Niye kullanılıyormuşum gibi hissediyorum:((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve kadifegul tarafından 21 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    21 Ocak 2010
    Konu Sahibi : kadifegul
  1. kadifegul

kadifegul tatlı kızıma kavuştum... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar,
    ben öğretmenim. tüm öğrenim hayatım çok zor geçti. liseyi yoksullukla okudum, yazları tarlada bahçede çalıştım, ağır işte çalıştım baba bu ağır taşıyamıyorum derdim sen taşırsın diyip yüklerdi çuvalı sırtıma. ellerimin nasırlarıyla gittim okula. babamdan harçlık alırken çoğu zaman şunu söyledi "bu verdiklerimi geri alacam hesap ediyorum, okulu bitirince hemen evlenmek yok bana bakacan" beli herkes takmaz bu lafı ama ben üzülürdüm sanki beni ileriye yatırım olsun diye okutuyor gibi. her hafta sonu bir iş çıkardı kızlar evdeyken odunu taşıtalım kızlar evdeyken gübreyi attıralım kızlar inekleri yaymaya gitsin. inanın hafta sonu gelmesin isterdim pazartesi olunca oh derdim. sonra üniversiteyi aile desteği yetmediğinden çalışarak okudum.yazları bahçede okul zamanı hafta sonu garsonluk marketçilik hafta içi özel ders falan filan derken bitirdim şükür. malum babam okul bitince beklentide. bir yıl çalıştığımı verdim iyide para alıyordum özelde çalışıyordum. 12,14 milyar kadar nakit para verdim toplamda en az. tabi maaşımı alınca büyük kısmını verdiğim haricindede çok verdim. kardeşine para ver şununu al bunu al. ama biliyor musunuz hiiç göze görünmedim. ben üniversitedeyken harçlık istediğimde 30, 40 lira yollayıp sayemde iyi okuyon geziyon diyen babama milyar veriyodum tamam diyip kapatıyodu ve tgullün verdiğinden nolcak anca eve yetiyo diyordu. 1. yıl sonunda nişanlandım ama sağolsun eşyalarını yeniledi ve öyle bir borç taktıki kredi kartıma nişanlıyken babamın yeni eşyalarının borcunu ödemekten bişi alamadım kendime. anacığımın aldığı çeyizlerimi bile kullandı.ve sürekli duyduğum laf "evlendin diye bizi unutmayacaksın yine verecen tamam mı" bende babama elimde olunca niye vermim derdim ama çook üzülürdüm. kızım evleniyorsun evinde bir eksiğin varmı diye soran yok. ayrıca kendime tv beyaz eşya falanda almıştım sağolsun hepsini evine monte ettirdi. düğün oldu, eşimin ailesi hiç yardım etmedi takı bile takmadılar. sanki zorla alıyorlarmış gibi evlendim. herşeyi eşimle yaptık. zavallı anacığımın zorla arttırıp aldığı şeyler dışında. düğün bitti bir sürü borç sürekli sıkıntı. bahçe zamanı hasat zamanı geliyor daha 2aylık evliyim. ya bahçeye gel yada işçi parası yolla diyor. bu kız artık evlendi kendi ihtiyacı eksiği var diyen yok ver ver ver. tabi yollayamadım boğaza kadar borç. derken eşimle memleketime gittik, tgull devlete geçti yoksa rahattık diyo. demekki özelde olsam evli falan dinlemeyecek isteyecek. öyle utanıyorum ki iki lafından biri para konuşuken. baba borcumuz çok diyorum sende bitince gör beni diyor. kendi evime davet ediyorum benzinimi koy arabaya gelirim diyor. ne zaman araba alacaksın diyor. diyorum hemen olmaz ileride artık. nolcak zaten iki maaşsınız alırsın arabayı bir iki yıl kullanır sıkılırsın yeni alıp onu bana yollarsın diyo.
    ya ben neyim kızımıyım yoksa yatırım mı?
    her hafta sonu iş iş iş ne çocukluğumu bildim ne gençliğimi.romatizma bel fıtığı ne ararsanız var.
    maaşımı alim elime alim rahat edim kimseye muhtaç olmim dedim, boyut farklılaştı para para para...eşimin yanında sürekli istemesinden utanır oldum eşime karşı.
    gerçekten kendimi kullanılıyormuş gibi hissediyorum. ama bu insan benim öz babam ve bunu hissettiğim için kendimden bile utanıyorum...

2. 21 Ocak 2010
  3. dila06

dila06 nazlıyım çok nazlııııı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bunları babanlada paylaş bence yaptığı çok yanlış...sana yatırım yaptığını düşünmüş ama sen herşeyi kendi başına yapmışsın zaten...kimseye borçlu hissetmene gerek yok..insanın ailesidir dar zamanda yardım edilir hesabı yapılmaz ama kusura bakmada senin baban 5 kuruşu bile haketmiyo bence.bende zor durumdayım de geç.

