Nisanlimi benden, benide nisanlimdan sogutmaya calisiyorlar

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve SenEsittirBen tarafından 19 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

19 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : SenEsittirBen
  1. SenEsittirBen

SenEsittirBen Limon cicekleri Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba sevgili arkadaslarim
    Hic vakit kaybetmeden direk konuya geciyorum. 7 yillik bir iliskim var ve 1 yildir nisanliyim.
    Nisanlimla tanistigim gün dün gibi aklimda cünkü film gibiydi, ilk görüste tutulduk. Gördügüm ilk dakikdadan beri: iste bu cocukla evlenmek isterdim dedim ve simdi onunla nisanliyim. Nisanlim 1 yil öncesine kadar hayatimda gördügüm en saygili, en sevecen, en merhametli, en anlayisli, en yardimsever insandi. Imkani yok beni asla kirmazdi. Nezamanki nisanlandik ve onun ailesine gidip gelmeye basladik isler degisti. Ilk zaman tuhafima gidiyordu cünkü hep bize gelmek isterdi, hic kendi ailesine götürmezdi beni.
    Ama annemin israriyla ne yaptim ne ettim gidip gelmeye basladim aileyi daha yakindan taniyabilmek icin. Eve girerken kumrular gibi girerdik, cikarken kavga ede ede. Nisanlimin bana sevgiyle bakmasini, bir istegimin olup olmadigini sormasi bazi akrabalarina ve bilhasa erkek kardeslerine sanki batiyor. Ona light erkek gibi kelimeler kullaniyorlar. Nekadar etkilerinin altinda kalmadigini söylesede nisanlimla artik aramzda cok büyük kavgalar yasiyoruz. Durup dururken sesini yükseltiyor, emir veriyor, sonradan kendini cabuk topluyor sakaya falan vuruyor ama ben cok rahatsiz oluyorum. Üzülsemmi durumuna yoksa ona kizsammi bilemiyorum. Bazen öyle sinirleniyorumki ayril gitsin diyor icimden bir ses, ama sonradan düsününce kiyamiyorum, aklima hep bütün iyilikleri geliyor.

Bu durumda ne yapmaliyim? Bugün kardesinin dogum günü vardi ve mecburen gittik ve yine kavga ettik günün sonunda. Sonunda dayanamayip telefonu yüzüne kapattim.:çok üzgünüm:

2. 19 Ağustos 2009
  3. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    valla hep diyorum aileler işin içine girince iş boyut değiştiriyor. olay ikinizde biter. madem kardeşleri öyle bi tavır içindeler sende biraz alttan almayı bil. onların önünde öyle davran ki light dedirttirme. ama kendini de ezdirmeden. iki tarafında ailesi için bazı fedakarlıklar yapılmalı. 7 senelik ilişki bunun için bitmez.

4. 19 Ağustos 2009
  5. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    128
    Ödül Puanları:
    153
    başkasının yanında bana artizlik yapcak adamı ben olduğum yerde parçalarım. :mymeka:erkekliğin burda mı söküyo derim. yüzüğü de eline veririm aaaaaaaaa asabi karıyım bennn :eek:klava:

6. 19 Ağustos 2009
  7. eftalyaa

eftalyaa sevdimde noldu:((( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bır erkegın cevresındekılerın lafından etkılenmıcek ve cevaplarını verıp susturacak kadar guclu olması lazım
    ama senın nısanlın malesef bunu basaramamıs canım
    bence al karsına konus acık acık davranıslarına dıkkat etmesını boyle davranmaya devam edersede senı kaybedecegını ıma et de aklı basına gelsın

8. 19 Ağustos 2009
  9. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    aile faktoru elbette cok önemli
    nişanlın ile başbaşayken yada sizi kimsenin tanımadigi bi yerdeyken dilediğiniz gibi davranabilirsiniz
    ama nişanlınız "light" diye tabir edilen erkek guruhundan da olsa onun gururunu okşayacaksınız el içinde (özellikle nişanlınızın ailesinin yanında)
    susadı mı?
    kalkıp suyunu getireceksiniz
    sırtına yastık koyacaksınız
    tv kumandasını eline vereceksiniz
    ilgi sefkat alaka gösteren siz olacaksınız
    siz onu başkalarının yanında ne kadar yüceltirseniz o da sizi gönlünde o kadar yüceltir
    seni tenzih ediyorum ama bazı yavan hatunlar insan içine girdiklerinde kocasına sanki evin reisi kendileriymiş gibi hor davranıyor, emirler yagdiriyor, suyunu bile ona getirtiyor
    bu o kadar yanlış ki...
    egolarını tatmin etmek ugruna eşlerinin erkeklik gururlarını hiçe sayiyorlar
    birilerine bişey ispat etme gereği duymak çok yanlış

