nişanlım ile el ele kol kola gezmez isem.

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve defne84 tarafından 29 Kasım 2009 başlatılmıştır.

29 Kasım 2009
    Konu Sahibi : defne84
  1. defne84

defne84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    nişanlım ile görücü usulü ile tanıştım. ailem muhafazakar bir aile tabi nişanlımın aileside öyle. resmi nikaha kadar dini nikah yapılmasınıda uygun görmedik. olsaı bir anlaşmazlık durumunda kız açısından dini konularda zorluk çıkıyormuş. ( ayrıntısını araştıran ögrenebilir)

benim sormak istedigim şey şu. dini nikah olsa bile yakınlaşmanın max . derecesi el ele kol kol gezmek olur diye düşünüyorum. çevremdeki insanlar hep bu şekilde geziyor. biz de budurum olmadı bu şekilde.

ama yan yana gezeken el ele yada kol kola gezmedigim zamanlar bir tuhaf oluyor. resmi nikaha kadar gezmelerimiz böyle devam ederse ileride hangi sıkıntılarla karşılaşabiliriz. sonuçta bu durumun devamı bazı konuların ilerlemesini engelleyen bir durum degilmidir.

2. 29 Kasım 2009
  3. EU3

EU3 Guest

neden içinizden geldiği gibi davranmıosunuz??

sonuçta siz artık nişanlısınız tabiki rahatça elini tutarsınız koluna girersiniz, bundan normal bişe yokk..

4. 29 Kasım 2009
  5. EU3

EU3 Guest

bide ben tam olarak neyi öğrenmek istiosunuz pek anlayamadım açıkcası?? sonuçta bu durumun devamı bazı konuların ilerlemesini engelleyen bir durum degilmidir. burda ne demek istediniz mesela?

6. 29 Kasım 2009
  7. estel

estel Guest

neyi merak ettiğinizi tam anlayamadım açıkçası...
    biraz daha net anlatırsanız...

8. 29 Kasım 2009
  9. hevin

hevin İkiPaşaAnnesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    Iki defa okudum yazdıgınızı acıkcası neyi ögrenmek istediginizi bende anlamadım, biraz daha net acıklarsanız seviniriz. a.s

10. 29 Kasım 2009
  11. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    295
    Ödül Puanları:
    203
    ben anladım ama yanlıs anlamıs olabılırım dıye yazmayacagım ,konu sahıbı yazar elbet :eek:

sanırım ben biraz fesatım kaydirigubbakcemile3

12. 29 Kasım 2009
  13. On41

On41 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bu durumlarda bayan çekinir de ,erkek neden tutmaz bilmem.. sonuçta hiç mi birlikte dışarı çıkmıyorsunuz.. elinizi kolunuzu sallayarak mı yürüyorsunuz :uhm:

14. 29 Kasım 2009
  15. defne84

defne84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    dogru biraz konu kapalı oldu.

1. birincisi duygusal açıdan ilerlemede engel çıkarırmı.
    2. ikincisi sonuçta evlilikte cinsellik denilen bir olay var. bu konuda utangaçlık gibi sorunlar çıkara bilirmi.

16. 29 Kasım 2009
  17. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    gec kalmisim:KK43: ama dogru anlamisim:p

walla sumak ben de bisiy anladim ama senin kadar sabirli olamiycam:kedi: el ele kolla gezmeyi geciktirmek ilerde evlenince kari-koca yakinlasmasini da geciktirebilir mi diye soruyor arkadas sanirimCADIARZU
    yani ailevi munasebetle ilgili bisiyler herhaldebuyrunnnnnnnnn anahtar kelimleri kullanmadan bu kadar anlatabildim kusura bakmayin:icecream:

Son düzenleme: 29 Kasım 2009
  18. 29 Kasım 2009
  19. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    ne kadar oldu siz tanışalıve nişanlanalı ? belkio d bu duruma henüz alışamamıştır....
    bir de ailelerin muhafazakar oluşundan kaynaklanan bir durum da olabilir...

ama elele tutuşmak çok güzeldir... dediğin gibi duygusal bir yakınlığa adım adılmış olur...sonuçta her ilişkide ilk temas ellerin kavulması değil midir :)

acaba nişanlın bu konuda ne diyor ; yani hiç konuşuldu mu ? dediğim gibi ailenden çekiniyor olabilir...