nişanlımın ailesine nasıl davranmalıyım??

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ezgiyilmaz tarafından 14 Ekim 2010 başlatılmıştır.

14 Ekim 2010
    Konu Sahibi : ezgiyilmaz
  1. ezgiyilmaz

ezgiyilmaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    [FOççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççç

yanlışlıkla yazıyı silmişim :S çok pardon..

Son düzenleme: 29 Kasım 2011
  2. 14 Ekim 2010
  3. gokyuzuu

gokyuzuu DeLiLeRDe SeVeR.... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    seni korkutmak istemem ama keşke ayrı otursaydın .. yinede iyi insanlar diyosun inşallah sorun yaşamazsın ..

sana tavsiyem fazla içli dışlı olma yüz göz olma seviyeni koru kafan rahat eder..

4. 14 Ekim 2010
  5. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    ne kendi ailenle nede kayınvalidenle altlı üstlü oturma bence ayrı olun evliliğinizi bilin ....diğer türlü hiçbir özeliniz kalmaz ...geldi gelmedi muhabbeti çok olur zaten gerisini boşver bu baya başını ağrıtır...diğer sorunlarda cabası ... şimdi iyi bile olsalar bu böyle gitmeyecek bunu baştan bil bence zaman varken ayrı ev tutmaya bakın ilerde burda problemlerini paylaşmaya başlarsın bu sefer ...ne olursa olsun karşı tarafa mesafeli ol çok yüz göz olma ........

6. 14 Ekim 2010
  7. lego

lego rüyalar sokağı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Forever ayrı oturmak derim
    Annemden biliyorum neler yaşamadı ki
    İki taraf da kötü niyetli olmadığı halde
    Dışardan o kadar çok insan ilişkinize burnunu sokar ve sizde bi şey yapamazsınız ki çıldıracak hale gelirsiniz valla
    Bence ayrı oturmanın temellerini kurun hemen

8. 14 Ekim 2010
  9. smuwiLa

smuwiLa Mucizem misin.. <3 Pro Üye

Beğenildi:
    1.699
    Ödül Puanları:
    238
    İki tarafa da uzak olmak en iyisi. Kayınvalide ile aynı binada oturmak bana da pek ic acıcı gelmiyor acıkcası. İsterse aram güllük gülistanlık olsun ben gene de aynı binada oturmak istemezdim.

Evlilik bu kavga olacak duyup üzülmelerini, müdahale etmelerini istemem. :nazar:

Son düzenleme: 14 Ekim 2010
  10. 14 Ekim 2010
  11. ezgiyilmaz

ezgiyilmaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    yanıtlara teşekkür ediyorum.
    Ayrı oturmayı ben de çok düşündüm ama maddi açıdan henüz kendimizi toparyabilmiş değiliz. Burada da kiralar ateş pahası birimizin sadece kira için çalışması gerekecek ve diğerimiz de giderleri karşılayamaz. Bir de özel sektördeyiz işsiz kalma riskimiz çok yüksek. o zaman mahvoluruz..Yani böyle olması da gerekiyor aslına bakarsanız. Bu nedenlerle sanırım olumlu şeyler düşünmeye yöneltiyorum kendimi.. Ama soru işareti olmadan da olmuyor.

12. 14 Ekim 2010
  13. s3nna

s3nna Yakışıklım 2 Yaşında Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    eğer imkan yoksa mecburen oturucaksın gibi gözüküyor
    canım sen eşin ve ailesinin tartışmasından rahatsız oluyorsun sanırım.
    ben senin yerinde olsam fazla girmem o tarz olaylara
    yorumda yapmamaya çalışırım
    onlar ana,oğul vs baba ve oğul birbirlerinin kalplerini kırarlar 1 gün sonra birşey olmamıs gibi
    davranırlar
    sen en ufak bir müdahalede bulunsan kötü olursun

14. 14 Ekim 2010
  15. smuwiLa

smuwiLa Mucizem misin.. <3 Pro Üye

Beğenildi:
    1.699
    Ödül Puanları:
    238

Canım o zaman yapacak birsey yok. Mecburen idare edeceksin bir süre. Mesafeni korursun elinden geldigi kadar tartısmaktan kacınırsın.sengözlerimebaksanab

16. 14 Ekim 2010
  17. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    mesafe koy sık sık gelip gitmelerinizi engelleyin,haftada 1-2 kez görüşmeye çalışın,yorgunum deyin,işten geldim deyin,temizlik günüm deyin.vs.vs. örnekler çoğaltılabilir...
    mesafe şart
    ...

18. 14 Ekim 2010
  19. yokh

yokh A$ksın Sen... Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    Korkutmak istemem tabi ki ama, bu şekilde yakın oturmalarda çok fazla yüz göz olunduğu için kısa sürede mevzunun kokusu çıkıyor bence.. Ben şahsen değil aynı binada aynı semtte bile oturmamak için gidip uzak bir yerden ev tuttum. Şuanda gayette iyiyim açıkçası karışan eden yok, haftada bir ya görürüz ya görmeyiz. Kafam rahat. Ama eminim yakınımda bi yerde olsalardı ne kadar aramız iyi olursa olsun, karşılıklı ne kadar birbirimizi seversek sevelim bi yerde patlak verir gereksiz yere ilişkiler bozulurdu, ne gerek var değil mi?
    Yalnızca eşinin ailesi içinde geçerli değil bu, senin ailenin yakınında otursanız da eşin zaman zaman rahatsız olacak belki.. En iyisi iki taraftan da uzak olmak derim ben...
    Fazla muhabbet tez ayrılık getirir derler, insanlar alt katında olduğu müddetçe nasıl uzak durabileceksin, nasıl mesafe koyabilirsin, mümkün mü allahaşkına...bu seferde gelin bizi görmek istemiyor bizden kaçıyor baksana diyecekler yine sen kötü olacaksın...
    Umarım hakkınızda hayırlısı olur canım...İnşallah bir imkanınız olurda ayrı bir yerde oturabilirsiniz..
    Sevgiler,

Son düzenleme: 14 Ekim 2010