Nişanlı çiftin ayrılmasında ailelerin rolü...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve depresyonnn tarafından 12 Ekim 2010 başlatılmıştır.

12 Ekim 2010
    Konu Sahibi : depresyonnn
  1. depresyonnn

depresyonnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar, forumlarda dolaştığımda ve ayrılan çiftlerin geneline baktığımda hep aile çatışması çıkıyor karşıma...
    Hatta bir çok kişi aileler işin içine girince bişeyler değişiyor diyor, haklılarda ama aileler neden evlatlarına bunu yapıyorlar?
    Evlenecek çiftlerden ne istiyorlar?
    Düğünüme kısa bir zaman var ve açık söylemek gerekirse kayınvalidemden korkuyorum, annemin nişanlım için bulduğu bahanelerden bunalıyorum.
    Oysaki toplasan ceviz kabuğunu doldurmaz nişanlımın yaptıkları...
    Nişanlım herşeyi biz yapıcaz diyor ama kayınvalidemin ayılıp bayılma durumları var, bi şekilde kendi istediğini yaptırmasından korkuyorum...

2. 12 Ekim 2010
  3. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Aslında hepsi korkulacak insanlar değil ama bu forumda malesef korkulacak kayınvalide tiplerini görüyoruz,bazan ne diyeceğini şaşırıyor insan.Bence her şey eşinizde bitiyor,eşiniz-nişanlınız sizi muhattap ettirmiyor ve kimseye söz söyletmiyor,sizin en öncelikli aile olduğunuzun bilincine varıyorsa gerisi boş.Gerektiğinde onlara arkasını dönebilmeli,ama sizinde eşinize dedikodu yapıp,eften püften her şeyi şikayet etmemeniz şartıyla.

4. 12 Ekim 2010
  5. esma01

esma01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım açıkcası aileler çok önemli bende aile sorunu yaşadım nişandan ayrıldım burada iş sizde bitiyor şimdi şimdi anlıyor insan ailesiyel sorun yaşasan bile sakın kendi ailene taşıma biraz alttan almaya görmemeye çalış yok kesinlikle yapamayacağın insanlarsa bilmem birde bence böle korkuların olmasın korktuğun başına gelir en mutlu günlerinin kıymetini bil derim bu zamanlarda şu alınacak bu alınacak tantanasıda çok olur sen nişanlınla konuş ne yapılması gerekiyorsa ailenin beklentilerini söle ona iki aile arasındaki dengeyi sizden başka kimse kuramaz keşke zamanında sorun ettiğim şeyleri etmeseydim
    birde ahh anlasam ailelerin derdi ne bu şekilde olmazdım ohaoldumsmile

6. 12 Ekim 2010
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Aileler bir anda gençleri unutup iktidar savaşına giriyor da ondan..
    Kızın da erkeğin de ailesi evladımızı kaybediyoruz korkusuyla ve herşeyin en güzelini biz biliriz edasıyla dolanıp duruyorlar!!!!
    Gençlerin fikrini soran ya da onları rahat bırakan o kadar az ki...
    İnsan kendi ailesini durdursa karşı tarafa bişiy diyemiyor.. Bu defa kendi ana babası güceniyor onları susturup erkeğin ailesini ön plana almışız gibi hissediyorlar.. Ya da tam tersi erkekler için de geçerli!!!!
    Birazcık sussa büyükler birazcık!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

8. 12 Ekim 2010
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Ayyy ne sinirli yazmışım pardon!

10. 12 Ekim 2010
  11. yellowbomb

yellowbomb günün birinde!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    ya evet hep mi böle olur yaa:KK43:ben nişanlanmaktan korkuyorum artık hadi evliliği geçtim de nişan dönemi daha hassas gelior bana ilk tanışmalar ilk aile içine girmeler olduğu için...ama gerçekten nişanlanan çiftlerin çoğu zedeleniyor çok ii olanlarda var ama bu kötü yan daha baskın

12. 12 Ekim 2010
  13. yellowbomb

yellowbomb günün birinde!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    çok haklısın abla yaa nişanlı çiftler birde kendi ana babalarının nazını çekiyor vallahi..çok eziliyor bence çiftler bu ailelerin içinde.bu yüzden nişanlılığı fazla uzatmamakta fayda var...az bişey nişanlı durcan sonra çekip gitcen bunların içinden ozaman karışanda olmaz pek en iyisi bu valla..gerçekten anne ve babalar çok nazlanıo kaprislenmeye başlıyorlar ama çiftlere acıyorum ben..

14. 12 Ekim 2010
  15. depresyonnn

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Çok şükür şuan söyletmiyor, hatta bazı şeyleri kendimiz hallediyoruz, zaman zaman ailelere küçük yalanlar bile söylüyoruz.
    Annesinden yana çok şikayetçi, ben pek olumsuz şeyler söylemem ailesi hakkında ama aileler arasında kalmak çok zor.
    Birde maddi yardım yapıyorum zaman zaman acaba ödün veriyomuyum sorusu takılıyor aklıma...

Adetler, şunlar bunlar herşeye bir bahane var.
    Kıyaslama müthiş derecede...

Ne istiyorlar anlamıyorum malesef...

16. 12 Ekim 2010
  17. depresyonnn

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Evet nişan dönemini uzatmamak gerek...
    Ah imkan olsada hemen evlenebilsek
    senağlama

18. 12 Ekim 2010
  19. sea sea

sea sea RABBİM SANA EMANET... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bizde düğünümüze 1hafta kalası cok büyük bir kıyamet atlattık.onlar oğullarını bizimkiler beni kaybetme psikolojisine bürünüp saçma saçma işler yaptılar.ne oldu,eşim ve ben biribrimize girdik onların yüzünden.okadar dolmuşki eşim anlatamam.ama mantığı öne geçtide problem yaşamadık.ailelerin çocuklarının hayatlarına müdahele etmekten vazgeçmeleri gerekiyor.evlilik öncesindede sonrasındada.emin olun kötülük yapmış oluyosunuz bu şekilde davranınca.