Nişan-Düğün arası 1 ay olan var mı kızlar??? Yardımmm

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve lirean tarafından 8 Ekim 2010 başlatılmıştır.

8 Ekim 2010
    Konu Sahibi : lirean
  1. lirean

lirean Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Herkese merhaba,

bilen bilir geçen yaz 24 temmuzda nişanlanacaktım ama bi takım aksilikler ve sözlümün ailesi yüzünden aileler birbirine girdi, herşey, mekan, kıyafet, davetiyeler bile hazır olmasına ramen nişanımızı iptal ettik.

Şimdi düğünümüzü 2011, 23 yada 16 temmuz olarak planlamaya başladık ama annem nişandan önce düğünmü yapıcaksınız diye bize kızdı. Böylece nişanımızı haziranda yapmaya karar verdik. arada yaklaşık 1 ay hatta daha bile az zaman olucak düğünle nişan arasında.

sizce bu normal mi
    yani nişanlılık zamanını doya doya yaşıyamıycaz, nişan düğün hop oldu bitti gibi olucak sanki. buna kafayı taktım. hem enişte beyin annesi babasıyla da bozuğuz, görüşmüyoruz, aileler küs. ama teyzelerini filan çok seviyorum nişanımda sadece onlar olsa ne olur?

napıcam ben kızlar hiç iyi değilim.
    lütfen fikir ve yorumlarınızı bekliyorum, paylaşabileceğim kimsem de yok kimseye söyleyemiyorum.

Son düzenleme: 8 Ekim 2010
  2. 8 Ekim 2010
  3. tuysorunu

tuysorunu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    61
    valla bence nişanlılık dönemi çok önemli değil. o eskiden kalma bir adet, işte "adı konsun" meselesi. ama şimdi zaten çiftler çıkma aşamasında da birbirlerini epey tanıma fırsatı buluyorlar. nişanlanmadan direk evlenenler bile var artık. yani bana kalırsa önemsiz 1 ay olması falan. hem ne kadar uzarsa tadı kaçıyor bence.

anne baba meselesi ise. sevgilin onların tarafını tutmuyorsa çok iyi. ama tutuyorsa şimdiden açık açık konuşmalısınız. tarafını belirlesin, haksız olduğu halde (sen dedin diye diyorum) annesini babasını savunuyorsa birkaç kere düşünmekte fayda var.

bunlar nacizane görüşlerim

4. 8 Ekim 2010
  5. lirean

lirean Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim canım
    aslında dediğin doğru önemi yok gibi ama ben panik oluyorum bir ay çok kısa bi süre sonuçta

haksız olduğu noktalarda onları savunmuyor zaten
    ama sonuçta benim kayınvalidem bana bohça mohça yapmicak
    buna üzülüyorum

6. 8 Ekim 2010
  7. oske.06

oske.06 Afakanlar basıyor :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Lırean canımm suan bunları konusmak ınan hıc ıstemezdım ama kısmet her ıste bır hayır vardır cıdden
    Bence nısanlılık hıcte ole matah bısı dııl
    Hatta mumkunse hıc nısanlanmamak daha ıı :)
    Su mılletın nısanlılıgın tadını cıkarın demesınıde hıcv anlayamadım zaten :KK66:
    Umarım hersey gonlunce olur

8. 8 Ekim 2010
  9. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    294
    Ödül Puanları:
    203
    ay 1 ay cok kısa

10. 8 Ekim 2010
  11. Masalimgercekoldu

Masalimgercekoldu Kızım, en büyük şansım Üye

Beğenildi:
    6.256
    Ödül Puanları:
    238
    Nişan dönemi bence aileleri tanımak ve ilişkiyi tartmak adına mantıklı bir süreç.ne kadardır birliktesiniz bilmiyorum.
    Ben 4 yıllık ilişkiden sonra iki tarafın husumetli olmasından dolayı kız isteme-söz-nişanı bir gecede yaptım.Yani geldiler, istediler, alyanslarımızı taktık, yedik, içtik bitti.(En iyisi de bu oldu, ne bohça derdi, ne bir daha yüz yüze gelme derdi, ne yemeğe çağır ne evlerine git olmadı)Bir buçuk ay sonrada evlendik.
    (Ha bu arada düğünden önce kına yaptık, tüm sülaleye iftiralar atıldı, ağlamalar, bağırışlar ve kınası mahfolmuş bir gelindim neyse.)
    Biz 4 yıldır tanışıyorduk, öyle oldu bittiye gelmedi, rahat rahat görüştük (Nişan olsun görüşürsünüz rahatça falan diyen bir aile yoktu yani)Doğal olaraka da eşimi tanıdım, sevdim, güvendim ve "işte budur" dedim.
    8 sene nişanlı gezip evlenemeyenler, son anda nişanların atılması falan da mümkün.Bence iş tanımaktan, anlamaktan ve uzun süreli birlikltelikten geçiyor.Ha 50 yıl aynı yastığa baş koyup "tanıyamamışım" diye boşananlar da var.Ne bileyim.kavun değil ki koklayalım :))
    Şimdiden mutluluklar.

12. 8 Ekim 2010
  13. lirean

lirean Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar içimi rahatlatıyosunuz. hakkaten doğru senelerce nişanlı kalıp evlenemeyenler de mümkün
    muhtemelen benim kına gecem filan olursa da iki taraf birbirine girer.. daha şimdiden böyle..
    neyse bakalım hayırlısı :KK43:

burda görünce özeniyorum benim kaynanam kayınpederim niye bana bişey yapmıyo diye işte ne bileyim kısmet demekki :KK43:

14. 8 Ekim 2010
  15. lirean

lirean Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    niye öyle diyosun canım ya
    hiç mi bişey değişmedi hayatınızda
    ne güzel sadece size özel güzel bi gün yaşadınız işte :KK43:
    benim içimde kaldı o kadar özenmiştim

herşeyde bi hayır var biliyorum ama insan özeniyo :)
    ah bu oğlan anaları ah
    :eek:klava: lülülülülülü

16. 8 Ekim 2010
  17. oske.06

oske.06 Afakanlar basıyor :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım güzel hoş ama
    ben sevgili olmaktan olumlu anlamda bir farkını göremedimki
    yani yine aynı sevgili
    yine aynı ilişki
    tek fark
    daha fazla tartışıyoruz sanırım ohaoldumsmile

18. 8 Ekim 2010
  19. almor

almor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    138
    Ödül Puanları:
    163
    Zaten 4-5 yıllık bir ilişki varsa ortada öyle bir kaç yıl da nişanlı kalmaya gerek yok bence bir kaç ay içinde düğün olabilir. Biz erkek arkadaşımla 2 buçuk yıla yakındır beraberiz ama anca 3-4 yıl sonra tam evlenmeye hazır olucaz zaten toplamda 6 yıldır beraber olmuş olucaz nişandan sonra 2-3 ay içinde en geç evleniriz diye düşünüyorum.