niversite..=(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve bOniTO tarafından 29 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : bOniTO
  1. bOniTO

bOniTO Yak hayallerini,ısıt evini. Cezmi Ersöz Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    günlerdir babamla tartışmaktan bıktım..ben balıkesirde okumak istiyorums adece balıkesir yazıcam 10 tercih yazıcam diyorum.bana illa sehir dışınıda yazıp 24 tercihi doldurcaksın diyo..en son dün gece kavga ettik sabaha kadar uyumadım:1no2:..bna eger yazmazsan bnm dediklerimide yollamıcam benden okul için harç parası fln isteme kendin gider yaptırırsın kaydını bulursan para.bu son sözüm dedi:kızgın:...dün geceden beri uyku girmedi gözüme fenalaşıp durdum odamda...kimsenin haberi yok tabi..yazmıcam onun dediklerini...ama bana bi cıkış yolu gerek..ailesi destek olmadan okuyanlar nasıl okuyosa öyle yapıcam...ama korkuyorum... :çok üzgünüm:

2. 29 Temmuz 2009
  3. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    canım ailen üniversite okumanı , üniversite mezunu olmanı istiyor sanırım.neden istemiyorsun canım.çoğumuz dışarıda okuduk.babanla güzelce konuş bir daha bakalım kararı beraber verin tabii ki.hakkında hayırlısı olsun.

4. 29 Temmuz 2009
  5. Arora

Arora Pretty woman :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Sen neden başka şehirde okumak istemiyorsun onu anlayamadım ben..

6. 29 Temmuz 2009
  7. cimcime eses

cimcime eses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    196
    Canım şehir dışında okumak istememen çok ilginç geldi bana, genelde tercihler hep şehirdışına olur ama...
    Bence babanın söyledikleri doğru,(gerçi onların düşüncesini bilmiyotum ama) insan şehirdışında olunca hayata farklı açıdan bakmayı öğreniyor, sorumluluk almanın ne demek olduğunu anlıyor sen aklını kullanınca şehir dışında okumanın sorun olacağını düşünmüyorum...

8. 29 Temmuz 2009
  9. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Kesin sevgilisi vardıy ondan uzak kalmamak içindir...

10. 29 Temmuz 2009
  11. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    297
    Ödül Puanları:
    203
    bence de ,sevgilisi var diyedir ama ya o 10 tercıhın tutmazsa,sevgili icin bir yılını harcayacak mısın ?

bence aılenı dınle,hiç degilse Balıkesır yakınlarını yaz..

12. 29 Temmuz 2009
  13. bOniTO

bOniTO Yak hayallerini,ısıt evini. Cezmi Ersöz Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    aslında burda okumak istememin sebpleri cok kızlar
    eet erkek ark. burda ayrı klmak istemiorum..önmli bi sebep bnm için 4 yıllık bi ilşkim var..
    sorumluluk almaktan kactıgım için fln deil yine kendi basımn caresine bakabilirm cok şükür :Saruboceq:ama ablam zaten dışarda okuyo ve ona yeternce masraf yapılıyo dışarıda okumaya gidersem hem ben hem ablam hemde burdakiler sürünücez tabiri caizse...:1no2:
    bunun acıklamasını defalarca yaptım..okumayı cok istiyorum gercekten ama balıkesirde..sabahtan beri konuşmuyorus..gecen sene tercih zamanında yine kavga etmiştik 1 ay hiç konuşmadık babamla o zmn da 2yıllık acık ögretim yzmak istediğim içindi..:kızgın:.yani kızlar babamla tercih konusunda asla anlaşamıyorus..sonucata okula gidicek olan bnm okumak istediğim bölümü ve ünv. yi benm secmem gerekmez mi ilerde iş bulup calışcak olan da bnm...:eek:klava::eek:klava:

14. 29 Temmuz 2009
  15. Arora

Arora Pretty woman :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım, baban dışarıda okumanı istiyorsa elbette bütçesini ona göre ayarlamıştır.. Sen de hem okuyup hem de part-time bir işte çalışarak ona destek olabilirsin.. Ama dışarıda bir üniversite yazmamanın gerekçesi asla bir ilişki olmamalı.. ısterse bin yıllık bir ilişki olsun, senin üniversite hayatından, geleceğinden önemli olamaz.. Zaten çok sağlam bir ilişkiyse uzakta da yürütebilirsiniz.. Arada uzak kalmak iyidir hem emin ol.. Birbirinizi özlersiniz, uzak kalır salim kafayla düşünürsünüz.. 4 yılın sonunda iş hayatına atıldığında o erkek arkadaşın hala seninle birlikteyse asıl o zaman doğru insanmış diyebilirsin.. Yoksa aynı şehirde dip dibe herkes ilişki yürütür..

16. 29 Temmuz 2009
  17. lost87

lost87 Uyanalım Gaflet Uykusundn Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    balıkesirin ilçelerini yaz mesela gönen,ayvalık,edremit,burhaniye,savaştepe hihoyyythihoyyyt
    ama çok haklısın okumak çok masraflı 2 yıl gurbette okudum çok zor oluyor ulaşım,barınma vs.

18. 29 Temmuz 2009
  19. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Ama siz geleceğinizi,erkek arkadaşınız yüzünden kısıtlayamazsınız,
    inanmıyorum ki,babanız sizin uzaklara gitmenizi istesin ama
    geleceğiniz için ,lütfen tek taraflı düşünmeyin derim size...
    erkek arkadaşınızla ,aranızdaki bağ,güçlü ve samimiyse,
    siz yakın da olsanız,uzak da olsanız yine devam eder,lütfen
    öncelikle kendinizi ve geleceğinizi düşünün...
    ileride keşke dememekk için mantıklı düşünün...
    hakkınızda hayırlısı olsun...
    sevgiler...

Son düzenleme: 29 Temmuz 2009