nişan tepsisi acil fikirler

Konusu 'Nişan (Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi)' forumundadır ve CoskuylaYasamak tarafından 4 Haziran 2009 başlatılmıştır.

4 Haziran 2009
    Konu Sahibi : CoskuylaYasamak
  1. arkadaşlar 1 ay sonra nişanım var ve tepsi yapmak istiyorum buradan bir kaç tepsi modeline baktım hepsi çok güzeller fakat nasıl yapıyorsunuz yani o saten gibi kumaşları tepsiye yapıştırıyormusunuz dikiyor musunuz nasıl yaptınız kızlar ya üstündeki süsleri nasl yaptınız yapıstırarakmı dikerekmi çözemedim bi türlü genelde nasl kumaslar sectiniz pek anlamam o işlerden kumas adını verirseniz sevinirm benim nişanlığım mor ve ben gümüş parlak saten oluyo sanrım onun üstüne mor parlak birleik boncuklar varya öyle bişey düşnüyorum. bana fikir verirseniz çok mutlu olurum ne demi,şler akıl akıldan üstündür

2. 4 Haziran 2009
  3. sonbahar14

sonbahar14 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım gümüş rengi düşünüyorsan gümüş rengi kurdele ile tepsini süsle.daha sonra mor boncuklar serp. ya da mor kurdele ve gümüş rengi boncuk olabilir

4. 4 Haziran 2009
  5. Efsane

Efsane bendeniz,güneş55 Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    öncelikle hayırlısı olsun
    hala yapılıyormu nişan tepsisi
    ben 2 gelin gelin aldım,yapmadımda ,istemediler,,

6. 4 Haziran 2009
  7. sonbahar14

sonbahar14 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yüzükler nişan tepsisine konulmuyor mu?

8. 4 Haziran 2009
  9. ee ben yüzük kutularını elimde mi tutacağım :))) çok özendim valla yapmak istiorum ama annemde yani çok abartılı vs. bilmem ne deyip şevkimi kırıp duruyor senağlama bi kez gein olacam ben demi ama yaa nie bööle diyor anlamadım istediğim gibi yapacam ve herkes de hayran kalacak ama birden nasıl yapıldıgını blsem dikiliyormu yapısıyormu çözemedim ben onuuuu :1no2:

10. 4 Haziran 2009
  11. bayanlkar engin tecrübelerinizden ve akıl alıcı fikirlerinizden sonuna kadar yararalanmak sitiyorum :)) bana yardım edinnnnn size güveniyorummmkaydirigubbakcemile2

12. 4 Haziran 2009
  13. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ben sana bizim nasıl yaptığımızı anlatayım...
    ıstediğin büyüklükte bir karton kesiyorsun istersen kalp kare yada dikdörtgen olabilir...
    O kartonu kaplayacak kadar saten kumaş alıyorsun beyaz al derim ben, hem tenmizliği sembolize eder, hem de zaten saten olduğu için parlıyor...
    Kartonun üzerini gene kumaşçıdan yada thafiyeciden alacağın elyafla ve daha sonra kumaşla kaplıyorsun... Biz saten kumaşı kartonun büyüklüğünde biçtk.. Halam üzerine kurdela nakışı işledi nişanlığım mor olduğu için mor pembe ve lila tonlarda.. snra yastık gibi üç kenarını diktik ters çevirip içine elyafla kaplanmış kartonu yerleştirip açık olan ucunu elde temiz dikiş yaptık.... Etrafına da fistoyu büzgülü bir şekilde diktik.. çok da güzel oldu... Eklemiştim foruma ama bulabilirsem gene eklerim..

14. 4 Haziran 2009
  15. sonbahar14

sonbahar14 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0

canım 1 hafta sonra nişanım var bu şekil bişey hazırladım kurdeleleri birbirine bağladım yapıştırma yok yani.üzerine dağnık şekilde boncuklar koydum eğer sen tepsiyi kaplamak istersen belki yapıştırma olabilir.makası kurdeleye sardım sadece üstte olan deniz yıldızını yapıştırdım

16. 4 Haziran 2009
  17. sonbahar14

sonbahar14 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım seninki güzel olmuştur mutlaka anlattıklarından hayal ettimde ama dikiş bilmek gerek bunlar için. benimki pratik bişey oldu dikişsiz fln

18. 4 Haziran 2009
  19. MxuxebbetSevdam

MxuxebbetSevdam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bu da benim söz tepsim. kendim yapmadım yaptırdım ama yapımı çok kolay. vaktim olsaydı kendim yapacaktım. kenarları sarı yaldız olan ortası gümüş olan tepsi aldım. tepsiyi tutma yerlerine düz olarak altın sarısı kurdele geçirmişler. kenarlarına altın sarısı tül gibi kurdele alıp pileli şekilde katlatıp yapıştırmışlar. silikon yapıştırıcı kullanıyorlar. üzerine boncuk yapıştırmışlar. 3 er den 6 tane deniz kabuğu var. birer tanesinin içleri tepsiye gelecek çekilde yapıştırıyorlar. diğer ikisinin içi birbirine bakacak şekilde tek kenardan yapıştırılıp tepsiye yapıştırılanların üzerine yapıştıyorlar. deniz kabuklarının arka kısmına tülün içine lavanta koyarak yapıştırmışlar. deniz kabuklarının etrafını da birbirlerine yapıştırmadan önce yapıştırıcı sürüp sime batırıyorlar. bu kadar canım başka bişisi yok.önemli olan silikon tabancasını temin etmen. elinde yoksa da çok pahalı birşey değil.