nişanlıyken aldatıldım..yazık oldu herşeye..

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve uskudar tarafından 13 Ekim 2010 başlatılmıştır.

13 Ekim 2010
    Konu Sahibi : uskudar
  1. uskudar

uskudar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    63
    benim hikayem 2.5 yıllık bir hikaye;(biraz uzun kusura bakmayın)

bundan 2.5 yıl önce görücü usulü olarak tanışmıştık,ben okurken beni istemeye gelmişlerdi..aslında ben yanaşmam böyle tanışmalara ama nasip kısmet dedik tanıştık..ben o zaman 3.sınıfta üniversitede öğrenciydim.okulum bittikten sonra sözlenicek ve 1 yıl içindede evlenicektik.planlarımız böyleydi.1.5 yıl boyunca ikimizde isteyerek ve severek çok güzel günler yaşadık.çok istiyordu benimle evlenmeyi.o kadar çok seviyorduki beni,bunu görüyordum onda.herşey rüya gibi tadında devam ediyordu..herkes beni gelinleri olarak kabullenmişti.biri bana bişey dese asla toz kondurmazdı.tek sorunumuz onun işsiz olmasıydı ve benim okulum bitmesine 1 ay kala iş buldu.ben mezun olduktan sonra hergün beni sıkıştırıp ne zaman söz yapıcaz deyip duruyordu..1 temmuzda sözlendik..herkes bizi çok kıskanırdı..ama sözlendikten 2-3 ay sonra o çok değişti.eskisi gibi ilgisi yoktu.arayıp sormazdı o kadar ,çağırsam gelmek istemez kendince bahaneler uydururdu.bende arayıp sormasam araya bu sefer mesafe girerdi bende arardım.Neden böylesin ne oldu sana diye? sorsam bişey yok sadece çok yoğun çalışıyoruz,başka iş bulsam çıkıcam derdi.hem ona hemde kendime iş arardım evde dururken.bu şekilde ilgisiz hareketleri birkaç ay sürdü artık dayanamadım ayrılmak istiyorum dedim kabul etmedi,ayrılmadı..herşeyi yoluna koyucağına eskisi gibi olacağına dair sözler verdi ve sanki sözünü tutmuş gibiydi !! mart ayında nişan yapmayı düşünüyordum,ona sordum,istermisin nişanlanmayı nediyorsun dedim,kafanı karıştıran bişeyler varsa şimdiden söyle yol yakınken bitsin dedim.öyle bişey olmadığını,nişan hazırlıklarına başlamamı söyledi...ve ben nişanı yaptım.o kadar güzel bir nişan olduki 600 kişilik salonu ağzına kadar doldurduk.kaç şehirden misafirlerimiz geldi.düğün gibi bir nişandı.hatta nişandan sonra ben iş buldum onada başka güzel bir iş bulduk..önümüzde engel kalmamıştı artık..ama nişandan 1 ay sonra o yine değişti..ve bu sefer bana karşı konuşmaları hakaret boyutuna ulaştı.çok değişmişti,onu tanımak,anlamak çok zordu.bişey sorsam bağırıp çağırır,bişey yok deyip kestirip atardı..artık günlerce aramazdı..ne oluyor bize neden bu hale geldik derdim.sabahlara kadar ağladım sinirimden.en ufak şeyden kavga eder,bu kavga daha sonra büyür giderdi..benimle iyi geçindiği zamanlar çok azdı.bize geldiklerinde en sevdiği yemeklerden yapar,etrafında pervane olurdum.onun için güzel giyinirdim ama pek takmazdı.bugün iyise yarın kötü olur,dengesiz davranırdı.bana karşı o kadar vicdansızdıki,ağladığım zaman bile umursamazdı.nişanlılık nedir bilmedim,hep başkalarına özendim.nerde o evlenmek için can atan adam nerde şimdiki acımasız adam.düğüne 2 ay kalmıştı ve ben çok kararsız kalmıştım.hergece Allaha dua ediyordum bişey varsa bana evlenmeden göster diye..eve mutfak dolabı istemiştim sonuçta çeyiz sericektim..bunun yüzünden yine haksız yere hakaretler işittim,bir dövmediği kalmıştı.bunca yaşadığım,duyduğum şeyler içinde özür falan duymadım ve artık dayanamdım,gururum yeterince incinmişti..gücümde kalmamıştı.ayrılmak istedim oda kabul etti.ondan sonra araya aileler girdi,çevremiz girdi ama olmadı,düzelmedik.daha sonra teyzesi aradı beni gerçekleri anlattı.eski çalıştığı yerde bir kızla tanışmış uzun zamandırda onla görüşüyormuş ve kız beni biliyormuş.bir ara kızdan ayrılmak istemiş,kızda beni bırakırsan nişanlına herşeyi anlatırım ve sonrada intihar ederim diyerek tehdit etmiş onu.zamanında sadece teyzesine anlatmış bunu.teyzeside nişanlını bir başkası için terketme değmez demiş.bunca emek,çapa boşa gitmesin..2.5 yıl bekledi,sevdi seni demiş.duyunca şok oldum ne diceğimi bilemedim.demek ki bunca çektiğim çile bir başkası yüzündenmiş..düşündüğüm zaman kimse ona baskıda yapmadı evlen diye..en çok o ailesine baskı yapardı söz yapalım artık diye.benim gibi herkesin güveni bitti ona karşı..herkesi o kadar çok kırdı ve üzdüki..resmen 180 derece dönmüştü.ama işte Allaha şükrediyorum evlenmeden gerçek yüzünü gördüm..umarım benim yaşadıklarım kimsenin başına gelmez.. [/COLOR]
    :Saruboceq:

