nişanda erkek tarafı

Konusu 'Nişan (Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsis' forumundadır ve semyıl tarafından 23 Kasım 2009 başlatılmıştır.

23 Kasım 2009
    Konu Sahibi : semyıl
  1. semyxixl

semyxixl Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar ocak sonu gibi erkek kardeşimi nişanlıycaz kız tarafı nişanı dernek gibi biyerde yapmayı düşünüyor. benim merak ettiğim meyve suyunu kuruyemişini ya da pastasını herneyse yiyecekleri erkek tarafının alıp almadığı birde kızın kuaför masraflarını erkek mi karşılıyor karşılıyorsa kızla birlikte giden diğerlerinin masraflarınıda mı ödediği bilgisi olanlar beni aydınlatırsa sevinirim.

2. 23 Kasım 2009
  3. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    48
    kuaför masrafını erkek üstlenir yanında gidenleride tabi ama nişanda yer masrafını meyve suyu fln onları kız evi alır die biliorum yanlıs bilio olabilirim ama nişan kız evinde yapılır sonucta

4. 23 Kasım 2009
  5. em4561

em4561 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    nişanda erkek öder kuaför stüdyo paralarını. ama salon yiyecek içecek kız evine aitt

6. 23 Kasım 2009
  7. On41

On41 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    erkek sadece kuaför ve stüdyoyu üstleniyor yani ???:uhm: geri kalan herşeyi kız mı yaspıyor.. ben de öğreneyim lazım olucak yakında :asigim:

8. 23 Kasım 2009
  9. _BALIM_

_BALIM_ ♥HAYAT ARTIK 3 KISILIK ♥ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım nişan kıza ait oldugundan herseyı onlar ustlenıyor erkek tarafı ıse sutudyo ve kuaforu ustlenır eger kızın yanında bırıleri gıderse onuda oglan tarafı ustlenır benım bıldıgım boyle

10. 23 Kasım 2009
  11. SEYDAFERHAT

SEYDAFERHAT bєn∂є уєяin &# Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Valla bende öyle biliyorum nişanda kuaför masrfnı ve resimler erkek tarafı öder.Kuaföre kızla birlkte gidenlerinde tabikide.Bütün sülalesini topladysa hepsni ödemiceksnz çok yakınları kardeşi teyzesi fln gittilerse.Hee bide yanlış bilioda olabilrm fakat bildiğim kadarıyla kızın annesinin saçını damat ödemez.
    Nişan kız tarafına ait olduğu için nerde yapılcana falan kız tarafı karar verip masraflarıda onlar karşılar.

12. 23 Kasım 2009
  13. inspectorgadget

inspectorgadget Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim bildiğim nişanı her şeyiyle kız tarafı karşılıyor erkek tarafı da takı falan takıyor. kuaförde de evet erkek tarafı kızın kızın kardeşi annesi falan varsa onlarınkini de ödüyor. zaten kız kuaföre çok yakını 1-2 kişiyle gider nişan için gidince çok saat önceden yaptırıyor ya saçı diğer akrabalar geç gider. ama kız cıvkını çıkartıp 7 sülalesiyle giderse bilemem. bizde böyle olur başkalarının adetleri farklıysa ona göre de kendinize en uygununu seçebilirsiniz biraz maddi durumla da alakalı

14. 23 Kasım 2009
  15. 34moni53

34moni53 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    benim nisanımda her şeyi ailem ödedi, nişan organizasyonunu da , kamera çekimlerini de, elbisemi de kendim aldım , kuaförümü de kendim ödedim.valla ben erkek tarafının kuaför masrafını ödediğini bilmiyordum , hos zaten geriye kalan her seyi ben ödüoken kuaför masrafı kücük bir ayrıntı

Son düzenleme: 23 Kasım 2009
  16. 23 Kasım 2009
  17. cokmasum

cokmasum Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    annesininkini niye ödemez ki çok merak ettim ben şimsi yani yakınları kardeşi teyzesi onları öder ama annesininkini ödemez demişssin:kedi:

18. 23 Kasım 2009
  19. dyg_6

dyg_6 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim bildiğim nişanı kız tarafı yapar yani ikram edilecek şeyler onlara kalmış ne isterlerse onu ikram ederler erkek sadece takısını getirir birde nişanda lokum dağıtılır ya da çikolata onu getirir erkek kuaförede erkek götürür ama yinede herkesin adetine göre değişiyo olabilir mesela benim kuzenimin nişanlısı samsundan onlardan giderken çerez falanda götürmüşler birde ben nişanda sadece kendi saçımın yapılmasını istemiştim bütün sülaleyi kuaföre götürtmedim yani elbiseyi ise kız erkekğe takım alıyo erkekte kıza işte abiye falan