4. 21 Ocak 2010
  5. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    sizcede yeter degılmı...
    yeterınce ccalısıp bakmamısmısınız..
    sız verdıkce ısteyecek sız hayır demeyı ogrenmelısınız oncelıkle..
    baba hayır!..
    yatırım aracı degılsınız ınsansınız ya arada sırada tamam ıhtıyacları vardır verıırsınız ama devamlı kızını bu sekılde gormesı sızce ne kadar dogru bı egıtımcısınız sız daha ıyı bılırsınız ama yeter demelısınız artık..sankı hayat sıze hıc kara gun gostermıycekmı hıc poaraya ıhtıyacınız olmıycakmı kendınıze bırıkım yapamıycakmısınız..bırazcıkda kendınızı dusunmelsınız..

6. 21 Ocak 2010
  7. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Yeter diyeceksin......babanda olsa seni bu denli kullanmaya hakki yok.

Bakti büyütü diye evladini para makinesi gibi gören bir zihniyet....yazik...cok yazik.

Erkek evladina bile bu denli yüklenilmezken bir kiz cocuguna bu kadar yüklenmesi artik ayip degil rezillik demek istiyorum...:umursamaz:

Ama kusura bakmada canim, Annenide cok hatali görüyorum ben burda.....hadi sen evladisin Babana karsi konusamazsin belki, ama Annen hicmi yeter be Adam rahat birak kizi, onunda kendine göre masraflari var, yeterince yapti yapacagini, düs kizin yakasindan diyemedi?
    Sana verme kizim, yok de, parani biriktir demedi.

Baban kadar Annende hatali bana göre.

Bundan sonra artik tavrini koy canim, ihtiyaclari olsa tabikide bir parca ekmegi bile bölüp yine Annene Babana bakmak zorundasin, ama yoksa hicte kendini paralama.....:kahve:

8. 21 Ocak 2010
  9. dirim

dirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.088
    Ödül Puanları:
    238
    tgull canım okurken üzüldüm
    elbetteki yardım etmek çok güzel bişey
    ama bunu sürekli dile getiripte istemek çok yanlış
    bencede biraz dur demen gerekiyor,kendi hesabını yapsın
    baban sen yardım etmeye zorunluymussun gibi davranıyor
    yarın birgün eşin bir laf söyler sen üzülürsün

10. 21 Ocak 2010
  11. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    başka kardeş yokmu sadece size yükleniyorlar?

evlat babaya anneye yardım edicek ama her dakkada istek istek...herşeyi sizden beklemeleri olmaz

siz merkez bankasımısınız...yahu

sizinde eviniz yuvanız olmuş...artık kendi geleceginize yatırım yapmak durumundasınız....
    hem her dakka babana para yollarsan ve bir dur demessen.....
    eşinde sorun çıkarabilir bence......sizin borçlarınız varken para yollamanıza kızabilir eşiniz...

o yüzden kendi mutlulugunuzu düşünün belki ara ara yardımlar yaparsınız...olabilir de
    her dakkada bir yere kadar....

12. 21 Ocak 2010
  13. nursevde

nursevde bayılazaaaammmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    baba kusura bakma ama hesap yaptım ben de, bana gönderdiğin paraları geri ödemem geçen ay bitti, artık maddi anlamda borcum kalmadı, ha manevi borç dersen buyur ne istersen yapayım ama bana paranın lafını etme artık, banka değilim tükendim dersin..
    allah kolaylık versin cnm.. böyle durumlarda insanı en çok üzen "babam evladına niye böyle yapıyor" fikri oluyor..

14. 21 Ocak 2010
  15. reneta80

reneta80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Sana babalık yapıyor mu peki bu adam. Ne bileyim dertlerini dinliyor mu? Kendini güvende hissediyor musun? Yaptıklarını takdir ediyor, hatalarını affedebiliyor, yol gösterici olabiliyor mu? Bunlar yoksa seni hep iş gücü olarak gördüyse babalık vasfınız aten taşımıyordur ki. O yüzden vermeyince vicdan azabı çekme. Ben de aileme sürekli yardım ederim. Ama bir kez olsun annem şu eksik var para yolla demedi bana. Ayıp ediyor hem de çok ayıp.

16. 21 Ocak 2010
  17. reneta80

reneta80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Ayrıca isteyebilir de tarzı uslubü çok çok çirkin geldi bana

18. 21 Ocak 2010
  19. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Genelde erkek anne_babaları bu şekilde oğullarını ömür boyu kullanırlar.

Hani KK da da hep duyarız gelinlerden; kaynanamlar peşimizi bırakmıyor para istiyorlar vs diye..

Ama sizde tam tersi..

Çok haklısın..

Büyüttü okuttu diye seni iliklerine kadar sömürmek hakkı yok baba da olsa!!! Sonuçta sen de haftasonları çalışmışsın, okurken harçlığını çıkarmışsın yani tam anlamı ile bir elin yağda bir elin balda okumamışsın...
    Kendi çabaların olmasaymış belki de okutmuycakmış baban seni.:))))).

Artık evlisin, kendine ait bir hayatın var..Kendine ait bir hayat planın var..

Evlat olarak zor zamanlarında tabi ki anne babanın yanında olacaksın ama baban olayı abartmış kusurabakma..

Babadır hakkı çoktur tabii ama bence biryerden sonra; tamam kalbini kırmadan ''baba artık izin verirseniz kendi hayatıma bakmak istiyorum, çok çok ihtiyacınız olmadıkca benden para istemeyin....... demelisin...!!!!!!!!!!!!!

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.