sen sen ol ailesinin yanında ona dediğim gibi davran
    ne o "light"lıkla suclansın ne de sizin aranız açılsın...

10. 19 Ağustos 2009
  11. SenEsittirBen

SenEsittirBen Limon cicekleri Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba sevgili arkadaslarim, ablalarim
    Cevaplariniz icin cok tesekkür ederim. Biraz yanlis anlasildim sanirim. Ben hic bir zaman nisanlima reis benmisim gibi davranmiyorum, yapmamda. Gurba Prenses söylediklerin cok güzel, ama emin ol onuda denedim. Su getirdim, ekmegimi paylastim..... Ama onuda istemiyorlar. Bu seferde aaaaaaa kayinvalidenin, kayinpederin yaninda böyle ilgi göstermek cok ayip diyorlar. Bu sefer gittigimizde hic birsey yapmamaya karar verdim, cünkü acikcasi ailesinin düsünce tarzini hala anlamis degilim. Nisanlima gelince, Nisanlim bana sadece sevgiyle gülümsemesi bile yetiyor onu "light" yapmak icin. Orda cevabini cok güzel veriyor kardeslerine. Mesela macoluk gücsüz adamlar yapar, güclü olanlarin bu tarz nisanlilarini ezmez onu bir birey olarak kabul eder diyor. Orda öyle diyorda, yarim saat sonra sanki onlara o cevabi veren o degilmis gibi emir vermeye basliyor. Bazende acaba sinirlarimimi zorluyor diye düsünüyorum.

Birazdan isten cikacak ve büyük ihtimal ariyacak. Telefonda nasil davranacagimi bilmiyorum, yoksa hic telefonlarina cikmasammi? Ne yapcagimi bilmiyorum
    Konusmayi deniyorum bazen öyle güzel anlasiyoruz bazende sanki duvarla konusuyorum.

12. 19 Ağustos 2009
  13. derman

derman Gökkuşağı istiyorsan ;yağmura katlanmalisin. Üye

Beğenildi:
    1.558
    Ödül Puanları:
    163
    7 yıllık bir ilişkiniz var ikinizde saygılı olması gerekir bence olur öyle şeyler nişanlıyken her zaman hayatınız istediğiniz gibi gitmez konuş onunla sorunları anlat ama unutma herşey kızda bitiyor sen idare edersen ilişki yürür sonuçta birlikteyken mutlusun

14. 19 Ağustos 2009
  15. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Nişanlından memnunsan sende oyunu kuralına göre oyna..
    Dene ne kaybedersin?Belki sen kazanacaksın...
    yerimseniben

16. 19 Ağustos 2009
  17. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    ailesine bu kadar gidip gelmek zorunda misin?
    kendisi de onlarin tutumundan rahatsiz demek ki zaten seni pek goturmek istememis?
    madem o kadar gidiyorsunuz sen de kuralina gore oyna. mesafeli ol onunla her zaman muhabbet ediyorsun onlarin yaninda sevgnizi askinizi gostermeyin normal bir birey gibi muhabbet edin. ailesi ile iletisim kurun kardesleri ile.
    aile icerisinde nisanli ile cok ilgilenmek pek mantikli gelmiyor bana.

18. 19 Ağustos 2009
  19. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    nişanlının gaza geldiği gün gibi aşikar!!
    hadi onlar kafası basmıyor diyelim ,dolduruyorlar nişanlını sana karşı ...
    ee canım nişanlının da kişiliği oturmamış ,gelişmemiş mi ,
    neyin ne olduğu bilemeyecek ve bu tür durum ve olyalarla baş edip ,kim olursa olsun ,susturamayacak bir yapıda mı ...

valla işin zor diyorum ,ince ele sık sık doku !!