nişanda geline ne alınır

Konusu 'Nişan (Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsis' forumundadır ve 01fato tarafından 7 Ekim 2012 başlatılmıştır.

7 Ekim 2012
    Konu Sahibi : 01fato
  1. 01fato

01fato Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar nişanlıyım ve nişanda kaynananız veya nişanlınız size ne getrdi ne getrimesi gerekir

2. 7 Ekim 2012
  3. Piskolata

Piskolata kalbimde iki prens :) Pro Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    nişan tepsisi veya bohçasından bahsediyorsunuz sanırım

o tür işlere hiç bulaşmadım ne biz bişeyler aldık ne onlar bize

sadece nişanda giymek için ona takım o da bana elbise aldı o kadar çok iyi yaptığımı düşünüyorum

4. 7 Ekim 2012
  5. karcicegi

karcicegi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    nişan çikolatası çiçeği bohçası..yüzüğün yanında takmaya bilezik veya saat,nişan kıyafeti

6. 7 Ekim 2012
  7. parkon

parkon Beklemedeyim Pro Üye

Beğenileri:
    2.653
    Ödül Puanları:
    113
    Hiç sevmem bu tarz adetleri,
    Nişan tuvaletimi bile aldırtmadım,herkes kendininkini alsın dedim.Sonuçta nişan benim nişanım ve kayınvalidem alırsa fikrini söyleme hakkı olacak,belki içime sinmeyecek.Kimsenin söz sahibi olmaması için herkes kendi alışverişini yapsın dedim.İyiki de öyle olmuş.

8. 7 Ekim 2012
  9. adiyeff

adiyeff Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    nişan kıyafetimi ayakkabımı almışlardı.bir de ayrıca kıyafet falan alınmıştı.nişan yüzüğü ,tek taş yüzük,künye, saat bir de küpe kolye yüzük şeklinde setler varya ondan takmışlardı.tabi nişan çiçeği de var.hatırladığım bunlar.

10. 7 Ekim 2012
  11. adiyeff

adiyeff Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    ha bir de şunu söylemek isterim.şunu isterim bunu isterim gibi konuşmalar olmayacak tabi.onlar ne yaparlarsa onu yapacaklar lafı bile edilmeyecek.benim nişanımda böyle oldu yani onlar istediklerini yaptılar.böyle şeylerin lafı edildiğinde seviyesizlik oluyor bence.

12. 7 Ekim 2012
  13. _NarCicegi_

_NarCicegi_ Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    83
    nişan kıyafeti,ayakkabısı,ayrıyeten bi kaç elbise ve takım,ayakkabı,terlik,çanta,makyaj malzemeleri,çikolata,tepsi,yüzükler,bilezik,takı seti,iç çamaşırı,gecelik takımı alınır bizde

14. 8 Ekim 2012
  15. arakorya

arakorya Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Her noktasına katılıyorum ve ben de aynen bu şekilde yapmıştım.
    Ve ayrıca bana ve bize göre adet diye birşey yoktur,adet insanın gücünün yetebildiğidi ile sınırlıdır!
    Ailelerin karşılıklı taleplerde bulunması bana çok itici ve incitici geliyor çünkü maddi olanakları varsa zaten yapabildiğini yapar,olanaklar yetersizse BİZİM ADETLERİMİZ diye insanları sıkboğaz etmenin de alemi yok.

Nişanda giyeceğin elbiseni,aksesuarlarını kendi zevkince,henüz tanıştığın insanların bütçe ve fikir belirtmesine fırsat vermeden alırsın,gerisi onun insiyatifine kalır.. :KK34: başka şeyleri alıp hediye etmek istiyorsa etsin..(bence budur)

Son düzenleme: 8 Ekim 2012
  16. 8 Ekim 2012
  17. BenKader

BenKader Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Eee madem nişanlısın neden soruyorsun ki artık ? Alınan alınmış, alınmayan alınmamıştır..

Benim sözümde uygun kıyafetim vardı, nişanımda da kıyafetimi kendim aldım.. Yüzükleri de zaten Ousla beraber beğenip aldık.. Tek şu bohça olayından anlamadığımızdan annelerimiz ayarladı bişeyler..

18. 8 Ekim 2012
  19. rosalinda

rosalinda Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    nişan günü çiçek çikolata takı olarak yüzükler,takı seti, bilezik, saat kıyafet içinde ayrıca alışveriş yapmıştık ayakkabı,eşarp,döpiyes takım almıştık,birde şu bu alınsın muhabbetini sevmiyorum ne istiyorsa onu alsınlar bizde de öyle olmuştu