Nişanımı atabilirim, Lütfen yardımcı olun

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve kumrub tarafından 27 Ocak 2010 başlatılmıştır.

27 Ocak 2010
    Konu Sahibi : kumrub
  1. kumrub

kumrub Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Arkadaşlar,

Kafam çok karışık öncelikle konuyu hemen anlatayım... Nişanlıyım şu ana kadar nişanlımla bir problemim olmadı. Fakat gecen hafta babasıyla sorun yaşadık ...Kayınvalidemde destekçiydi.onlardaydım 2 haftadır aynı konu dönüyor Gelinlik...
    Düğün Temmuz da fakat ben gelinğime önce başlanmasını istedim, bildiğim gelinlikçi vardı fiyat aldım kayınpeder olmaz benim bildiğim gelinlikçiye gideceksin...Dedim ki baba tamam ben senin dediğine gideyim , sende gel benim gelinlikçimle görüş yok ...birde kalkıp demez mi sizin adınıza ben davetiye begenicem ...kötükedihüso çok sinirlendim sen mi evleneceksin dedim hayır dedim biz bakıcaz.Nişanlımda yanımda hiç ağzını açıp bir tek keime etmedi gerçi gelinlikte baba oraya gidip bakalım dedi ama ne nafile adam dinlemiyor...

mobilya alışverişi yaptık en uygunu aldık, altın istemedim.Benim babam yok hem eve bakıyorum hemde çeyiz yapıyorum sesim çıkmıyor.

Sonra nişanlıma dedim bu böyle olmaz ben babanın dediği yapmak zorunda değilim ve zaten babana karşı hiç birşey demiyorsun nişanı atıyorum, benimki de hemen konuşmuş bundan sonra bana söyleceksin ona göre olacak dedi ama o günden sonra evlerine gitmedim...ailene karşı beni savunamayacaksan seni bırakırım ...çok üzüldün ertesi gün işe gidemedim. hasta oldum ...

Kafam karışık ne yapıcam bundan sonra nasıl davranıyım bilmiyorum!Lütfen bana yardımcı olun, lütfen...:a015:

2. 27 Ocak 2010
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.545
    Ödül Puanları:
    363
    Gelinlik,düğün,davetiye konularında aile büyükleri kavga etmek çok anlamsız bence..
    Nişanlılınızla ikinizin vereceği karar ve zevk bu..
    Neden onlarla bunları paylaşıyorsunuz anlamadım.
    Gidin alın ya da diktirin ne diyim..
    Sonra da haber verirsiniz,şurdan aldık,bunu yaptık diye..

4. 27 Ocak 2010
  5. denevst

denevst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hiç bu konularda esnek davranma evlenince çok başın agrır. onunda seninde aileniz yaşamınıza bir yere kadar karışır.senin gelinliğine davetiyene helede babası ne karışır bu benim fikrim aklı başında insansınız kendi kararlarınızı kendiniz alın başkalarınıda karıştırmayın

6. 27 Ocak 2010
  7. kumrub

kumrub Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Lalecim,

adam anlamıyor ki dinlemiyor ki ...Abim evlenirken bizdede öyle oldu aile topladı ama Annem hiç karışmadı siz gençsiniz iyisiniz siz bilirsiniz dedi...

8. 27 Ocak 2010
  9. laz_kxixzxix

laz_kxixzxix rize merkez kopsun herkez Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    kaynana desen gene bi nebze alışıklığımız varda k.peder ve gelinlik ne alaka...
    acaba pahalı davetiye beğenme ihtimaline karşımı öyle dedi. öyle olsa bile oğluna desin orda sen varken demesi çooook yanlış...
    ii bak incele bacım devamı gelmesin bu olayların, evlendiğninizde de herşeyinze karşırsa çok büyük huzursuzluk olur....hakkında hayırlısı

10. 27 Ocak 2010
  11. kumrub

kumrub Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    denevstcim,

Aynen öyle hiç taviz vermedim vermicemde ama yok yere üzüntü oldu, nişanlımla aramda hiç problem yok...Kayınpeder kayınvalide yaman anlatamam...

12. 27 Ocak 2010
  13. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    anlamadım, şu an nişanlın senden yana mı yoksa hala babasına laf söylemiyor mu? size bütçesini söylesin madem öyle, ona göre sizde gelinlik davetiye seçersiniz, konu eğer pahalı olanı beğenme ihtimaliyse. şu an nişanlın senden yanaysa biraz bekle ve gör.

14. 27 Ocak 2010
  15. kumrub

kumrub Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    laz_kızı

walla ben en uygun davetiye begendim, kayınpeder begenmedi gösterişli olsunmuş...
    Ondan ben begenicem dedi, ee peki çöplük davetiyelere para gidecekte benim gelinliğime ne karışacaksın, evet bende ondan korkuyorum evimede karışılırsa sonumuz çok kötü olur daha acı şu bir haftadır gel-git yaşıyorum nişanı atsam mı atmasam mı yoksa birazdaha duruma bakıp tekrarlanırsa bıraksam mı ?

Benim babam yok tek annem ve erkek kardeşlerim var acaba sahipsiz mi sandılar neeee...

16. 27 Ocak 2010
  17. kumrub

kumrub Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    joyecim,

Nişanlım benden yanada ilk etapta babasını savunur gibi yaptı ortalık kötü olmasın diye...
    sonra tamam dedi sen nasıl istersen öyle olsun sen söyle ben söyleceğim dedim.

18. 27 Ocak 2010
  19. emdev

emdev Guest

oh iyi yapmışsın
    o adam neden öyle herşeye karışıyor ki
    şimdi karışıyorsa evlenince de karışır.
    bence sen babasıyla muhattab ol,ikna et adamı.
    belki görgüsüzlüğünün farkında değildir,cahilliğinden yapıyordur,iyilik yapıyorum falan sanıp..
    ama verdiğin tepkide çok haklısın iyi rest çekmişsin.