beni haketmeyen bir aileydi onlar, şimdi çok mutluyum allah nasip ederde evlenirsem ailesini ailem gibi seveceğime eminin,
    sakın aklını bu tür saçmalıklarla doldurma,
    hem bitmiş daha ne konuşuyon anlamadım,
    bittiyse bitmiştir,
    hiç kafanı bulandırma
    ok:)

12. 24 Eylül 2010
  13. minish 21

minish 21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canım link çıkmamış benim de bitirme kararım duyduğum hakaretlerden,biraz atıp tutmayı seven bi insan olduğunu anlamamla ve ona olan güvenimi kaybetmemle kesinleşti.(bu arada konum aşk hikayelerimiz ve dertlerimiz bölümüne taşınmış)
    aklımda başkasıyla evlenirsem ne olur düşüncesi hiç yoktu ama dediğim gibi beni ikna için her yolu deniyolar,benimde haliyle kafama takıldı çevremde de gördüğüm bi örnek hiç yok malesef,sizlere sormak istedim

14. 24 Eylül 2010
  15. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.628
    Ödül Puanları:
    363
    Oooooo siz böyle yaparsanız ben öleyim bari...
    Allahın sevgili kuluymuşsunuz da nişanlıyken farketmişsiniz olumsuzlukları...
    İleride evleneceğiniz adamın ailesi sorun yaparsa zaten size uygun değillermiş deyip yolunuza bakarsınız..

16. 24 Eylül 2010
  17. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Sonradan laf olur mantığı çok yanlış.
    Ben söz atmıştım, iyiki de atmışım.
    O zamanlar insan bocalıyor tabi, doğrumu yaptım acaba diye.
    Birileri konuşacak diye, kendi hayatımı zehir edemem.
    Kimsenin de konuşmaya hakkı yok.
    Böyle bir sıkıntıda yaşamadım şükür, lafı bile olmadı.
    Eşim ya da ailesi tek kelime etmemiştir.
    Şimdiki aklım olsa zerre kadar üzülmezdim o zaman.
    Kararından eminsen, dönüp bakma ardına.
    Hele de o bu konuşur, yanlış düşünür diye hiç bakma.
    Nişanlılık süreci zaten evlilik yemini değil ki.
    Birbirini tanıma süreci, yani olmuyorsa bunu anlama süreci.
    Hayırlısı olur hakkında inş.

18. 24 Eylül 2010
  19. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben nişan atmadım ama eşim atmış uzun zaman geçmiş üzerinden. kaynanam istediği kızmış o yüzden bana çok kötü davrandılar neler neler yaptılar eşimle bana. eşime ilk evlenme teklif ettiğinde sordum neden yüzüğü attığını oda herşeyi anlattı. inandım çünkü kızı tanıyordum tabi eşim bilmiyordu tanıdığımı aynı yerde çalışmıştık kızla. hiç resmi yok mesela soruyorum vardı ama ne bileyim ben ne lazım felan deyip kestiriyor. kız eşime çok aşıkmış sonradan barışalım diye çok yalvarmış ama eşim kabul etmemiş. halada dikkat ederim ama.
    kedi uzanamadığı ciğere mundar der. o hesabı nişan atmak değil istenilen kızı vermediklerinde bile laf edenler olur. boşver sen bunları kafana takma şimiden anlaşamdığın birisiyle evlenince anlaşabilecekmisin. evlenip boşansan birde çocuk kalsa arada daha mı iyi. yol yakınken dön derim.