Nöbet ve Öğretmenlik

Konusu 'Öğretmenlik ve Genel Paylaşım' forumundadır ve nuli tarafından 26 Şubat 2009 başlatılmıştır.

26 Şubat 2009
    Konu Sahibi : nuli
  1. nuli

nuli dante gibi ortasındayız.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben bir öğretmen olarak nöbet tutulmasına karşıyım...bu angarya işi daha ne zamana kadar sırtlayacağız..2 dakikalık tenefüste öğrenci gözet..olur a bişey olsa ağır sorumluluk..ertesi güne canın çıksın ..ama uslüp bilmeyen amirin seni azarlasın..camdan sarkan öğrenciyi havada kap...valla bu kadar maaşa ancak bu kadar akrobasi yapabiliyoruz...laelaelaelaelae

2. 28 Şubat 2009
  3. nur.sima

nur.sima Guest

güzel konu. öğretmenlik zor zanaat. her okula guvenlik görevlisi alınamayacagına göre nöbet de sart

4. 28 Şubat 2009
  5. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Evet bencede her okula güvenli görevlisi şart aslında ama sanırım bunu yapmazlar, hakikatende nöbet tutulan günler bütün öğretmenler çok yoruluyor, derslerde daha sinirli oluyor...
    Öğretmenin normalde görevi bu olmamalı, belki şöyle bişey yapsalar angarya olmaktan çıkar bu nöbet olayı, nöbet tutulan gün için ders ücreti falan ödeseler böylece isteyen öğretmen nöbet tutsa istemeyen tutmasa, bide kimse istemezmiş:) Yok vazgeçtim olmaz bu...
    en iyisi okulun genel güvenliğini sağlayacak güvenli görevlileri bulundurmak, gerçekten ihtiyaç yani.

6. 28 Şubat 2009
  7. dibircik

dibircik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gercekten nöbet işi çok yorucu.artık haftada tek nöbete razıydık,bizim okulda haftada 2 nöbet varrr:kızgın:

8. 1 Mart 2009
  9. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    pazartesı ve cuma haftanın ılk ve son gunu nöbetcıyım...

artı 4aylık hamıleyım.. cuma gunu sıkıntıdan ve sanırım yorgunluktan burnum kanadı.

nöbette relaxta olamıyorum..

bırıne bırsey olacak dıye kendımı germekten kaskatı kesılıyor vucudum..

bagırdıgım halde duyuramadıgım sesımden dolayı kendmı bazen çooook çaresiz hissediyorum...

10. 1 Mart 2009
  11. nur.sima

nur.sima Guest

para yok diye öğretmen atamıyorlar güvenlik görevlisi mi tutulacak. kötükedihüso şu ifadenin adı da güzelmiş ibretlik :sm_cool:

12. 1 Mart 2009
  13. nuli

nuli dante gibi ortasındayız.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    neden şart..başka mesleklerde nöbet parasıyla bize gelince beleş..okulun bir eşyasına ,bir çocuğa bir şey olunca al başına belayı...sorumluluğu büyük,bizim en önemli varımız sesimiz,yorgun ve tedirgin olunca ses nasıl çıkar..ayrıca nöbetler paralı olunca rağbet seni beni şaşırtır..en azından insanda şöle bir vicdan sesi duyulur;parasını alıyorsun bari helal ettir. sen şart dersen arkadaşım bize daha çok angarya işler çıkar.

14. 1 Mart 2009
  15. Balbxoxcxuxxux

Balbxoxcxuxxux Never Ever Give Up! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    katılıyorum...isteğe bağlı olabilir..ve nöbet tutan öğretmene ders ücreti ödenebilir..isteklilerin az olacağını sanmıyorum..sadece yeterli istekli çıkmazsa zorunlu olsa ama mutlaka ücret ödensesırnaşık şey
    mesela yarın nöbetim var ve ben bugünden gerginim:sm_confused:

16. 3 Mart 2009
  17. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    nöette nefret ediyorum gerçekten efret ediyorum.
    nöbet karşılığında ücret dahi verseler hayır ben istemiyorum o ücreti isteyene versinler ama ben nöbet tutmak istemiyorum.40 dk boyunc canım çıkıyor ve 10 dk dinlenmek istiyorum bu benim en doğal hakkım.ayrıca ne bin tane elim nede bin tane gözüm var aynı anda tüm öğrencileri kontrol etmek durumunda değilim istesemde yapmam imkansız zaten.buna nasıl bir çözüm bulunur bilmiyorum.görevli tutulmasıda bana matıklı gelmiyor ama ücret verrilerse nöbet tutacak can atack tonla öğretmen olduğunuda eminim.

18. 3 Mart 2009
  19. Balbxoxcxuxxux

Balbxoxcxuxxux Never Ever Give Up! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım,senin branşın ne bilmiyorum ama ben ingilizce öğretmeniyim...derste oturabildiğim tek vakit 2 dk. ders defteriyle yoklama kağıdını doldurduğum vakit..türkçenin kurallarını bilmeyen çocuklara ingilizce öğretmeye çalışıyorum...üstelik kalabalık sınıflarda..ve üstüne de nöbet...paranın çekiciliğine kapılmışsınız diyorsun..sana nöbet için para verseler red mi edeceksin?yapma allah aşkına..fena mı olurdu yani?zaten aldığımız üç kuruş..evet,bu mesleği sadece Allah rızası için yapmıyoruz..hayır hayır,sen de öyle yapmıyorsun..ama sevmesen asla yapılamayacak ender mesleklerden biridir öğretmenlik..
    ben nöbet tutmak için öğretmenlik yapmıyorum ki..bırak nöbeti...yazılı kağıdı okumaktan ve not işleriyle uğraşmaktan da nefret ederim.._bak onlar için para talep etmiyorum:teytey:_ ama benim öğretmenlikten haz aldığım konu başka...hiç bilmeyene bişiler öğretmek,emeğinin karşılığını onların sevgisiyle almak bambaşka.."ben de sizin gibi bir öğretmen olacağım"diyorlar ya hani.."tamamdır,"diyorum..olay budur.
    lütfen ama lütfen nöbet tutmak istememeyi öğretmenliği sevmemeye vardırmayın..fazla ağır kaçıyoryasakkelime