Nitelikli zaman gecirme...

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve mart09 tarafından 2 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

2 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : mart09
  1. mart09

mart09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    226
    Ödül Puanları:
    113
    Kuzumun 9. ayını bitirmesiyle benimde ücretsiz iznimi bitirmem aynı zamana denk geldi. Üzülerekte olsa ise başladım. İşe başlamamla birliktede beni bir telaş kapladı gitti. Artık kuzumla gecirebileceğim saatler cok kısaldığına göre artık nitelikli zaman gecirmeliyiz düşüncesi bütün benliğimi kapladı:) Fakat 9,5 aylık bir bebekle nitelikli zaman nasıl gecirilir onu bilmiyorum, her yerlerde bana yardımcı yazılar arıyorum ama bulamıyorum. Siz bebekleriniz bu kadar küçükken neler yapıyordunuz ya da yapıyorsunuz. Lütfen acil yardım. Bu arada belirtmek isterim ki benim kuzum halen emeklemiyor bile sadece kucaktayız, buna uygun birseyler belirtirseniz cok sevinecegim...

2. 2 Ağustos 2010
  3. zencefine

zencefine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sabiha paktuna keskinin annem iste diye bir kitabi var. okudum bir kismini guzel seylerden bahsediyor deneyin derim en azindan bir kitapcida goz gezdirin

4. 4 Ağustos 2010
  5. zeze26

zeze26 günışığımsın,tek günışığı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu çağlarda bol bol insan içine çıkarmak,hayvanat bahçesine götürüp hayvanları tanıtmak lazımmış canım..benimki parka gitmeyi seviyo..çocukları seyrederken sevinçten çığlık atıyo..dışarda gezerken ona çiçek koklatıyorum,(hoş kızım eline verdiğim herşeyi ağzına atıyo ama) kedileri,köpekleri isimlerini vurgulayarak gösteriyorum..bi de su kenarlarını seviyo...oyuncaklara bindirmeye başladık..salıncakta sallanmayı seviyo mesela..

evde de onu yürütürken arkasından "geldim geldim,yakaladım yakaladım" diye seslenince kaçmaya çalışıyo,,hızlı hızlı adım atıyo:))(adım atıyo derken biz kolarından tutuyoz tabi,yoksa benimki de kucakçı,emeklediği falan yok:)

uykudan kalkınca öğrenmeye açık oluyo.."bu benim burnum bu seninki,bu benim ağzım bu seninki" diye organlarını gösteriyorum..

bi de sıcak-soğuk nesneleri eline değdirip farkı görmesini sağlamaya çalışıyorum..bunun dışında mesela düğmeye basınca ışığın yandığını gösteriyorum..ona düğmeye bastırıyorum..sebep-sonuç ilişkisini öğreniyomuş böylece

renkli,resimli kocaman kitapları var..onları kurcalıyoruz,bi yandan anlatıyorum ama çabuk sıkılıyo...1,5 yaşına doğru her akşam masal anlatmaya başlıycam inşallah becerebiliriz...

6. 5 Ağustos 2010
  7. mart09

mart09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    226
    Ödül Puanları:
    113
    Çok teşekkür ediyorum, bende hergün mutlaka sokaga cıkartıyorum. Kedilerin köpeklerin yanına gidiyoruz bol bol. Ama evde sıkılıyoruz maalesef, agız, burun öğretmeye bende calısıyorum ama çok cabuk sıkılıyor ve hiç egleniyormus gibide görünmüyor. Bazen dans ediyoruz onu cok seviyor ama onun dısında birsey bulamıyorum. İstiyorum ki evdede birlikte eğlenebilelim ama başaramıyorum:KK43: