nolur bu sefer yardımlarınızı esirgemeyin arkadaşlar

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve maysimirna tarafından 14 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

14 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : maysimirna
  1. maysimirna

maysimirna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    10-05-2008, 12:44
    cyclo-progynova kullanıp adet göremeyen varmı?
    selam arkadaşlar
    uzun süredir yazmıyordum,doktorum adet düzensizliği için ( 5 aydır adet görmüyordum) farlutalde sadece lekelenme şeklinde adet söktürünce,klomen yerine 3 aylık cyclo-progynova kullanmamı söyledi,geçen ay ilk kutu bitti,3 gün sonra adet gördüm,7 günlük aradan sonra 2.kutuya başladım,o da bitti ama ilaç biteli bugün 11.gün,doktorum adet görmeden 3.kutuya başlamamam gerektiğini söyledi.Bu ilacı kullandıktan sonra siz kaçıncı gün adet oldunuz,yada benim gibi olmayan varmı?Ne yapacağımı şaşırdım,önceki aylardan farklı belirtilerde var ama belirti olayı psikolojiktir diye takmamaya çalışıyorum,2 aydır sadece ilacı içip,hamileliğe takmamaya çalışıyorum,ama bu olay kafamı karıştırdı çok,geçen ay nisanın 5inde görmüştüm adetimi.Bu ilacı kullanan arkadaşlar deneyimlerinizi paylaşın benimle nolur..

Arkadaşlar yukarıdaki mesajıma canım arkadaşım Rosem dışında cevap veren olmadı,ben hala aynı durumdayım,kasık ,bel ve bacak ağrılarım fazlalaştı arasıra bıçak gibi bir ağrı giriyor,göğüslerim hala şiş ve uçları arada sızlıyor,çokkk halsizim yani hem adet hemde gebelik belirtisi sayılabilecek belirti var,11 mayısta idrar testi yaptım,negatif çıktı,sat tarihim 5 nisan,cyclo progynova biteli 15 gün oldu.
    Bu ilacı kullandığınızda kaçıncı gün adet gördünüz,hiç görmeyen varmı,testi yaptığım gün son sata göre 6.gecikme günümdü,çıkmayabilirmi?
    Nolur arkadaşlar bu sefer yardım edin,kan testi yaptıramıyorum şuanda doktoruma gidemiyorum,şehir dışındayım,danışabileceğim kimse yok,fikirlerinizi ,deneyimlerinizi yazın,yardımınıza ihtiyacım var.senağlama

2. 14 Mayıs 2008
  3. Rosem

Rosem ****BİRİCİGİM*** Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım benım halen adet olmadın mı cok sasırdım..ya testı yenılesın mı acaba?ne bıleyım normal sartlarda adet olman gerekır..gercı bende bır keresınde farlutal ıcmıstım tam 15.gun adet olmustum.senın 15 gun doldumu?

4. 14 Mayıs 2008
  5. birgxuxl38

birgxuxl38 biricigim benim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canim bu konuda keske bilgim olsada yardim etsem yardim etmeyi cok isterdim

6. 14 Mayıs 2008
  7. Sedef35

Sedef35 Kızım Hoşgeldin Hayatıma Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım malesef bilgim yok ama bi kan testi yaptırsan bu stresinden kurtulmuş olursun diye düşünüyorum.. hakkında hayırlısını versin rabbim..

8. 14 Mayıs 2008
  9. Rosem

Rosem ****BİRİCİGİM*** Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım belkıde testı erken yaptın..eger kan testı yaptrma ımkanın yoksa bırkez daha ıdrar testı yap bakalım zaten 15 gun gecmıs varsa bu sefer cıkar..

10. 14 Mayıs 2008
  11. maysimirna

maysimirna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    birgülcüm,berencim çok sağolun cevabınız için.
    evet rosemcim pazargünü yaptığım test negatif,bu belirtilerde öldürecek beni,bugün ilaç biteli 15gün oldu,geçen sat a görede 11gün gecikti,istanbula bir dönebilsem hemen yaptırıcam kan testi ama olsa silikte olsa çıkmazmıydıki,Allah hepimiz için hayırlısını versin arkadaşlar

12. 14 Mayıs 2008
  13. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    cnm olduğun yerde herhangi bir sağlık ocağına bile gitsen muayne olursun böle sıkıntı çekme derim

14. 14 Mayıs 2008
  15. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım bence kendini biraz kasıyosun ve çok kafana takmışsın bence biraz rahatla belkide ondan regl olamıyosun ne dersin...

16. 14 Mayıs 2008
  17. lotus79

lotus79 kuzucuklarıma kavustum:)) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadasım farlutal banada hıc yaramadı.ayrıca dr unun sana ısrarla 2.kutuyu vermesı sakıncalı.ben farlutalı 1 kutu ıctıkten sonra dıvına ya basladım,3 4 tane ıcınce hasta oldum dr um dıvına ıcın 80 yasındakını bıle hasta eder hemen dedı doğruymus.farlutalı hemen bırak bence .kesın hamıs degılsen dıvınayı dr unla goruş.kı hamıleysen eger farlutal da cok sakıncalı.bence senınkı stresten olmuyor.gecmıs olsun.

18. 14 Mayıs 2008
  19. maysimirna

maysimirna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bilmiyorumki arkadaşlar,takmamaya çalışıyorum artık sadece tedaviye odaklanmıştım,ama ilaca rağmen olmaması kafaya takılmayacak bir durum değil,testin negatif çıkmasına alıştım takıldığım taraf bu değil,sorundan endişeleniyorum,aynı durumu yaşayan arkadaşlar varmı diye merak ediyorum,dırımkızı ufak bir sağlık ocağı var ama test yapmıyorlarmış,doktor ve kan testi dönüşte artık,sağolun cevaplarınız için arkadaşlar a.s.