Norlevo Kullananların Paylaşım Alanı

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve dec0 tarafından 28 Mart 2008 başlatılmıştır.

28 Mart 2008
    Konu Sahibi : dec0
  1. dec0

dec0 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    norlevo (ertesi gün hapı) için prospektüste yazan kullanım şekli; ,

"Gerekli doz tek seferde alınan iki tablettir. Tek seferde alınan iki tablet korunulmamış ilişkiden sonra mümkün olan en kısa zamanda (mümkünse 12 saat içinde) veya en geç 72 saat içerisinde, alınmalıdır." şeklindedir ancak bazı internet sitelerinde
    "Gerekli doz iki tablettir. Birinci tablet korunulmamış ilişkiden sonra mümkün olan en kısa zamanda mümkünse 12 saat içinde ve 72 saati geçmeyen bir sürede alınmalıdır. İkinci tablet 12 ile 24 saat arasında alınmalıdır." şeklinde bir açıklama mevcut hangisi doğrudur, ilkini yapan biz acaba yanlış mı kullandık, cevabınızı bekliyorum çok teşekkürler

2. 1 Nisan 2008
  3. endeniz

endeniz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben geçen yılki ders notlarıma baktım, postkoital (cinsel ilişki sonrası) uygulamalar kısmına, ikinci yazdığınız şeklin biraz daha farklı hali yazıyor. 2.hap 1.haptan 12 saat sonra alınır, diye belirtiyor.

prospektüste yazana uymuşsunuz burda bir problem görmüyorum, prospektüsün son revize edilmiş halini bilmiyorum; ama 12 saat arayla 2 hapın uygulanması istenmeyen gebeliği önlüyorsa, bir seferde alınmasının önleme ihtimali daha yüksektir. Levonorgestrel, normal doğum kontrol haplarındaki dozundan çok daha fazladır norlevoda, nerdeyse 7 katıdır, bir seferde 2 tablet çok bulantı,kusmalara nedenolması söz konusu ise alternatif dozaj şekli olarak verilmiş olabilir. Zaten doğum kontrol haplarının yan etkilerinden biri bulantıdır, burda çok yüksek doz olduğu için ciddi anlamda bulantıya neden olabilir...Eğer aldıktan sonra kusma durumu yaşamadıysanız problem yok, haklı olarak endişe edebilirsiniz bu bilgi farklılığından dolayı, bir jinekoloğa danışın ve test yaptırın isterseniz içiniz rahat . Sonuçta doz 2 tablet, ve siz bunu gerekli süre içinde almışsanız problem yok...12 saat ara da verseniz, aynı gün 2 tableti almış oluyorsunuz...

Bu arada bilginiz olsun aynı regl periyodunun içinde 2.defa tekrarlanmamasına dikkat edin, aşırı yüklemeye neden olabilir...Bu zaten rutinde kullanılan bir yöntem değil, çünkü doz yüksek...

Son düzenleme: 1 Nisan 2008
  4. 11 Haziran 2008
  5. dmlbrt

dmlbrt Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar norlevo için ben üretici firmayı aradım prospektüste yazan kullanım son klinik çalışmaları çerçevesinde doğruymuş.yani hani sitelerde 12 saat arala alın diorlar ya şuan 2table aynı anda alınınca da aynı sonucu werdiği ispatlanmış.paylaşmak istedim.

6. 11 Haziran 2008
  7. gxuxl_endam06

gxuxl_endam06 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    siz ilacı doğru şekilde kullanmışsınız. endişelenmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değil.yerimseniben

8. 22 Eylül 2008
  9. Mevsiim

Mevsiim Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Norlevo ne kadar garantili? Yani kesin bu ilacı kullandıktan sonra hamilelik önleniliyormu?

10. 24 Eylül 2008
  11. berenimiz

berenimiz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

slm, eşimle 5 aylık evliyken ertesi gün hapı kullandım, ilk 20 dakika içinde içmiştim, ne kadar erken içilirse o kadar etkili yazıyor ya içinde, adetim o ay gecikti biz de hapın yan etkisi sandık, içimiz rahat etmedi gebelik testi yaptırdık, 4 haftalık hamileymişim :CüvCüv:
    şok olduk tabiki, bebeğmi aldırmadım, şu anda 1 aylık bir kızım var :ecrin_bebek: :KK46:
    herkes bizim kadar şaslı olmayabilir, siz siz olun bu ilaca güvenmeyin... :1hug:

öpüyorum.. a.s.

12. 21 Kasım 2008
  13. crazy

crazy Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben bu hapı 12 saat arayla aldım acaba yanlış mı yaptım bir de meritta kist oluştuğunu söylemiş bu derece ciddi yan etkileri varmı cidden korktum valla!!!

14. 26 Kasım 2008
  15. delirapunzel

delirapunzel Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar.
    bende bu hapı 50. satte içtim ama 2 tableti birden içtim. normal süresi 72 saat olduğunu biliyorum ama yinede kendimi geç kalmış gibi hissediyorum. en son temmuz ayında farkında olmadan hamile kaldığımda 5.5 haftalıkken aldırmıştım. ilacı içeli 2 gün oluyor ve aldığımdan beri sürekli idrara çıkma ve bulantı yaşıyorum. daha önceki hamilelik sürecinde yaşadıklarımı bildiğim için bu belirtilerimin psikolojik hamilelik belirtisi olma ihtimalide var. ilacın yan etkileri olması ihtimalide var, hamile kalmış olabilme ihtimalide var. ilişkiye gireli 5 gün oldu, bu kadar kısa sürede belirti verebilirmi bilmiyorum. korku ve panikten saçma bile olsa hertürlü ihtimali düşünüyorum. buna rağmen kan testi yaptırmayı düşünüyorum. kan testi bir haftalık sürecin sonucunu verebilirmi????
    bir diğer sorum ise, en son temmuzda kürtaj oldum, şimdi olaki hamile kalmış olmam durumunda ikinci bir kürtaj bana zarar verirmi?
    çok acil cevap bekliyorum, lütfen bana yardım edin panik bir haldeyim???

16. 2 Aralık 2008
  17. EU1

EU1 Guest

sakın 2 hapıda aynı anda almayın, o hataya düştüm ve hamile kaldım.tabletler 12 saat arayla alınmalıdır.

18. 15 Ocak 2009
  19. legalize

legalize Guest

adetim geceli 2 hafta oldu norlevayı kullandım şimdi tekrar adet oldum.
    bu hap adet düzensiziliği yaparmı ??