Nişanı evde yapanlar yardım

Konusu 'Nişan (Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi)' forumundadır ve meleks tarafından 25 Eylül 2008 başlatılmıştır.

25 Eylül 2008
    Konu Sahibi : meleks
  1. meleks

meleks Bu Alemde Kendini BiliceN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kızlar benim ekimde nişanım olacak fazla kalabalık olmadığımız için evde yapmayı düşünüyoruz nişanı erkekler karşı komşumuzda olacak bayanlar bizde peki biz yüzüğü nerde takcaz nişanı evde olanlar varsa bana yardım etsin yaa:KK43: nasıl yapılcak nasıl olcak hiç bilmiyorum.benneyaptımkibenneyaptımki:bbo::eek:

2. 25 Eylül 2008
  3. EU3

EU3 Guest

biz de evde yapmıştık. bizim eve sığılmayınca bayanları alt kata amcamlara almıştık. erkekler de bizim evde.
    nişanlım erkeklerin yanında durmuştu yüzük takılana kadar, ben de bayanların yanında.
    yüzükler takılacağı zaman nişanlım gelip beni aldı ve bayanlarla birlikte bizim eve çıktık erkeklerin yanına.
    yüzüklerimiz orda takıldı. yüzük takılınca bayanlar geri indi amcamlara.
    biz de el öpmeye başladık.
    önce erkeklerin elini öptük sonra amcamlara inip bayanların elini öptük.
    el öpme faslından sonra da biz gençler bir odada toplandık, büyükler de ikramları yemekle meşguldü cokacimcoook
    biz, bizim eve hepimiz sığarız demiştik ama sığmayınca böyle yapmıştık.
    güzel oldu ama yine de. karmaşa falan da olmadı.
    mutluluklar canım. a.s.

4. 25 Eylül 2008
  5. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Bizim de evde oldu. Çok kalablıktı aslında ama ben daha samimi olsun diye ev konusunda diretmiştim. Biraz sıkışıklık oldu ama kargaşa olmadı. İkram tabaklarını karşı komşuda hazırladılar. Biraz salona, biraz küçük odaya, biraz antreye sığıştık. Yüzük takılırken herkes başımıza toplantı. Gençler mutfakta kendi kendine eğlendi. Az biraz sıkışık olsa da çok samimi, çok eğlenceli bir ortam vardı. Gene olsa gene evde yaparım.
    Nişanda benim fikrim tabi ama en önemli şey pasta. Pastana önem ver. Tatlı olduğundan mıdır nedir güzel bir pasta ağız tadına da tat katıyor.
    Bir de dert etme biraz evin büyüklerine havale et işleri, onlara güven, sen kafanı yorma. Onlar herşeyi tıkır tıkır hallediyor. Az aksi giden birşeyler olsa da hiiiiiiççç yokmuş gibi davran. Mutluluğunun tadını çıkar.
    Mutluluklar...

6. 25 Eylül 2008
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    bencede canım..
    sen aile büyüklerine bırak bu işi.
    onlar en uygun şekilde yönlendirecekler herşeyi.
    Allah tamamına erdirsin..
    sen gününün tadını çıkarmaya bak..

8. 25 Eylül 2008
  9. derman

derman Gökkuşağı istiyorsan ;yağmura katlanmalisin. Üye

Beğenildi:
    1.558
    Ödül Puanları:
    163
    niye ayrı yapıyorsun benimde evde oldu erkek ve bayanlar birlikteydik tekrar isteme oldu takıldı bence öyle haremlik selamlık yapmayın herkes bir yerde olsun

10. 25 Eylül 2008
  11. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Doğru bu noktaya dikkat etmemişim herkes birarada daha neşeli olur. Hem de kaynaşır kız tarafıyla erkek tarafı.

12. 25 Eylül 2008
  13. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153
    Benimde nisanim evde oldu..biz (kendi ailem) sadece en yakin akrabalari cagirdik...teyze, hala, dayi ve onlarin cocuklari..Nisanlim biraz daha kalabalik geldi..malum kendisi zaten tek cocuk..kayinvalidem kendi akrabalarindan toparlayip gelmisti..!

Erkekler günlük oturma odasinda oturdular..bayanlar misafir salonunda oturdular..avantajimiz büyük bir antreye sahip olmamizdi..yüzükleri orada taktik..! Resim merasimi filan iste..!

Annem kiralik sandalye ayarlattirmisti nisandan önce..böylelikle bi zorluk yasamadik..biraz sIkIsIkta olsa herkes en azindan oturabildi bayanlardan..! Yüzükler takildiktan sonra nisan cikolati ikram edildi...ardindan kuru pasta ve meyve suyu..! Bizde erkek tarafi getirir bu gibi seyleri nisana...adetler farkli olabilir..!

Ardindan kayinvalidem bohcalari dizdi...biraz muhabbet filan derken herkes tikir tikir dagildi karsi taraftan...kendi akrabalarim ile biraz daha oturduk ama sonra onlarda gitti!

Gecip gidiyor iste...geriye kalan sadece hatira..:nazar:

14. 25 Eylül 2008
  15. meleks

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ne bilim ya erkeke tarafı biraz kapalı ondan yoksa bizce sorun yok yani:) ayrı ayrı olcak karmmaşa olcak die çok korkuyom tedirginim valla bu konuda.nasıl olur ya

16. 25 Eylül 2008
  17. meleks

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizim antre genizş değil işte pek.çok sıkışık olacak bence sıkışık sıkışık napcaksak artık.bizdede erkek tarı getirir bu gibi şeyleri de.ne bilim ya tedirginim dediğim gibi.bakalım nasıl olcak yorumlarınız için hepinize teşekkürler başka yokmuymuş evde yapan ya nişanı...

18. 25 Eylül 2008
  19. meleks

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizim antre genizş değil işte pek.çok sıkışık olacak bence sıkışık sıkışık napcaksak artık.bizdede erkek tarı getirir bu gibi şeyleri de.ne bilim ya tedirginim dediğim gibi.bakalım nasıl olcak yorumlarınız için hepinize teşekkürler başka yokmuymuş evde yapan ya nişanı...kaydirigubbakcemile5:eek:a.s.