Son düzenleme: 13 Ekim 2010
  2. 13 Ekim 2010
  3. bahar__

bahar__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım yazdıklarını okudum, hem üzüldüm senin adına hem de mutlu oldum. evlenmeden bitmesi iyi olmuş. sonuçta evlenip boşanmak da var işin içinde. hayırlısı buymus sizin için. o seninle nişanlıyken kızla baya yakındı demekki. cunku kız beni bırakırsan intihar ederim diyebilecek cesareti bulabilmiş. hayat işte ne zaman ne oalcagı belli olmuyor. ama ömrunun sonuna kadar mutsuz olmak da vardı. şimdi inşallah senin sevgini hakedecek ve sana ömür boyu deger verecek yeni insanlarla tanısırsın. hiç üzme kendini.

4. 13 Ekim 2010
  5. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    hayirlisi olsun hakkinizda
    zararin neresinden dönersen kardir

6. 13 Ekim 2010
  7. fiyonk_

fiyonk_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    işe girer girmez değişti dediğinde sonucu tahmin etmiştim. demek ki doyumsuz bir tip. başına durup dururken bela getirebiliyor. demek ki kârdasın.

Son düzenleme: 13 Ekim 2010
  8. 13 Ekim 2010
  9. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım buna benzer şeyler bende yaşadım.ama geçti gitti.bak 10 yıl oldu şuan da bir oğlum var ve çok mutluyum hayat mucizelerle dolu.seni daha iyi birisi hakediyor.

10. 13 Ekim 2010
  11. Benimdilemmam

Benimdilemmam Pain... Üye

Beğenildi:
    1.031
    Ödül Puanları:
    163
    canım okudum ve uzuldum
    Allah o kızdan ve nısanlından cıkarsıun ınsallah her yaptıklarını
    canım benım nasıl uzulmussun

12. 13 Ekim 2010
  13. resusitasyon

resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Allah daha iyi birisini karşına çıkarsın inşallah..duaların kabul olmuş,gerçekten çok üzücü ama seni güçlü görmek de güzelll...

14. 13 Ekim 2010
  15. benkimimki

benkimimki Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    gecmis olsun ilk oncelikle.. bu olanlar ne zaman oldu? muhtemeln bi sure sonra pisman oldugu icin kapiniza dayanacaktir.. hazirlikli olun derim ben..

16. 13 Ekim 2010
  17. TozToprak

TozToprak 06.07.2013 hedef-79 Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    canım üzüldüm senin adına kolay şeyler değil yaşadıkların.Bak ne güzel görmüşsün iç yüzünü evlenmeden önce gözü dışarlardaymış her işte vardır bi hayır.Belki daha iyileri çıkacak karşına.Zaman her şeyin ilacıdır demişler.İkisininde yanına kalmaz bu yaptıkları.

18. 13 Ekim 2010
  19. sindirella87

sindirella87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    148
    canım çok gecmiş olsun.Gercekten kötü bir olay yasamışsın:KK43:
    ama gec olmadan ayrılmışsın.bence cok sanslısın.evlendiğinde öğrensen çok daha kötü olurdu
    bundan sonra cok daha mutlu olursun inş.,her serde bir hayır vardır.