Nişanlımla evlenmeli miyim? Evlenmemeli miyim? :(

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve _Kırmızı_ tarafından 28 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    28 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : _Kırmızı_
  1. _Kırmızı_

_Kırmızı_ Guest

Merhaba,

İçinden çıkamadığım bir durum yaşıyorum. Bir abla nasihatına ihtiyacım var aslında. Şöyle;

6 yıllık bir ilişkim var yeni nişanlıyız evlenmemize daha zaman var. Nişanlım çok efendi, saygılı, çalışkan, iyi bir mesleği olan, okumuş, kaba saba olmayan, kızlarla ilişkileri seviyeli, hassas iyi kalpli biri. Çok iyi bir eş olacağı kesin. Bu noktada sıkıntı yok. Elbet ufak atışmalar oluyor o ayrı saymıyorum bile.

Ben sıkıntılı hayat yaşayarak büyümüş biriyim. Aile içi şiddeti de gördüm parasızlığı da korkuyu da vs.. bu yüzden eşimin beni muhtaç etmeyecek, rezil etmeyecek iyi biri olmasını istedim ve bu ilişki 6 yıl devam etti. Hatta nişanlımın bana vurmuş bir piyango olduğunu allahın bana acıyarak gönderdiğini bile söyledim. Birbirimizi beğendik, ilk 2 yıl aşk biraz olsun vardı. Ama 3-4 yıl sonraa.. Bana bir soğukluk geldi. O kadar benden oldu ki onunla cinsel anlamda birlikte olma fikri garip gelmeye başladı. Aramızda bu konu pek geçmez de çünkü dindar biri. Çok iyi arkadaş olduk, çok şefkatlı, merhametli çok iyi bir insan. Ama deli gibi aşık hiç olmadım. Bir erkek olarak çekici bulmuyorum sanki artık.

Bu 6 yıl içinde beni isteyen başkası oldu. Beni heyecanlandırdı, erkek olarak çekici buldum, bir an aşık olduğumu bile sandım ama kendimi kaptırmadım frenledim. Sonuç olarak ben acaba mantık evliliği mi aşk evliliği mi yapmalıyım? Aşk gerçekten ölüyor mu? Ölüyorsa " şunca yıl evliyim kocama hala aşığım" diyen kadınlar nasıl bir aşk yaşıyor ya da ben ne yaşıyorum?

Karmakarışığım.. Nişanlımla ömür boyu mutlu olur muyum? yoksa aklımı çelen çok mu olur? İyi bir istikbal, refah bir hayat mı? Belirsiz bir gelecek ama aşk mı? Bir abla nasihatine çok ihtiyacım var :KK43:

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Temmuz 2009
  2. 29 Temmuz 2009
  3. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    Offf öyle bir soru sormuşsunkii şimdi sana nee demeli:)) şuanda ne düşünüyorsam tüm samimiyetimle yazmayı düşünüyorum .

Bu soru yıllar önce karşıma gelseydi yani 20 li yaşlarımda hiç düşünmeden hemde hiç düşünmeden Aşk derdim .aşk bambaşka bir duygu onun peşinden gitmelisin aşkını aramalasın bu uğurda yaşayacağın her sıkıntıya değer derdim Halada aşkın büyüünü inkar eden biri değilim . ANCAK

yaşım 31 ve bugun bu soruya Huzur ,dostluk diye cevap verebilirim hemde gönül rahatlığı ile çünkü aşk çok büyülü vede eşşiz bir duygu olmasına rağmen ömrü belli ve aşkın büyüsü bir ömür boyu malesef sürmüyor helede bu aşkın yerini zamanla bir sevgi almıyorsa eyvah eyvah o evlilik bitiyor. ama huzur dostluk sakinlik öylemi. belki heyecan olmayabiliyor ama hep sohbet edebileceğin hep yanında olacak biri hayatında oluyor ve bu dugu aşk gibi asla tükenmeyen bir duygu ve bağ.

Ama arkadaşım sen konunda öyle bir cümle kullanmışsın ki "yoksa aklımı çelen çok mu olur?"
    işte bu cümle beni çok korkkuttu yani kendine bu konuda güvenmiyorsun yapabileceklerine güvenmediğini düşündürdü bana . şayet böyle bir duygu varsa içinde .o çok överek anlattığın kişininde hayatını heba etme derim ama kendine güveniyorsan o kşiyle yola devam et derim

4. 29 Temmuz 2009
  5. Deryacik

Deryacik ...KUAFÖR OLDUM BEN... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Valla çok zor bi soru olmuş
    Burada sana evet aşk bitiyor diyenlerde olacak
    hayıııırrrr kaç yıllık evliyiz hala deli gibi aşığız diyenlerde olacak ve senin aklın şimdikine göre daha çok karışacak canım....

