Nişanlılık süresi... :((

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve butterflyh tarafından 11 Şubat 2010 başlatılmıştır.

11 Şubat 2010
    Konu Sahibi : butterflyh
  1. butterflyh

butterflyh ..prensess.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba kızlar...
    yaklaşık 1 yıldır süren bi birlkteliğim var...kardeşlerim tanıştı erkek arkdaşmla.bende onun ailesiyle telde olsun yüzyüze bayramlarda olsun görüşüorum.annemde bilioo ama babam bilmio sadece..şmdi biz ciddi bi adım atmak istiyoruz..fakat sevdiğimin maddi durumu düğün ev eşyaları v.s gibi durumlar için yetersiz kalıyor..yani sadece şuanda nişanlıı kalabilirizz..onun ve ailesinin düşüncesi bu nisan-haziran arasında söz nilan yapıp seneye haziran ayı gibi düğün yapmak istiyorlar..elbetteki kendi açılarından haklılar..elde avuçta olmayıncaa öle kolay deil borç altına girmek..ben ömürlük sevdiğim için beklerimm ama nişanlı kalıpp beklemek istiyorum yani yaklaşık 1 sene kadar nişanlı olaraK...annemle bu konuyu konuştuuğumda hazır olunca gelsinler ben bu sorumluluğun altına giremem herkes bi ton laf edicek durumlarının olmadığını neden çevremiz bilsin dioo ... ya böle bi düşünce varmıı elalemi düşünüo...kendisi de 9 ay nişanlı kalmışş yani..en fazla 8 ay kalırsın dioo.tamam zaten çocukta uzatma taraftarı deil ama elde olmayınca başka çaresimi var..rahat rahat evlenmek varken....offf acayipp bunalımdayımm..nişanLı olupp beklemek daha başka die düşünüorumm yani daha rahat evden çıkabilirim birlkte olabilirim v.s....ya nolur kızlarr akıl verin annemi nası ikna edebilirimmm...çıkmazdayım.... bilmiyorumkismile:gitme::1no2::1no2:senağlama senağlama

2. 11 Şubat 2010
  3. jeelibon

jeelibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    1 yıl nişanlı kalmakta ne gibi bi sakınca var anlamadım.insanlar kaç sene nişanlı kalıyorlar.sonuçta nişan işi resmiyete dökmektir her anlamda rahat edersin.annenmi istemiyor nişanı ha 8 ay ha 1 yıl ne farkederki?

4. 11 Şubat 2010
  5. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    sahsı fıkrım eger 2011 hazıranında evleneceksenız eylul ekım aylarında ısı cıddıyete dokerdım

ısın ıcıne aıleler gırınce konusulan ve problem olan seyler cok oluyor
    rahat rahat bır yaz gecırın keyfını surun sonra cıddıyete dokun derım

6. 11 Şubat 2010
  7. sea sea

sea sea RABBİM SANA EMANET... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    güzelim benden sana tavsiye.bişeyler hazır olmadan nişan yapma.insana tozpembe görünüyo,nişanlanınca herşey güzel olucak diye düşünüyosun ama sorumluluklar dahada artıyo.sen ve sevgiline ait olan hayata ailelerde giriyor ve işin içinden çıkamıyosun.bizde nişanlanınca nişalımının işi yoktu yapalım nasıl olsa buluruz dedik 7 ay oldu hala bulamadık.1sene nişanlı kalmak değil problem,herkes kalıyor.asıl problem bazı şeyler oturmadan yapmak nişanı...

8. 11 Şubat 2010
  9. butterflyh

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    işte bende bunuu anlamıyorum...evet annem uzun süre olsun istemiyorr =((.....

10. 11 Şubat 2010
  11. butterflyh

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

sende annem gibi düşünenlerdensin....offfffffff yaa :KK43:(

12. 11 Şubat 2010
  13. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.403
    Ödül Puanları:
    238
    sözlenin o halde hem babanızda bilir annenizi anlıyorum ben

mutlaka babanızında haberi olsun çünkü annenize bir yük olmuş belliki

mutlaka babanızıda dahil edin ki annenizin yükü hafiflesin saklamakla olmaz

babanız başkasından duyması hem anneniz hem siz sonunda üzecektir güven azalacaktır​
    :kahve:

14. 11 Şubat 2010
  15. butterflyh

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canm benm evet çok haklısınn..senin durumun belkide daha da zor gibi görünüo..ama ben ailesinden çevresinden kendi ailemden çok eminim.. yani laf söz olayını en çok kafasına takan taraf eminim bizim taraftır..çnkü laf söz çıkcak taraf bizim gereksiz çevremiz yani..!
    ben daha da rahat olsun die istiyorumm..yani annesi de demiş ben gereken açıklamayı telefon eder de yaparım yani biz bu kızı istiyoruzz ama elmzde olmayan durumlar nedenyle aksıcak...yoksa bizde dönüş yok emn oln v.s die konuşurum da demişş ama ne biliyimmm vala çok bunaldım..... fisfisfis

16. 11 Şubat 2010
  17. butterflyh

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    annem nişanlıılık süresinin uzun olmamasından yana sözlüüü kalalım desemm heraldee neler olurr tahmin edemiorum...en çok da hazmedemediğimm etrafın durumu yok bekliolar ne zaman düğün v.s muhabbetlerini düşünmesi mafoldumben

18. 11 Şubat 2010
  19. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.403
    Ödül Puanları:
    238
    annenizde anlayış göstersin şu an herkes krizde bir çok arkadaşını kızını tanıyorum 2- 3
    yıl nişanlı kalıpta evlenenler
    :kahve: