nişanlı olmak ne demek

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve şaşkınkız tarafından 21 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

21 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : şaşkınkız
  1. benim bildiğim nişanlı olmak evliliğin yarısıdır,heleki 4sene geçirmiş ve iyi günleride kötü günleride onunla paylaşmışsanız ona manevi ,çalışırkende maddi konularda destek olmuşsanız,onunda bazı konularda fedakarlık yapmasını beklersiniz ,sizi saymasını değer vermesini ,herkesten ve herşeyden korumasını,adeta pamuklara sarıp sarmalamasını istersiniz,şahsen ben böyle düşünüyorum,çünkü ben böyle yaptım.....sevgi fedakarlık ister, yeri gelldiğinde kendinden kısıp,sevdiğinin istediğini yapmak ister.kimsenin bir ayakkabıya yada üçbeş kuraşa minneti yoktur.belki tek olan bir ayakkabıyla hayatını devam ettirebilirsin ama sana kendinden birşey katamayan bir adamada ömür boyu katlanamazsın.
    bben buraya açtığım konuyla yanlış anlaşıldım .4sene çalışmış ve işten yeni ayrılmış biri kesinlikle psikolajik olarak çöker , evleneceğiniz kişinin (aile faktörünü katmadan söylüyorum) maddi manevi konuda yanınızda olması gerekir,hayatınızı paylaşacağınız kişinin mutlaka her konuda yanınızda yer alması gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Mayıs 2009
  2. 21 Mayıs 2009
  3. bel_sel

bel_sel Kendinin Efendisi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende nişanlıyım ve nişanlandıktan bir ay sonra işsizler kervanına katıldım.Maddi anlamda çok zor günler geçirsemde(aileminde durumu pek iyi değil yani evin sorumluluğununda büyük bir kısmı bendeydi çalışırken) ama buna rağmen ben gurur yapar ne belli ederim, nede isterim.buda pek sağlıklı değil ama benim nişanlımında az buçuk söylenme huyu var ve ben kaldıramam :1closedeyes:
    ve asla bana şunu al demedim diyememmmmmmmmm

4. 21 Mayıs 2009
  5. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    nişanlınız neden sizin spor ayakkabı masrafınızı karşılasın ki ya da neden dolabınızı doldursun???:kahve:
    siz ona minnet ettikçe çok mutlu olacakmışsınız gibime gelmiyor...

Son düzenleme: 21 Mayıs 2009
  6. 21 Mayıs 2009
  7. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    arkadaşım nişanlılık demek spor ayakkabını onun alacağı anlamına gelmez :kahve:
    neden spor ayakkabı yada bunun gibi ufak tefek şeyler istiyorsun ki?
    madem biliyosun nişanlının huyunu niye ufacık şeyler için huzurunu bozuyorsun?
    gelinlik ve abisine para verme mevzuu konusunda hak veriyorum
    ama sen ne yapman gerektiğini bilmiyorsun
    az kafanı çaliştir
    1000ytl mi ayirdi gelinlik için
    git seç gönlünce
    sonra de ki 1000ytlsini sen ver üstünü ben tamamlarım
    ehh "tamam olur!" diyecek kadar gurursuz ve odun değildir herhalde....

8. 21 Mayıs 2009
  9. bel_sel

bel_sel Kendinin Efendisi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya tamam olur derse...artık sen karşılarsın kaydirigubbakcemile3

10. 21 Mayıs 2009
  11. EU2

EU2 Guest

şekerim evli değilsin ki mesala her erkek başka sana spor ayakkabı alma mecburiyeti yok

senin sevgilinin sana harçlık verme zorunluluğuda yok ama o yapıdan da gider

bizde şuan resmiyet yok aşkım kocam gibidir yani bişey istesem ikiletmez bile ama

nişanlıyız illa alıcak değil bu onun içinden gelmiyo demekki..

12. 21 Mayıs 2009
  13. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213

tamam olur diyecek bi erkekle işim olmaz benim...:kahve:

ha ola ki senin dediğin oldu...
    nişanda takılan takıları çatır çatır bozdurur gider yine de istediğim gelinliği alırım hiç acımam sengözlerimebaksanab

14. 21 Mayıs 2009
  15. EU3

EU3 Guest

size harçlık bırakmak zorunda değil bence, evli değilsiniz henuz ailenizin sorumlulugundasiniz
    ama siz, biz olamamissiniz daha, paranın sorun olması bunu gosteriyor

16. 21 Mayıs 2009
  17. _DeReN_

_DeReN_ _Mucizem'sin Oğlum_ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Nişanlı olmak nişanlsının herşeyini erkek tarafının karşılaması demek değil
    senin beklentilerin önceki zamanda kaldı yani bayanların okutulmadığı erkeklere mahkum oldukları zamanda :nazar:
    evli olunca biyerde mecbur sana bakmaya ama sen daha baba evindesin yani hala babanın kızısın onun eşi değil evlenene kadar ikinizin kullanacağı ortak şeyler hariç (eşya vb)
    kendin için özel haşlıkmış ayakkabıymış tokaymış talep etmemelisin diye düşünüyorum -tatlicadiarzu-
    şahsen ben daha 2 yıllık sözlümden haşlık filan almış bi kız değilim
    nemelazım evlenince başıma filan kalkar kaldıramam çok pis gurur yaparım bu konularda :kahve:

18. 21 Mayıs 2009
  19. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ben şuan hamile oldugum için geçici bir süreliğine çalışmıyorum..eşim de her sabah paran varmı diye sorar o bile bana dokunuyo cebimde 10 lira varsa bile var canım saol derim düşün o benim eşim ve mecburiyetten çalışamıyorum...nişanlın sana ne diye harçlık verisin ne diye spor ayakkabı ıvır zıvır alsın hee gönlünden kopmuşdur hediye alıyodur ona bişey diyemem.huyunu suyunu biliyosundur 4 sene zman degil şimdiden bu konu son oluyosa ilerde çok başın agrır