Önce kendine güven ve duygularından emin olmaya çalış...
    Hakkında hayırlısı olsun canım

6. 29 Temmuz 2009
  7. _Kırmızı_

_Kırmızı_ Guest

ışte ben kendimden emin olamıyorum. 5 yıl hiç kimseyi gözüm görmedi ama son bir yıldır başka erkekler çekici geliyor artık yani erkek olarak. aslında bakıldığında bir nefis bir heves. Ama nişanlımla cinsel anlamda istekli değilim uzun zamandır. Sonuçta cinsellik evlilikte önemli. Ama bir yandan iyi bir hayatı yatak odasına değişemem dimi? saçma.... Nişanlımla konuşsam çok kırılacak sinirlenecek. Konuşsam ne dicem? Azcık erkek gibi mi ol dicem (çünkü askerlik arkadaşı gibi olduk iyice :) Allahım ya gülüyorum ağlanacak halime, konuşsam mı napsam? :KK43:

8. 29 Temmuz 2009
  9. bnr

bnr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Konuyu çok derinlemesine konuşma .. ama arada beklentilerini hafiften belli et ..Nitekim düşünceli olması gereken gibi adam gibi adam var yanında .. seni incitmek ve sana zarar vermek istemıyor belli ki ..inan olması gerektıgı gıbı davranıyor bu kişi sana .. Huzur mutluluk ve sana saygı duyan düzgün bir insan yaşamında olması çok önemli.. Maşaallah diyor ve mutluluklar diliyorum .. çok kafanı kurcalama .. belliki çok kafanda kuruyorsun ..

10. 29 Temmuz 2009
  11. EU1

EU1 Guest

canım merhaba... öncelikle duygularından emin olman gerekir.. karşındaki insan çok iyi bakımlı efendi dürüst kültürü v.s olabilir.. ama ondan etkilenmiyorsan ve onun sana mutluluk vereceğini düşünmüyorsan en önemlisi ilerde başka birine bişeyler hissedebilirm düşüncelerine giryorsan hiç evlilik işine kalkışma derim.. çünkü iki kişi birbirlerine aynı duyguları taşıdıkları zaman evliliğin bir anlamı olur.. evlilik=cinsellik değildir ama cinsellikte evliliğin temel taşlarından biridir.. bunu doyasıya özgürce severek yaşayamayacaksan bu iş olmaz..

12. 29 Temmuz 2009
  13. Moonlight

Moonlight Huzur'da.. Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    153
    Bence nişanlının iyi bir eş olacağına inanıyorsan devam et,
    çünkü hayat sadece cinsellikten ibaret değil ki.
    Bir başka kişi san daha çekiçi gelebilir,cinselliğin en alasını yaşatabilir
    ama huzuru verebileceğine garanti verebilirmisin?
    Sen konuşmayı dene bence,arkadaşında dediği gibi beklentilerini belli et.

14. 29 Temmuz 2009
  15. _Kırmızı_

_Kırmızı_ Guest

Aslında yaşadığım hayata bakıp "neyi düşünüyorsun?" diyorum kendime. Ama işte bir insanla ömür boyu tek vücut olmak o kadar zor ki aslında (ve korkutucu). Ben nişanlımı seviyorum. Aramızda derin bir bağ var. Aşırı derece korumacı ve incitmemek için bana mesafeli olması soğuttu galiba. Belki evlenince artık karısı olduğum için bu durumu aşar diye düşünüyorum.

Aslında bu hırpalama konusunda çok haklısınız. Biz kadınlar alışmışız hırpalanmaya, hırpalamayana adam demiyoruz. Zaten çok hırpalandım. Artık hırpalanmak istemiyorum. Yorumlarınız için teşekkür ederim. Milyonlarca iğrenç insan varken elimdeki pırlantayı parlamıyor diye çöpe atmayacağım. Nasılsa ben onu parlatırım...

16. 29 Temmuz 2009
  17. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    alkisalkisalkisalkisalkisalkis işte bu yaaa. işte bu doru cümle :lepi:

18. 29 Temmuz 2009
  19. _Kırmızı_