nolurr yardımmm...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve aylin86 tarafından 13 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    13 Ocak 2010
    Konu Sahibi : aylin86
  1. aylin86

aylin86 eymenim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm arkadaşlar ben 8 haftalık hamileyim ve iki haftadır mide bulantısı şikayetim var sabah başlıyor tüm gün devam ediyor kusmam arada oluyor ve bulantılardan dolayı aşırı derecede iştahsızım doktorum normal olduğunu yemek konusunda kendimi zorlamamamı söylüyor ama bu bu durum beni psikolojik olarak çok etkiliyor bebeğimi besleyemediğimi aç kaldığını düşünüyorum:1no2: en sevdiğim yemekleri bile görünce midem bulanıyor aşırı halsizlikte cabası yemek yapamıyorum benim durumumda olanlar yada ilk üç ayını bu durumda geçirmiş anneler bu şikayetleriniz nezaman bitti bilgi verirseniz çok sevinirim

2. 13 Ocak 2010
  3. PleaseTryAgainLater

PleaseTryAgainLater oglumm - kizimm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    slm arkadaşım öncelikle bebeğin hayırlı olsun umarımhepimiz sağsalim kucağımıza alırız bebeklerimizi..benimde bulantılarım 7 haftalıkken başladı ve malesef ki 16. haftayab kadar sürdü..ama bu kişiden kişiye değişir...genelde 12.ci haftadan sonra geçer diyolar umarım seninki dahada kısa sürer...kendini yemek yemek için zorlama dr. bana hep böle söyledi ama bol su içmeyi ihmal etme.....

4. 13 Ocak 2010
  5. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    ılk 3 ay çok az yesende bebek alacağını alıyor meraklanma..Folik asit, vitamin vs verdiyse onları ihmal etme..
    Bu konuda nette de yazılar mevcut oku rahatlarsın.
    Endişelerini sonraki aylara sakla..

Ama bulantı çok kötü bilirim, doktorundan bulantı kesici ilaç iste, rahatlarsın..

6. 13 Ocak 2010
  7. aylin86

aylin86 eymenim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doktorumda kendini zorlama diyor folik asit kullanıyorum ihmal etmemeye özen gösteriyorum ama bu durum hamileliğim süresince devam edecekmiş gibi hissediyorum inşallah 12. haftada biter:KK43:(

8. 13 Ocak 2010
  9. kuzey29

kuzey29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merak etme aylincim.bende öyleydim ve 5.aya kadar devam etti benim aynı şekilde bikaç hafta sonra kusma olsa bile genede acıkıp yemek yersin.zamanla alışıyosun.zaten ilk 3 ayda senin besin depon onu beslemeye yeter.endişelenme ve stres yapma

10. 13 Ocak 2010
  11. Eylxuxl_ce

Eylxuxl_ce Kızım ve Oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim 5 ay sürdü bulantılarım o kadar iştahsızdımki 3 kılo verdim 6.aydan sonra kilo almaya basladım ben.Benim bulantılarımı limon lu maden suyu bastırıyordu.Maden suyunun içine 1 limon sıkıp az bir şey tuz attın mı mideni bastıracaktır.Ama senin kilo kaybetmen yada kılo almaman bebeğin beslenemediği anlamına gelmiyor bebeğin suan senin depondan beslenıyorcunku .

12. 13 Ocak 2010
  13. sofia

sofia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim benimde 6.haftada basladi su an 15.haftadayim hala devam ediyor ve gun icinde en az iki kez kusuyorum, bir ara gunde 5 kez falan cikariyordum, su gunlerde o gunlere oranla biraz daha iyiyim ama hala gecmedi, seni cok cok iyi anliyorum, igrenc birsey butun gun mide bulantisi cekmek, ben hic ilacta kullanmadim, o yuzden mahvetti beni.
    banada limonlu buzlu su cok iyi geliyor, naneli seker ve naneli sakiz ise yariyor. kuru ekmekle yogurt yiyorum genelde ben. oda ise yariyor. insallah seninki 12.haftada biter.

14. 13 Ocak 2010
  15. ruj22

ruj22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    386
    Ödül Puanları:
    163
    canım çubuk kraker denesene bana çok yardımcı olmuştu yemek için zorlama kendini ben sonradan çok pişman olmuştum boşuna kendimi sütten soğutmuşum diye asıl içmem gereken zamanda içememiştim çünkü

16. 13 Ocak 2010
  17. yeldacinar35

yeldacinar35 küçük adamım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimde 6.haftamda başladı bulantım 14. haftama kadar sürdü bu süre içerisinde 4 kilo verdim hiçbirşey yiyemiyordum doktorum sen hiçbirşey yemesende bebek senden beslenir yemek için kendini zorlama şimdi tiksinirsen ilerde alman gereken gıdaları yiyemezsin buda iyi olmaz demişti.Hiç merak etme seninde bulantın geçer ben şuan 31 haftalığım ve doymak bilmiyorum

18. 13 Ocak 2010
  19. sam_yeli

sam_yeli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben ilk üç ay kraker dışında bişey yiyemedim benim sabah aşırı bulantım ve eger yersem kusmam oluyordu. ayrıca tansiyonum düşüyordu sürekli bir defasında yolda bayılmıştım herkes başıma toplanmıştı o derece yani.. hatta psikolojim bozuldu sanki dışarı çıkarsam bayılcam kortkusuyla evden dışarı adım atamıyordum ama 3 ay sonunda bişeyin kalmaz merak etme benim öyle oldu 3 ay sonra kilo alımıyla birlikte çok canlandım sağlığım çok yerindeydi sorunsuz atlattım hamileliği.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.