nişandaki ikram

Konusu 'Nişan (Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi)' forumundadır ve adatuna tarafından 15 Eylül 2009 başlatılmıştır.

15 Eylül 2009
    Konu Sahibi : adatuna
  1. adatuna

adatuna Guest

slm kızlar.birşey sormak istiyordum.nişandaki ikramı kim yapar bizde erkek tarafı alır herşeyi.fakat onlar hiçbirşey teklif etmediler nasıl yapılır kim karşılayacak diye sormadılar bile.tatlısına kadar bizim taraf yapıcak.üzülüyorum.

2. 15 Eylül 2009
  3. sanemcetin

sanemcetin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım nişanda ikramı erkek tarafı yapar doğru olan budur. belki sormadan getireceklerdir. Bu güzel günde kendini üzme...

4. 15 Eylül 2009
  5. adatuna

adatuna Guest

yok canım getirmeyecekler.sormadılar bile herşeyi bize yıktılar.aileme yüzüm kalmadı utanıyorum onların bu hareketlerinden utanmasalar birde nişan pastasınıda bize yıkacaklardı bende istemiyorum dedim.:KK43:

6. 15 Eylül 2009
  7. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    nişan pastasını istemiyorum dediğine göre konu açılmış, getirmeyiz mi dediler, nişanlın nereli? belki onların adetleri değildir. erkek tarafı getirir hatta onlar ikram ederler diye biliyorum ben

8. 15 Eylül 2009
  9. adatuna

adatuna Guest

şöyle anlatayım annem ikramları söyledi.tatlı olarakta baklava verecegz dedi..sözlümün anneside anneside nişan pastası olsun dedi.annemde ona karışmam dedi.bu kadar hiçbirşey söylemediler.sözlüm izmitli.benim bildiğim heryerde erkek tarafı karşılar ikramı.karşılamıyorsa bile tatlıyı onların getirmesi gerekirdi.bizimkilerde herşeyi kendileri yapıcaklar.

10. 15 Eylül 2009
  11. berika1

berika1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim bildiğim kadarıylada nişan kız tarafına aittir ne yaparsan erkek tarafı karışmaz ama bazı erkek tarafıda pastasını alıpta geliyor buda anlaşmaya bağlı:)

12. 15 Eylül 2009
  13. gamse80

gamse80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizim adetlerimize görede Nişan kız tarafına aittir erkek tarafı karışmaz tabi bölgelere göre adetler değişiklik gösteriyor konuşsaydınız keşke böyle böyle bizim adetler diye orta yolu bulurdunuz belki ....

14. 15 Eylül 2009
  15. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    Bizde de böyledir adet,nişanı kız tarafı yapar.
    Ama buna rağmen pasta,ıvır-zıvır,içecekler aldılar yine de..
    Gerçi yapılması gereken herşeyi yapmıştık,ama düşünmeleri de hoşuma gitti.
    belki onların adetlerinde de nişanı kız yapıyordur?

16. 15 Eylül 2009
  17. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    296
    Ödül Puanları:
    203
    bizde de nısanda bız aldık,nısan pastasını esım aldı ve bır suru ıcecekte almıslardı..

ALLAHTAn pastayı bız aldık dedım de almadılar..ama kız tarafı alır bıldıgım..

18. 16 Eylül 2009
  19. adatuna

adatuna Guest

canlarım hiç sormadılar.bizimkiler onlar teklif etmeyince kendimiz yapalım dediler.ama hiç düşünmediler.usulen bile olsun sormadılar en çok gücüme giden o oldu.düşüncesizlikleri.