Nişanlısına "Öküz" diye hitap etmek mi ?!?!?!

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve Kelebek_00 tarafından 3 Ocak 2009 başlatılmıştır.

3 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Kelebek_00
  1. Kelebek_00

Kelebek_00 seviyorum nan Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslar kuzenim gecen hafta nisanlandi..dun de yuzuk bakmaya gittik kuzenim nisanlisi bn ve esim ..evlilik yuzuk ararken..birden kuzenin nisanlisi 'Okuz suyu versene' dedi.. Hayretle esime baktim ne oluyor gibisinden..esimde bana bakti .bu ne ya gibisinden..

daha sonra kuzeni kenara cektim okuz ne demek oluyor neden boyle diyor dedim..herzaman oyle hitap eder bana dedi.. yine hayretler icinde kaldim.. nasil yani canim cicim gulum askim demek varken okuz diyorsa sorun var ya bu ne dedim..napim abla gorucu evlilik olunca boyle oluyor annem beni zorlamasaydi suan bunlari hic yasamazdim dedi..cekecegimiz varmis demek ki cekiyoruz daha da cekecem dedi.

Mutsuz oldugu belli..napsam ne etsem nasil yardimci olabilirim diye kivrandim durdum aksam..esim annesiyle konus teyzem oluyor yani..fakat teyzemle aramiz iyi degil aile sorunlar yuzunden..nasil olcak bu is bilmiyorum :sm_confused: yardimci olursaniz sevinirim

2. 3 Ocak 2009
  3. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    öküzü hakaret anlamında mı kullandı?

ama aradaki samimiyet ortamdaki durum espiri bile olsa bunu kaldıramaz herhalde bu bir saygısızlık. görücü usulu olunca bnce çiftler birbirlerine daha cici görünüp saygı uyandırmaya çalışırlar.

bence nişanlısı ile konuşsun. beni öküz olarak görüyorsan lütfen nişanı at sen değerli bir insansın.. evde mi ahır da mı yaşıyacağız bence ortak yaşantıdan çiftlerde eşit olmalı bir konuşma yapsın. sonra belki düzelir. biraz çeki düzen verir. eğer sert çıkış yaparsa oğlan evi nişanı atmış olur ve kuzenin de sorun yaşamaz annesi ile...

4. 3 Ocak 2009
  5. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    annesiyle sorun yaşama pahasına da olsa bu evliliği yapmamalı bence kuzeniniz. görünen köy misali...

sonra burada kuzenim şiddet görüyor, aldatılıyor, ya da allah korusun, bebeğiyle kaldı eşi terk etti başlıkları açma ihtimaliniz yüksek.

çok olumsuz yazdım sanırım, ama bugünlerde aldığım haberler fazlasıyla gerçekçi olmama yol açıyor sanırım. kırdıysam affedersiniz...

6. 3 Ocak 2009
  7. _vanilla_

_vanilla_ o bir anne:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Kuzeniniz adına çok üzüldüm böyle kaba bir adamla nasıl ömür geçerki..
    Bence konuşmalısın, teyzen sana olumsuz davransa bile sen üzerine düşeni yap, vicdanını rahatlat
    Zaten kızcağızında gönlü yokmuş, Yazık etmesin gençliğine..

8. 3 Ocak 2009
  9. ZAMBAK 3

ZAMBAK 3 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    kuzeninin tepkisini belli etmemesinden kaynaklanan bişey bence
    nekadar görücü usulude olsa bunu yapması gerekmezz

10. 3 Ocak 2009
  11. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    kuzenin kendini bile bile ateşe atıyo...
    yol yakınken vazgeçmeli....

12. 3 Ocak 2009
  13. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    kuzenin kız mı erkek mi?

kuzenin nişanlısının öküz diye hitap etmesine tepkisiz kalmakla kabullenmiş oluyor...
    sonra ne yaptı uzattı mı suyu?
    sorduğuma bak uzatmıştır tabiki...

her ne pahasına olursa olsun nişanı atsın bu evlilik büyük sorunlara üzüntülere gebe.

14. 3 Ocak 2009
  15. mavi_patikli

mavi_patikli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.634
    Ödül Puanları:
    163
    Öküz mü..?
    kendi ahır içinde büyüyüp terbiye almış sanırım...

16. 3 Ocak 2009
  17. viva la vita

viva la vita Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canim yazik, günah. Bakin anladigim kadari kuzeniniz kiz, valla bunun acisini hepiniz cekersiniz, zorlamayin kizi istemedigi bir evlilige, kuzeni degilde ister gözü olsun, ailelerde bozusacaksa bozussun valla, akraba dedigin insana en büyük kötülükleri yapiyorlar zaten.
    Eger ellinden geleni yapmassan ilerki zamanda sende cok vicdan azabi cekersin, simdiden bu sözler sarf ediliyorsa (birde acik acik sizin yaninizda, milletin icinde) daha cok kötü seylerin habercisidir bunlar.

Mutlaka konusmalisin. Kuzeninde konusmali. Susmayla hicbiryere varamassiniz, aile büyüklere bu konu acilmali, bir düsün, kuzeninle nisanlisinin arasinda sevgi olmayan saygida olmayan bu iliski sence nekadari ayakta durabilir? Ve ne sekilde yikilabilir? Allah korusun, bu dahada kötü.

18. 3 Ocak 2009
  19. EU3

EU3 Guest

hic kimse zorla evlenmemeli evlendirilmemeli.bir omur bir hayat dusunuyoruz 3-5 gunluk tatil degil. sevmedigi biriyle sadece ailesi uygun goruyor diye evlenirse onunde cok engebeli taslar var.

ayrica cok saygisiz bir nisanlisi var.