nişanlımdan ayrılma istediğimi aileme ve nişanlıma nasıl söylemeliyim

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve elonyum tarafından 27 Ocak 2010 başlatılmıştır.

27 Ocak 2010
    Konu Sahibi : elonyum
  1. elonyum

elonyum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar; çok zor durum dayım bu benim için çıkmaz gibi bir şey şuanda nişanlıyım ama bi başkasını seviyorum. sevdiğim insanı kaybetmek istemiyorum ama nişanlı olduğum kişiyide üzmek istemiyorum ayrılırken aslında ne söyleyeceğimi bilemiyorum başkasını sevdiğimi söyleyemem hele ki aileme bu durumu nasıl açıklarım ondan neden ayrılmak istediğimi nasıl söyleye bilirim neden ayrılmak istediğimi nasıl söylemeliyimz sizce lütfen yardım edin bana... aileme onunla mutlu olabileceğimi düşünmüyorum ayrılmak istiyorum desem neden mutlu olamayasın demezlermi onlara bi sebep göstermeliyim.. nişanlı olduğum kişiyede ayrılmak için bi sebep göstermeliyim onuda üzmemeliyim sebepsiz yere çekip gidemem araya aileler karıştı. işin içinde aileler olmasa çok daha kolay olabilirdi.. lütfen yardımlarınızı bekliyorum.. şimdiden teşekkürler.

2. 27 Ocak 2010
  3. bianka

bianka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    108
    Nişanlınızla ilişkinizin detayları belli değil ama sanki bana aile baskısı nedeniyle nişanlanmışsınız gibi geldi.İstemiyorsanız mutlaka bir an önce ayrılın.Ayrılmanın asıl gerekçesini söyleyemiyorsanız, nişanlınızı ikna edecek geçerli sebebi gene siz bilirsiniz.Yaşınız kaç bu arada? Ailenize de mutsuz olacağımı düşünüyorum, evlenip mutsuz olmaktansa evlenmeden aryrılmak istiyorum diyebilirsiniz.Aileler içli dışlı olmuşsa ayrlık kararı sorun olabilir ama unutmayın ki, bir derler 2 derler sonra ortalık sakinleşir.Zorla evlendirecek değiller ya?

4. 27 Ocak 2010
  5. elonyum

elonyum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tamam zorla evlendirecek değiller ama gerekçe yok bulamıyorum bir şey neden mutsuz olasın derler hiç bi kötü huyu yok iyi birisi işi de iyi baştan seviyordun nişanlandında şimdi nolduda ayrılmak istiyorsun derler.. yaşım 29 aileler içli dışlı arkadaşlarımla içli dışlı oldu ne söylemeliyim bilmiyorum sevgim bitti diye kestirip atamam ailemede geçerli bi sebep bulmalıyım.. 1 yıl oldu zaten sevdiğim kişiyle görüşmeye başlayalıda..

6. 27 Ocak 2010
  7. witch_nhn

witch_nhn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    1 yıl oldu dediğin nişanlınlamı 1 yıldır görüşüosun :uhm:

8. 27 Ocak 2010
  9. mirmir

mirmir :) :( :) :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    nişanlıyken mi başkasıyla görüşmeye başladın. yanlış anlama canm öyle yargılamak için sormadım ama eğer öyle bi durum varsa zaten pek sağlıklı bi ilişkiniz yoktur. yani bi neden aramana gerek kalmaz

10. 27 Ocak 2010
  11. elonyum

elonyum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevdiğimkişiyle 1 yıl oldu nişanlımla 4 yıl... sağlıklı değil belki ama yinede bir sebep göstermeliyim yani açıkçası işin bahane kısmı..

12. 27 Ocak 2010
  13. witch_nhn

witch_nhn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bence geç bile kalmışsın çoktan sölemen gerekirdir. 1 yıl ne demek :1shok:

14. 27 Ocak 2010
  15. elonyum

elonyum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    başından beri bunu düşünüyorum zaten düşüne düşüne buraya kadar geldi nasıl söylicem.. bahanem ne olcak

16. 27 Ocak 2010
  17. witch_nhn

witch_nhn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben bahane aramazdım ve bu kaadr beklemezdim. Bana göre bi durum deil. Nişanlımla konuşrdum gerçekleri. Ailemede "konuştuk ve devam edemicemize karar verdik. Evlenip ayrılsam dahamı iidi zaraın neresinden dönsem kardır" derdim.

18. 27 Ocak 2010
  19. bianka

bianka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    108
    peki görüştüğün kişi senin nişanlı olduğunu biliyor değil mi? 1 yıldır bu durumu idare ediyorsan zaten sürekli yakalanma korkusu içindesindir ayrıca.Yakalanıp, kötü duruma düşmek ve herkesin duyması daha kötü olur onu da düşün. Ayrılırken ailene mutlaka bu kadar detay vermek zorunda mısın? Bence daha önemlisi nişanlına bu durumu nasıl söylemen gerektiği.Başka birini seviyorsan, zaten iki kişiye de aynı yakınlıkta davranman zor oluyordur belki o da birşeyler anlamıştır zaten.