Nişanı cafede yada salonda yapanlar yardım....( yazdığı msjı boşaltmış )

Konusu 'Düğün Mekanı' forumundadır ve mucizem5322 tarafından 24 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    24 Eylül 2008
    Konu Sahibi : mucizem5322
  1. mucizem5322

mucizem5322 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar benim ekim ayında nişanım var Sözüm biraz kalabalık olmuştu.Evimizde pek büyük sayılmaz ama abim hemen alt katımızda oturuyo misafirlerin bir kısmını oraya alırız diye düşündük.Ama sözlüm bir cafe gibi yer tutalım diyor. Ben masraf olmasın gerek yok diye düşünüyorum sizce yanlışmı düşünüyorum yani nişanı evde değilde dışarda yapmanın ne gibi bir artıları var.Bana fikir verirseniz çok sevinirim...a.s.

Son düzenleyen: Moderatör: 29 Temmuz 2010
  2. 24 Eylül 2008
  3. KIZILCIKLI

KIZILCIKLI Kıskandığım Denizlerdesin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım hayırlı olsun Allah tamamına erdırsın :)
    benım nişanımda lokalde olmustu.. evımız kucuk oldugu için sıgmayız die dusunmustuk..
    hemen yazıyorum :)
    pasta kesecekmısınız? biz pasta yaptırmıstık 250kişilik
    tabi pastanın yanına yıne meyve suyu 250 kişilik
    naylon tabak,catal,bardak (su içmek isteyen olursa die), 2damacana su goturmustuk.. zaten bide yer kirası verıyorsun ( en azından sandalye masa kiralama derdınden kurtuluyorsun)
    birde bizim akrabalar uzakta olduna ,oglan tarafına uzaktaydı kısaca uzaktan gelenlere evde yemek pişirdik ve yedırdık
    sonra damada takım elbise vs alındı sarardan tabı onlarda bana aldılar neyse toplam fiyatı yaklasık 1000ytl ye mal oldu bize ama herkeste memnun kaldı :))
    kolay gelsin a.s.

4. 24 Eylül 2008
  5. sbnmfrh

sbnmfrh Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim de nişanım salon da oldu....evet dediğin gibi masraf oluyo diğer yandan misafirleri ağırlamak ,yedirmek içirmek için ayrıca yorulmuyorsun..zaten o günün koşturması sizi yeterince yoracak...ayrıca bana sorarsan misafirleri bölme..siz de bölünürsünüz çünkü herkes sizi görmeye gelio..düşün mesela yüzükleri nerde takıcaksınız sizin evdemi abinlerde mi ...en temizi salon da yapmak

6. 24 Eylül 2008
  7. alevesen

alevesen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım tam da istanbuldaymışsın biz de cafe tutmuştuk sana şöyle söyliyim çok güzel oldu 750 ytl peşin tuttuk ama içinde pasta,kuru pasta,meyve suyu,müzik,mekan,fotoğraf,kamera(Fotoğraflar sınırsız ama cd halinde veriyor sana )İnanılmaz oldu herkes hala bahsediyormuş özellikle nişanlımın tarafı.istanbul haznedar da canım cafe garden sen nerde oturuyorsun?Ama abbada haklı o tür bir yer de tutabilirsin ama bütçen yeterse cafe süper oluyor eğer haznedar uygunsa sana cafenin bilgilerini veririm

8. 24 Eylül 2008
  9. niltol

niltol ...İŞTE BEN... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    G.A.F öncelikle tebrik ederim.:nazar::nazar:

benim nişanım salonda oldu, ben aile arasında yapmak istedim masraf olmasın diye fakat sözümde sadece 1.derece akrabalarla 50 kişiydik ve 2., 3. derecede akrabalar çağrılmadı diye çok kırılmışlardı, ailemde salonda yapalım herkes gelsin dedi ve gerçekten yaklaşık 800 kişi vardı aynı düğün gibi çok güzel oldu... sonuçta masrafı düşünme çünkü nişanda takılan takılarla herşeyi (((salon, davetiye, fotografçı, damada takım ve ayakkabı, damada ve sana takı, aile içine kıyafet))) karşılamış olursun.:nazar:

10. 24 Eylül 2008
  11. niltol

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    G.A.F öncelikle tebrik ederim.:nazar::nazar:

benim nişanım salonda oldu, ben aile arasında yapmak istedim masraf olmasın diye fakat sözümde sadece 1.derece akrabalarla 50 kişiydik ve 2., 3. derecede akrabalar çağrılmadı diye çok kırılmışlardı, ailemde salonda yapalım herkes gelsin dedi ve gerçekten yaklaşık 800 kişi vardı aynı düğün gibi çok güzel oldu... sonuçta masrafı düşünme çünkü nişanda takılan takılarla herşeyi (((salon, davetiye, fotografçı, damada takım ve ayakkabı, damada ve sana takı, aile içine kıyafet))) karşılamış olursun.:nazar:

nişanın 1 kere olacak ve nişandan sonra keşke sunu yapsaydım dememen için iyi düşün...

12. 24 Eylül 2008
  13. nur_84

nur_84 meleğim geldi Pro Üye

Beğenildi:
    1.004
    Ödül Puanları:
    163
    Bencede salonda yap canım benim nişanım olmadı:KK43:( sadece söz yapmak zorunda kalmıştı dayımın torunu lösemiydi hastanede yatıyordu bende o acı çekerken eğlnemem dedim. ama içimde kaldıo salonda yap mutlaka hayatında 1 kere olyor böyle şeyler

14. 24 Eylül 2008
  15. mucizem5322

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkür ederim canım. Pasta kesilecek ama biz evde yaparsak 50 kişiyi geçmez tabak çatal bardak gibi şeyleri plastik alıcaz. Bizim buralarda bir cafe buldum ben mekan çalgı hizmet içinde 500 istiyor pasta meşrubat olursa 700 istiyor.Kararsız kaldım. mirmirmirmir

16. 24 Eylül 2008
  17. mucizem5322

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben gaziosmanpaşada oturuyorum sözlüm ümraniyede. Benim burda bulduğum yerde fotoğraf kamera yok malesef hem kıyafetimide abiye aldım salon olmazda cafe yada evde yapabilirim. mirmirmirmir

18. 24 Eylül 2008
  19. niltol

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    G.A.F bende 'sbnmfrh' katılıyorum herkes sizin için gelecek salon yada cafe gibi bir yerde yap...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.