Nişanda ne takılır, adetler nelerdir

Konusu 'Nişan (Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsis' forumundadır ve angelique1 tarafından 12 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

12 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : angelique1
  1. angelique1

angelique1 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba kızlar, eylul ayında nisanım olacak fakat nişanda ne takılır erkek ve kızın kıyafetleri kim tarafından alınır kız tarafı erkek tarafı ne yapar.. Bileniniz varsa yazabilir misiniz.. Nişanlanacagım hala hiçbir bilgim yok:KK43:

2. 12 Temmuz 2010
  3. lotusss

lotusss Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm angelique 1... sanırım nişanlarımız aynı tarihlere denk gelicek.. ve şuan benimde hiçbir bilgim yok.. bende bu konudan yardım beklicem...:uhm:

4. 12 Temmuz 2010
  5. aybeg

aybeg huzurlu muzur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba;
    24 Temmuz'da nişanım var ve bu hazırlıklardan bunalmış durumdayım. Biran önce bitsin istiyorum, gerçi bunlar tatlı telaşlar. Normalda erkek kızın nişan elbisesini, kız erkeğin takım elbisesini alır. Fakat bu bizdeki gibi anlaşarakta değişebilir. Ben kendi elbisemi, sözlüm kendi takım elbisesini aldı. Tabi ailelerin bu konuda anlaşması gerekli. Şu ana kadar herhangi bir problem olmadı aslında. Sadece bohçam için iç çamaşırı takımlarım, gecelik sabahlıklarım ve mayaj kutum ve terliğim alındı. Gerisi ne zaman nasıl yapılır yapılacak mı bilmiyorum. Ayrıca takılmıyorumda bunlara. Önemli olan bizim mutluluğumuz ve huzurumuz diye düşünüyorum. Ama bazı kişilerin laf edeceği düşüncesiyle insanlar kasılabiliyor yoksa ne elbisesi ne takısı ne başka birşey umrumda değil kendi adıma. Allah tamamına erdirsin kızlar, çok zorlu ama bir okadar da güzel bir döneme girdiniz. Hayırlısı olsun inşallah... Allah utandırmasın.

6. 13 Temmuz 2010
  7. oske.06

oske.06 Afakanlar basıyor :) Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kız tarafı erkeğe;
    iç çamaşırı
    pijama takımı
    traş malzemeleri
    terlik
    takım elbise
    gömlek kravat

erkek tarafı kıza;
    elbise
    ayakkabı çanta
    makyaj malzemesi
    gecelik takımı
    iç çamaşırı
    terlik
    ıvır zıvır ne varsa alır

8. 13 Temmuz 2010
  9. tutkufb1907

tutkufb1907 Fenerbahçe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    31 Temmuz'da nişanım var.
    Bizde kızın elbise ve ayakkabısını erkek, erkeğin takımını kız alır.Alyansta da böyle. Bizim alyanslarımız ve tektaşım 1150 tuttu 500 ünü ben verdim. Sözlüm takım elbisem var diye istemedi o yüzden bende nişan ayakkabımı kendim aldım, elbisemi o aldı.
    Takı olarak nişanda bizde anne babalar hariç birşey takılmaz ama nişanlım bir set aldı. Bende ona saat alacağım. Sen - ben ayırımına girmedik pek. Herkes imkanı el verdiği ve içinden geldiği gibi davrandı.

Bohça olayı oldum olası gereksiz gelmiştir bana, anlaştık bohça yapmıyoruz :)

10. 13 Temmuz 2010
  11. pinky_

pinky_ Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    7 ağustosta da benim nişanım var arkadaşlar, ben bohçasını yaptım aşkımın, ufak tefek kozmetikleri kaldı. elimden geldiğince aldım gerekli şeyleri. ama benim bohçam için alışveriş yapmadık daha, 2 hafta sonra gideceğim aşkımın yanına, o zaman nişan elbisesi bakacağı aşkım alacak. alışverişte yaparmıyız bilmiyorum.

nişan içinde annesi bana bir bilezik takacagını ve küpe set gibi bişeyler alabileceğini söyledi, bana sordu, sizin adetleriniz nedir diye, özel bi adetimizin olmadıgını söledim siz nasıl uygun görürseniz dedim. Ben şunu isterim bunu isterim diyemem yani. çok da umrumda değil bir bilezik iki bilezik. ellerinden geldiğince düşünüyorlar zaten sağolsunlar. bende aşkıma 5-6 ay önce cok guzel bir saat almıştım zaten. o yuzden ben birşey takmayacagım.

12. 13 Temmuz 2010
  13. giz09

giz09 Muffinim geliorrr Pro Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    benimde 10 temmuzda nişanım vardı

kıyafetleri karşılıklı aldık onlar bana bizde nişanlıma aldık

takı meselesi kişiden kişiye değişir

biz bişey takmadık onlar bana tek taş ve set taktılar

14. 13 Temmuz 2010
  15. pinky_

pinky_ Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    giz canımm nişanlandın demek , canım benim hayırlı olsun cok sevindim. benimde 11 inde sözüm vardı isteme ve söz.sözde tek taş takıldı, aşkım almıştı bana tek taş onu taktık.. canım benim ya, allah tamamına erdirsin inşallah. bana yardımlarını bekliyorum desteğini bekliyorum ozaman. sen atlattın sıra bende

16. 13 Temmuz 2010
  17. lotusss

lotusss Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    allah hepimizin yardımcısı olsun kızlar.. gerçekten çok uğraşmalı ve masraflı bir dönem.. malesef bizde bizim akrabalar dikkat eder ne alınmış ne takılmış diye.. ve birde malesef nişanımı sadece çalıştığım maaşımla yapmak zorundayım.. ailemin destek olma gibi bir imkanı yok.. ama yinede herşeyin en iyisi olsun istiyorum... gururlanmak güzel bişey..aybeg'inde dediği gibi allah utandırmasın inaşallah.. a.s.

18. 13 Temmuz 2010
  19. lotusss

lotusss Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada kızlar, nişanda tek damat bohçası yapıcam ama kayınvalide ve kayınpederede bişeyler konur diyolar.. sizce neler konulabilir az ve öz hani düğüne kadar.. düğünde onlara zaten ayrı ayrı bohça çıkarıcam..