Nivea kreme haksızlık yapmayalım...

Konusu 'Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri' forumundadır ve cenoy tarafından 21 Ocak 2010 başlatılmıştır.

21 Ocak 2010
    Konu Sahibi : cenoy
  1. cenoy

cenoy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Nivea, makyaj ürünlerinden vücut bakım ürünlerine, duş ürünlerinden saç şekillendirmeye, deodorant tan daha pek çok ürüne kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip, köklü ve tanınan bir marka. Hatta geçen yıl Reader's Digest tarafından en güvenilir marka seçilmiş vs vs. Bu ürünlerin bazılarını beğenir, bazılarını beğenmeyebilirsiniz tıpkı benim gibi, buda çok doğal ve normaldir. Ama nivea krem hakkında her yerde çıkan tüylenme yapıyor, iyi değil vb açıklamaları ben açıkcası haksızlık olarak görüyorum. Krem demek nivea demek ve yıllardır tüm dünyada kullanılan özellikle klasik mavi kutudaki kreminin yerini tutan başka krem yok.

2. 23 Ocak 2010
  3. Meg

Meg ⓚeditör Editor

Beğenildi:
    15.366
    Ödül Puanları:
    388
    nivea güvenilir markadır zaten..
    benim hoşuma gitmeyen tek şey,son kullanma tarihleri yada kutu açılınca,kaç ay yada yıl sonraya kadar tüketilmesi gerektiği bilgisi hiiçç yazmaz nivea ürünlerinde..

4. 26 Ocak 2010
  5. nazli_

nazli_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende nivea kullanıyorum ve cok memnunum

Son düzenleme: 26 Ocak 2010
  6. 27 Ocak 2010
  7. cenoy

cenoy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kadı kızının o kadar kusuru olur :roflol:
    Bir şikayet sitesindeki açıklama şöyle;
    ' NIVEA Kozmetik ürünlerimizin üzerinde son kullanım tarihleri belirtilmemektedir. Hem Avrupa hem de Turkiye Kozmetik Yönetmeliklerine göre aksi belirtilen haller hariç, kozmetik ürünlerinin üzerinde son kullanım tarihinin yazılması zorunlu olmamaktadır. Yönetmeliklerde geçen ilgili maddeye göre satışa sunulan kozmetik ürünler 30 ay içinde orjinal özelliklerini kaybedecek nitelikte ise son kullanma tarihinin yer alması vurgulanmıştır. Bu noktada ürünlerimizin hızlı tüketim ürünleri olması ve uygun koşullarda saklandığında raf ömrünün 3 yıl olmasından dolayı ilgili madde bizim açımızdan son kullanım tarihinin yazılmasının gerekli olmadığını ortaya koymaktadır.'

Bence makul bir açıklama...

8. 27 Ocak 2010
  9. Meg

Meg ⓚeditör Editor

Beğenildi:
    15.366
    Ödül Puanları:
    388

anlamlı bi açıklama evet..
    ama benim gibi özellikle bu konuda huysuzlukları olanlar için yeterli değil yine de:))
    tarih yazılacak işte,bu bu kadar,üşenmesinler yazsınlar canım,çok mu zor yani:))))))))